reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI 4850 - Accelero Twin Turbo - regulace otáček

Zdenda782 (3)|8.11.2011 21:50
Uvažuji o koupi tohoto chladiče, ale měl jsem předchozí model (přestal fungovat po 3 letech) a nefungovala regulace otáček při zapojení do desky (MSI MB Sc 775 P7N SLI-Platinum, nVidia 750i / 430i, 3xPCIe2.0, GbE, 1394, 3xSLi).
Musel jsem připojit přímo na zdroj a tím pádem běžel chladič pořád naplno a byl dost hlučný. Máte někdo skučenosti s regulací otáček u ATI karet? Nebo mi případně můžete doporučit jiný chladič? Hledeal jsem v diskuzích a má s tím problém více uživatel, ale nikde jsem nenašel řešení :-(

Díky

Zdeněk
Richmond (8084)|8.11.2011 23:45
Zkus regulovat otáčky Speedfanem nebo Afterburnerem. Pokud nepůjde, nepůjde regulovat otáčky jinak než deskou (což je taktéž ne zrovna ideální vzhledem k tomu, že desky od MSI nemají externí teploměry takže deska nebude vědět o vzrůstající teplotě na GK což může mít teragické následky pokud nepoběží na pozadí regulující software). Pokud neumí regulovat ventilátory ani deska. nezbývá nic jiného než pořízení nějakého regulátoru ventilátorů s automatickým režimem (Scythe/Lian-Li) nebo ještě lépe T-Balancer (plně programovatelný s PWM/analog režimy) velmi sofistikovaná hračka, ovšem nebyla nejlevnější (na druhou stranu mě přežila 3 generace pc a výrazně zvedla úroveň provozních vlastností ;))
Zdenda782 (3)|9.11.2011 20:37
Díky za rychlou reakci. Ještě jsem ale zapomněl asi zmínit, že pokud to zapojím do desky, větráky se neroztočí vůbec. Nejde tedy přímo o regulaci, ale o funčknost.
Richmond (8084)|9.11.2011 20:45
To je zvláštní - buď máš v biosu zapnutou regulaci ventilátorů a zároveň nastavenou vysokou hraniční teplotu takže se do ventilátorů pouští nízké napětí při kterém se větráky neroztočí (typicky větráky bez pwm) nebo je výstup odpálený. Tak či onak bys stejně větráky (resp. regulační panel) napájel přímo ze zdroje
Zdenda782 (3)|10.11.2011 20:55
díky za radu, asi si tedy koupím nové accelero a a pak to budu řešit. V biosu se ale moc nevyznám, to se případně poradím z kámošem. Případně by to šlo i přes FAN MATE 2, nebo ne? Nebo chladič ZALMAN VF1000 LED to má již součástí příslušenství.
Richmond (8084)|10.11.2011 21:02
Přes Fan Mate by to šlo, ale musíš hlídat teplotu a podle ní točit s potenciometrem sám (a zároveň na to nezapomenout abys kartu nezapekl)