reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva PC a jeden modem

Dendeng (4)|7.11.2011 18:58
Mám dva pc a jeden modem
Dřív sem měl na jednom PC WIN XP a na druhém byli Win 7 HP a měl jsem to udělaný tak, že XP byli připojený k modemu(internet) a přes druhou síťovku připojený na Win 7 aby i ten měl internet.
Teď mám na jendom Win 7 Ultimate a na druhým Win 7 HP a za boha nevím jak to zprovoznit, aby byl internet na obou kompech. Jakoukoliv radu uvítám....
Modem má jen jeden NIC.

Jedná se o klasickou síť přes LAN kabel.
zsdx (2098)|7.11.2011 20:01
Co je to za modem a od koho je internet? Reseni jsou v podstate dve - HW cesta nebo SW cesta :)
Dendeng (4)|8.11.2011 19:11
[quote=zsdx;480807]Co je to za modem a od koho je internet? Reseni jsou v podstate dve - HW cesta nebo SW cesta :)[/quote]

Net: UPC
Modem: SURFboard SB5101E
kevin00 (10238)|8.11.2011 19:22
Osobně bych zakoupil router a tím by byl problém vyřešen.
zsdx (2098)|8.11.2011 19:28
[quote=kevin00;480966]Osobně bych zakoupil router a tím by byl problém vyřešen.[/quote]

Ano, to bylo mysleno tou HW cestou (druhou HW moznosti byl switch, ale to u UPC nepada v uvahu). SW cestou bych se taky nezaobiral, byt to neni nijak slozite (napr. Proxy+).
kevin00 (10238)|8.11.2011 19:40
[quote=zsdx;480967]Ano, to bylo mysleno tou HW cestou (druhou HW moznosti byl switch, ale to u UPC nepada v uvahu). SW cestou bych se taky nezaobiral, byt to neni nijak slozite (napr. Proxy+).[/quote]

Ano, SW cestou by to šlo jistě vyřešit velmi rychle. Osobně dávám přednost HW řešení z důvodu velkého množství již dnes běžných zařízení, která lze takto pohodlně připojit k netu (notebooky, telefony, tablety, apod).
Richmond (8084)|8.11.2011 20:22
Takže spíš než router by to chtělo APčko (router má v sobě každé APčko). Ikdyž se možná pletu tak moc telefonů a tabletů s rj45 není ;)
kevin00 (10238)|8.11.2011 20:27
On "má" router i "anténku" ...
Dendeng (4)|8.11.2011 21:14
V podstatě jsem to chtěl vyřešit SW cestou podle tohodle návodu: http://vypocetni.technika.cz/clanek/windows-7-sdileni-pripojeni-k-internetu
(sry za link)
ale to taky nepomohlo :-D
r34ktor (7477)|8.11.2011 21:21
Návod je OK. Problémem může být např. firewall, nebo bezpečnostní software.

To jsou opravdu pro tebe ty necelé tři stovky za router nestravitelné?
Richmond (8084)|8.11.2011 21:22
[quote=kevin00;480984]On "má" router i "anténku" ...[/quote]
A anténka automaticky znamená plnohodnotný AP? APčko má, wole, narozdíl od routeru mnohem lépe řešené tyto dvě části (jedna síť wifi + kabel necháš řídit modemem, v praxi bude APčko fungovat jako router a zároveň jako AP s jiným adresovým prostorem což bezdrátové routery za pár stovek často neumí) širší možnosti použití.

APčko nemusíš nijak nastavovat, i ty nejlevnější Ovislinky fungují ok bez jakéhokoliv nastavování ;)

edit: jinak to udělátko za tři kila bych spíše nedoporučil nicméně jít by to teoreticky mělo... Prostě za tři kila nelze čekat krevety ;) Zároveň obdivuju Reaktora, že má kuráž doporučit to nejlevnější co lze pořídit
kevin00 (10238)|8.11.2011 21:26
On potřebuje připojit 2 počítače k jednomu modemu. K tomu mu poslouží velmi dobře router. Pokud koupí wifi router, tak lze k němu připojit telefon, notebook ... ty jsou vybaveny wifi, takže žádný problém. Nevím co pořád řešíš za kraviny.
Richmond (8084)|8.11.2011 21:38
OK, mě běhají 3 sítě píchnutý do modemu od o2 bez sebemenšího problému (+ na každé wifi s několika repeatery aby se to chovalo u notesů/tabletů přesně tak jako v reklamách v televizi). Co síť to jeden konektor. Uděláš tohle s routerem? Prostě než mít totálně ořezanej router za tři kila s omezeným použitím tak si radši připlatím a tu krabičku můžu použít třeba jako WDS/Universal repeater. Ale pro mě za mě, moje prachy ani síť to neni, já bych si booka na kabel za ty "ušetřený" prachy píchnul jenom v krizi nebo kvůli nastavení :p
Dendeng (4)|8.11.2011 21:56
Jasně že není problém pořídit další vybavení, tím by se vyřešil i problém, samozřejmě tou nejjednodušší cestou.
Otázka stejně zůstane proč to ****** nešlo když to předtím šlo, sice jiné systémy ale stejně...
XP forever....
Richmond (8084)|8.11.2011 22:02
Toť ta správná otázka :thumb Systémem to určitě není (sám mám odzkoušeny snad všechny nejrozšířenější os a jediný problém jsem zaznamenal pouze s OSX a modemem ZyXEL, který vyžaduje Hostname, ovšem takový, že nesmí mít více než 8 znaků jinak zařízení nepřipojí nebo hodí rozsypaný čaj... Než jsem na tohle přišel tak jsem APčko převlékl za počítač aby modem chytal alespoň nějaké jméno než najdu co vůbec ten modem chce :D)

edit: jinak můžeš zkusit miniWinXP z Hirens boot cd - když to s tím pojede tak pak můžem vinit Win7 ;)
r34ktor (7477)|8.11.2011 22:11
Chceš to vyřešit se stávajícím vybavením. Fajn.

Ale k tomu potřebujeme nějaké údaje. Začal bych výpisem ipconfig /all z obou PC.