reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC naběhne a hned se restartuje

mandre07 (25)|12.11.2011 18:55
Ahojte potřeboval bych poradit s PC (procesor i7-920,3GB Ram, Grafika GTX260,zdroj fortron 550W). Donedávna vše fungovalo ok, ale ted když ho zapnu, tak většinou naběhne plocha a hned se restartuje, 1x se mi podařilo ještě podivat na internet a pak až se to restartovalo, někdy to něnaběhne vůbec a restartuje se to přímo při načítání windows vista.
Richmond (8084)|12.11.2011 19:08
V nouzovém režimu běží Windows OK?
Salamander (6177)|12.11.2011 19:19
pripadne nejake live distro Linuxu?
lavjoy (1628)|12.11.2011 20:24
Vistě jsem nikdy moc nehověl,ale není po stisknutí F8 při načítání OS možnost "zakázat automatické restartování" jako je na Xp?
Popř sem hoď chybovou hlášku
Richmond (8084)|12.11.2011 20:28
Windows Vista = Windows 7 bez programů, které byly ve Vistách ;)
Salamander (6177)|12.11.2011 20:31
[quote=Richmond;481644]Windows Vista = Windows 7 bez programů, které byly ve Vistách ;)[/quote]

+ omalovanky k tomu zdarma :thumb
mandre07 (25)|13.11.2011 16:34
našel jsem článek s podobným problémem a taky na podobné sestavě i7 a chipset X58, ale mu už to dělalo od začátku a nakonec mu z 99% pomohlo když odpojil z MB ten jeden 4pin na napájení CPU. Takže mám takový blbý dotaz: když mám MB která má 20+4pin + 2x4pin a obdobný zdroj tak se má zapojit vše ne?
Richmond (8084)|13.11.2011 16:39
[quote=mandre07;481859]když mám MB která má 20+4pin + 2x4pin a obdobný zdroj tak se má zapojit vše ne?[/quote]
Zapoj vše (čili ANO, nikoliv NE :) a pochybuju, že to dotyčnému pomohlo nebo vyřešilo problém)
mandre07 (25)|13.11.2011 17:02
tak těch 99% jsem přehnal ale při 8pin se mu to restartovalo pokaždé a při 4pin 1x za čas......v článku pak řešili vyměny zdroju atd, ale rozumný závěr tam nebyl
Richmond (8084)|13.11.2011 17:08
No pokud se nepletu tak ten fortron zdroj vychází z návrhu epsilonu (slepenice dvou zdrojů) a v kombinaci s deskou, která neumí využít dva zdroje (odepínat jednotlivé větve) to může dělat slušnej bordel. Navíc kombinace ATI + Gigablejt + Gigablejt + FSP + Kingston je vždy zárukou průs*ru (čímž se ostatně vysvětluje proč tam není rozumné řešení) ;)
mandre07 (25)|13.11.2011 18:20
a co je na tý kombinaci tak hrozného,mám právě podobnou.............zdroj fotron epsilon 500W, Gigabyte EX58-UD5,i7-920,kingson 3x1GB a Gigabyte 260GTX........ted jsem tam dal zdroj značky HEDY z jiného PC a vše OK, vratil jsem tam opět fortron a zatim to ted jde, tak já fakt nevím co s tím..............co by jsi na tý kombinaci vyměnil aby to tak nesmrdělo tím průs*rem?
Richmond (8084)|13.11.2011 18:27
Vyhodit GB a Kingston paměti. Po zkušenostech s SoC verzí nV GTX260 od GB bych si dal majzla i na ty jejich přetaktované edice grafik.

edit: Příklad jak dopadají neprávem vychvalované desky v praxi (a to jsem nehledal ani problémy za poslední měsíc):
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=64067
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=64331
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=64343
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=64340
mandre07 (25)|13.11.2011 18:38
jelikož mám od GB jak desku,tak gafiku, tak vyměna by se pěkně prodražila, navíc jsem nikdy s GB neměl problém a v doporučených sestavách svethardware.cz se taky objevuje gigabyte,takže tohle řešení se mi nezamlouvá a navíc když ta kombinace fungovala cca 2,5 roku bezproblému tak to musí ještě fungovat........spíš si říkám jestli by to nechtělo lepší nový zdroj(popřípadě jaký), jestli v nějaké větvi neěkdy nekolísá napětí, že by to pak celé spadlo
Richmond (8084)|13.11.2011 18:50
Jo, takže když se na svethardware.cz začnou doporučovat Acery, Packard Belly, nebo sebelevnější čína tak to bude ok (podobně jako je na tom dnes s doporučováním jednoho nejmenovaného obchodu... který za to zcela jistě neplatí :)). Si spíš myslím, že pravý důvod je tebou zmiňovaná cena - akorát mi nejde do hlavy, že ti nedošlo proč je ta cena tak nízká (leckdy jsou GB, zejména VGA, levnější než ty nejlevnější TULy, které nemají ani reklamu, která samozřejmě nějakou tu kačku stojí, navíc GB má reklamu navíc lživou až to bolí - viz. PCIE 3.0 sloty, "studené" mosfety, 2oz vrstva v deskách apod.). Chlape, nebuď naivní ;)

edit: jako ne, že by Aušus nebojoval úplně stejnou politikou (čili radikálním poklesem kvality za účelem slevy výrobků kvůli konkurenceschopnosti), to vůbec ne. Prostě dnes je tohle otázkou přežití - že si nedělám srandu se můžeš přesvědčit sám vygooglováním třeba firmy DFI...
mandre07 (25)|13.11.2011 18:58
ok všechno beru.... kdybych si to kupoval ted tak se třeba pro GB nerozhodnu....ale to už vratit nejde.....dopusud to fungovalo ok, tak se snad nemohlo všechno pokazit........a navíc kdyby se ty komponenty neměly radi, tak už nefungují dávno
Richmond (8084)|13.11.2011 19:06
Tak ono to není vždycky věc pokažení všeho najednou - při dnešním tempu rozvoje počítačového odvětví je prakticky nemožné odskoušet všechny kombinace výrobců hardwaru, natož pak jednotlivých součástek - sám jsem byl několikrát svědkem toho, že i hi-end grafika od renomovaného výrobce za ranec byla vadná okamžitě po vybalení z krabice, případně byly u výrobku možnosti omezené levnější součástkou v řádu korun (typicky kondíky, kousek plíšku atd.) ;)
mandre07 (25)|13.11.2011 20:37
tj tempo v této oblasti jde rychle dopředu, dneska koupim high-end a zítra je starý :-D.......no jinak PC zatím jede a ještě se nevyplo ani nerestartovalo, ale pokud to zas začně dělat tak by jsi se příklaněl k výměně čeho? ja bych to možná viděl (no spíš přal at je to jen tím) zdrojem, ještě jsem si všiml že mám na přední straně bedny podsvícení dvěma ledkami a ty tak trochu mrkají, jsou napojeny přímo na molex konektor, když jsem to zkoušel z jiného svazku tak to třeba svítí líp, jindy to zas jen nepatrně mrká..........to mrkaní je tam vidět,ale těžko říct jestli to dělá na některém svazku kabelu víc či mín, taky přesně nevím jestli jsou všechny molex konektory z jedné větve nebo ne......ale co jsem tim chtel říct, nevivím jestli to dělalo od počátku nebo jsem si toho všiml až ted
Richmond (8084)|13.11.2011 20:59
A nemáš třeba povylezlý konektor, který ti dělá špatný dotek? :notsure Sáhni na kabely u 4pinu, jestli se hřejí. Když zatížíš pc OCCT tak se pc nesekne?
mandre07 (25)|13.11.2011 22:24
chvilku jsem to mel zaple memtest,zatižení grafiky a cpu a vse OK..........jeste jsem vypozoroval ze když vypnu zdroj hlavním vypinačem a pak zapnu a pochvilce zapnu PC, tak se to neche rozjet.....MB má plno ledek indukující faze naběhu atd..........po zapnutí se to vse rozsvítí a zapnou se ventilatory a hned se to vypne a pak se to zaspne a zas vypne a zapne a vypne a az treba po treti to nabehne az do konce, objdeví se uvodní logo,zacne nabihat windows a pak už to jde zapinat normalně.....delá to jen když ho vypnu na vypinaci a pak znovu zapnu
Richmond (8084)|13.11.2011 22:30
To by klidně mohl způsobovat vyteklý/vyschlý kondík ve zdroji ;)
mandre07 (25)|13.11.2011 22:33
jeste to povyzkousim co to dela a nedela popripadne zkusim jak se to bude chovat z jiným zdrojem
Richmond (8084)|13.11.2011 22:44
Ještě mrkni do biosu na nastavení Power-State. U desek od Intelu v režimu Auto se pc vždy zaplo a pak vyplo po zapnutí zdroje nebo vypnutí proudu takže to může být featura.
mandre07 (25)|13.11.2011 22:50
to určitě ne......kdyby se to vyplo,zaplo neřeknu, ale že se to rozjede,zdechne,rozjde,zdechne a pak rozjede a ok, to vypadá blbě.........navic me příjde že když vypnu hl.vypinač.počkám delší dobu,tak je to pak ok i poprvé......takže to by mohli být nějaký ty kondíky v tom zdroji