reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová grafika a dělá problémy

kadett (24)|11.11.2011 16:45
Dobrý den,

dnes jsem si dovezl domů novou grafiku Sapphire ATI HD6770
http://interlink.tsbohemia.cz/graficka-karta-sapphire-ati-hd6770-1gb-ddr5-128-bit-850-1200-dvi-hdmi-dp-pci-e_d125817.html

A mám s ní několik problémů.První je ten,že přes hdmi vedu obraz i zvuk do receiveru,tam to něják blbne,jelikož když mám puštěnej film,tak chvíli to mělo takový výpadky,že byla černá obrazovka,ale jen na 1s,ale dost často a někdy zase vypadával zvuk.A teď mi na druhým hlavním monitoru asi v 1/4 dole problikává nějáký černý obdelník!Co to je?Vadná karta nebo co?
dzandra (1368)|11.11.2011 17:02
To máš za to, že jsi si koupil ATI. Když máš zapojen jen monitor tak to blbne taky nebo ne?
Richmond (8084)|11.11.2011 17:08
[quote=dzandra;481441]To máš za to, že jsi si koupil ATI.[/quote]
Tesat do kamene :thumb

100x můžeš psát na kamna "pozor horké", ale dokud se sám nespálí tak neuvěří :)

edit: a kdyby to neblblo tak co? Tak to na reklamaci není? :D Viděl tohle vůbec někdo někdy na vlastní oči fungovat? Proč taháte všechno jedním kabelem? Protože sr*č od Realteku má lepší zvuk než to co má na desce? A proč to do haj*lu taháte do receiveru, který má zajisté toslink? Jasný, protože jeden fullhd hypermegazlatej drát :D

https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=481230&postcount=1 Argument jako prase. Chci vést obraz a zvuk jedním kabelem, je mi u prd*le, že obojí bude stát za hov*o, ale chci to protože mám led televizi s fullhd hdmi a ta to umí tak proč tuhle megahyperfeaturu nevyužít ;) A kulový, vlastně by to mělo bejt ještě lepší - jsem takovej debil, že jsem zaplatil za tv, která NEUMÍ přiřadit nebo vůbec nemá vstup na audio, proto chci ten supermegaultrahyperfullhdled HDMI kabílek protože mi to poradil prodavač odborník v tescu
kadett (24)|11.11.2011 20:00
zdroj Seasonic 480w,CPU E8400,8gb ram,2hdd a to je vše,win7 64bit,předtím jsem to měl napojený stejně na ati 3870 a bez problémů.

Než jsem dal 6770,tak jsem měl zapojenou ještě zvukovku Asus Xonar D2,která má externí napájení,tu zvukovku jsem ale odpojil + jsem odpojil hdmi,které vedlo do receiveru,takže na grafické kartě jel jen monitor přes dvi a najednou při startu systemu se mi celá obrazovka zbarvila jen do šedé,při dalším restartu do oranžové a při dalším restartu do fialové!

Vrátil jsem zpátky starou ati 3870 a vše jede bez problémů!Takže je karta v prčicích?Snad mi vrátí prachy,když to zítra půjdu vrátit.Kupoval jsem to v Ts bohemia
Richmond (8084)|11.11.2011 20:42
Ona byla taky 3xxx řada tím posledním únosným... Si tam jí tam dej zpátky a je po problému, ne?

Kde jsi to kupoval je celkem fuk, důležitější je co kupuješ

edit: jinak šedou ukázala kolegovi 4870x2 a bylo to to poslední co viděl...
kadett (24)|11.11.2011 20:57
a co se tam mohlo posrat?dyt je to uplně nový!snad mi vratí prachy hned.stará 3870 je zlatá,fakt.funguje mě asi 4-5let bez problémů
Richmond (8084)|11.11.2011 21:06
Moje ještě starší Radeony 9xxx jsou platinoví, to co předvádí dneska je na přesdržku. Prostě se toho vyrobí tolik a za takovou cenu, že si to koupí každej a ikdyby s tím šel na reklamaci tak je stejně místo pro konkurenci zabrané a už je jedno jestli to je nebo není cajk páč riziko, že to bude mít koncový zákazník 4x za sebou vadný je minimální. Zesrat se tam může cokoliv, klidně může být špatný plošňák za korunu, jde o to, že ta karta fyzicky v životě v žádným pc nebyla takže na vadu jednoduše nikdo nepřišel - kontrolní bod si udělají až z tebe... A neboj, bude hůř ;)

edit: a přesně to co píšeš - že přineseš fungl novou kartu, vybalíš, zasuneš a ona je mrtvá mě dožralo několikrát za týden (aobzvláště v období, kdy nV neprodukovala ani jednu smysluplnou kartu)
kadett (24)|11.11.2011 21:11
tak hlavne,aby mě vrátili peníze nebo kdybych to mohl vyměnit za jiný zboží aspon,nejraděiji si nechám starou 3870
Richmond (8084)|11.11.2011 21:17
Bohemka je ok, jsem přesvědčen, že se s nimi domluvíš na jiném zboží... Každopádně stále nechápu proč vedeš zvuk z takhle debilní grafiky (už to samotný je napováženou), když máš jednu zvukovku s optikou na desce a druhou kvalitnější ve slotu
Ivo Mašek (507)|11.11.2011 21:23
Také jsem měl Sapphire 3870. Udělal hodně práce. No a když "odešla", tak po delším zkoumání jsem se opět vrátil k nVidii. (a např. při hře Rage jsem to velmi ocenil :))
kadett (24)|11.11.2011 21:54
s tím zvukem to je jednoduchý,optika ti nevezme dolby true hd a jiné formáty.a když to povedu optikou z toho onaru,tak je vlastně ten xonar k ničemu,proto mam ten receiver,kde se ten zvuk zpracuje.jen mě šlo o to,aby přes hdmi šel obraz i zvuk 5.1 do toho receiveru.
Richmond (8084)|11.11.2011 23:04
[quote=kadett;481506]s tím zvukem to je jednoduchý,optika ti nevezme dolby true hd a jiné formáty.a když to povedu optikou z toho onaru,tak je vlastně ten xonar k ničemu,proto mam ten receiver,kde se ten zvuk zpracuje.jen mě šlo o to,aby přes hdmi šel obraz i zvuk 5.1 do toho receiveru.[/quote]

Optika mě na Xonaru normálně hrála všechno včetně bluray. Problém jsem měl spíš s DD, kterej mi funguval snad jenom na tom herním profilu. Každopádně na desce budeš mít stopro lepšího Realteka než toho co je na grafice, zvuk vyvedeš teda digitálně (cinch) když se ti optika nelíbí... Mám takový dojem, že jsem na krup.cz (nebo DeLock?) zahlíd i kabel DVI s cinchem na zvuk do HDMI takže bys to mohl mít i tím jedním kablíkem

edit: DeLock http://www.delock.de/produkte/suche/Delock_Kabel_DVI_-_HDMI_+_Sound_Stecker-Stecker_2_m_84455.html?setLanguage=EN