Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Notebook v ceně 15 000 - 17 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Primární požadavky: vysoký výkon – Notebook chci jako náhradu za stolní počítač a tak bych byl rád za 17?" obrazovku.

Preferovaní výrobci: Asus, HP, MSI, Sony

Další komentář:
    - Rád bych nejvýkonější notebook v této cenové relaci.
    - Nejhraji moc hry, ale občas si rád něco nového zahraji
    - Převážně notebook na multimedia, internet, jednodušší grafické programy (Zoner Photo Studio, Zoner Callisto,...)
    - Disk alespoň 640GB
    - Notebook nebudu mít pouze na jednom místě, takže větší odolnost neuškodí, ovšem na výdrži baterie netrvám.

Vyhlédl jsem si HP ProBoo?k 4730s 17,3?", i5?-2430?/4GB?/640GB?/HD6490, ovšem nemám zkušenost s HP (kvalita zpracování a podobně) tak budu rád za všechny rady.

Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Já bych navrhnul Lenovo ThinkPad E520. Je to na svou cenu velmi kvalitní notebook, podle mě o malinko lépe zpracovaný než ProBooky -s.
    Oproti HP:
    + grafický výkon
    - 15" displej
    - "pouze" 500 GB disk

Dále je možné sehnat byť s o něco horší konstrukcí ale "extrémě" výkoný Lenovo IdeaPad Y570.
    Oproti HP:
    ++ grafický výkon
    + 750 GB disk
    -15" lesklý displej

Každopádně se jedná ve všech případech o notebooky s poměrně kvalitní konstrukcí a zpracováním. Osobně bych na 17" displeji tolik nebazíroval. Jelikož bude přenášen, je přeci jen lepší ten 15", který je podle mě dostatečný a pokud ne, dá se tam kde bude notebook nejčastěji využít externí monitor.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Já přidám taky jeden tip do diskuse, přestože se nejedná o vámi preferovanou značku: DELL Inspiron Queen17R 17,3"

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Teď jste mi trošku zamotali hlavu pánové.

Chci se zeptat, jak je to s kvalitou když se porovná Lenovo a HP? Já teda Lenovo také nemám jako preferovanou značku, protože jsem si vždycky myslel, že vyrábějí o něco horší notebooky, ale zřejmě jsem se mýlil.

Jinak jeví se mi jako dobrý nápad zvážit to s 15 a ne 17 obrazovkou a externím monitorem. To si nechám projít hlavou.

Děkuji za rady.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Nevím, kde jsi to vzal. Naopak Lenovo patří k nejkvalitnějším výrobcům notebooků. Lenovo vlastně kompletně převzalo počítačovou divizi IBM a s ní i řadu ThinkPad, což jsou pracovní stroje patřící ke světové špičce. K nim řadím i Dell, HP a na poli pracovních notebooků i Fujitsu, možná i Sony. Samozřejmě záleží na konkrétní řadě a konkrétním notebooku, ale zrovna Lenovo patří k těm kvalitnějším, naopak třeba tebou preferované MSI patří k poruchovým značkám. Asus a Sony v téhle cenové katogorii budou spíš průměrné notebooky.

Z nynější nabídky 15" notebooků do 20000 doporučuji Lenovo ThinkPad E520, Lenovo V570, Dell Vostro 3550, HP ProBook 4530s, 6560b, v krajní nouzi i nějaký ten Acer TravelMate s hořčíkem vyztuženým šasi. Tohle jsou notebooky určené spíš na práci - kvalitnější odolnější konstrukce. Pokud chceš i trochu výkonu v multimediálním notebooku, pak za tuhle cenu se vyplatí ta Y570.

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Dobře, dobře. Tak moc děkuji za rady a nové informace. Určitě promyslím a zatím to vypadá tedy na to Lenovo Y570.

Ještě jednou děkuji!

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 10:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 17:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč