reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s integr. zvukovkou.

Derick (17)|11.11.2011 15:29
Zdravím,
předevčírem jsem si poskládal novou sestavu
MSI P67A-C45 (B3)
Intel Core i5-2500 BOX
Kingston 8GB (kit 2x 4GB) 1333MHz
Seasonic 500W Bronze edition
ATI HD 5850
Win 7 64 bit

a mám dva problémy
1) Když zmáčknu prostřední tlačítko myši v prohlížeči a přejíždím text, slyším ve sluchátkách takový divný tichý zvuk, jako bych slyšel probíjet elektřinu. To samé se děje když zvýrazňuju text kurzorem, vypínám počítač nebo jenom loaduju. Zvuk moc není slyšet, ale když to neustále hučí, člověku to jde strašně na nervy. Zvuk přetrvává, i když je hlasitost úplně ztlumená, nebo naopak na maximu.
2) Mám na desce teď integrovanou zvukovou kartu Realtek ALC892, která je strašně slabá, i když nastavím ekvalizéry na max. Na 4 roky staré desce jsem měl Realtek ALC883, která hrála podstatně lépe. Momentálně můj MP3 přehrávač hraje silněji než moje deska. Zkoušel jsem defaultní ovladače na CD s deskou, stáhl jsem nejnovější Realtek ovladače, dokonce jsem zkoušel i nějaké přídavné programy na CD s deskou, ale zvuk stále stojí za prd.

Děkuji za každou pomoc.
Richmond (8084)|11.11.2011 15:34
[quote=Derick;481423]...ale zvuk stále stojí za prd.[/quote]
Obávám se, že tě zklamu. Tohle není vada, ale vlastnost všech Realteků (odstup signálu od šumu mají kolem 50dB, pro srovnání - lepší zvukovky mívají dvojnásobek). Jedinou možností jak toto chování alespoň částečně snížit je ztlumení všech vstupů na kartě "zařízení pro záznam" + vybrat jako defaultní záznamové zařízení na interní místo mikrofonu (typicky Stereo mixer - ten je nejblíž v cestě zvuku, takže nenabere tolik rušení jako třeba zadní jack určený pro vstup atd.)
Derick (17)|11.11.2011 17:17
Takže mi chceš naznačit, že se jen tak ze srandy prodávají ubzučené zvukovky, ze kterých po půl hodině bolí hlava? To snad ne :D A proč tedy ten realtek starší mi nedělal žádné problémy a tady toto jo ?
Richmond (8084)|11.11.2011 17:25
Tak snad to slyšíš sám ne?
[SPOILER=Porovnání Realteku, bez ohledu na výrobce desky][/SPOILER]
[SPOILER=Intel platforma][/SPOILER]

Protože starší desky stály častokrát více než ty nové (a byly i kvalitnější), ale hlavně měl Realtek velkou konkurenci (za což si ostatně můžeš do jisté míry sám, protože zakoupením produktu s Realtekem demonstruješ přesně to, že o tento šmejd máš zájem a za tyhle peníze ti stojí - bohužel je to smutné, ale je to tak)...
Derick (17)|11.11.2011 20:02
Tak problém vyřešen, stačilo stáhnout nový BIOS, pár ovladačů a ten otravný zvuk je snížen nejméně o polovinu, což už je snesitelná mez