reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna čísla na paměti A-data SDHC

roman.exe (7)|15.11.2011 09:33
Dobrý den.
Potřebuji změnit číslo na flash kartě. Změnit by ho neměl být problém editací souboru v hex editoru, ale je třeba dostat ten soubor do počítače. Takže otázka zní, jakým příkazem zavolat tento soubor, který bude nějak skrytý.
Předem moc děkuji za odpověď.

Shrnutí: dostat skrytá data z flash paměti, změnit ID číslo karty, nahrát upravený soubor zpět.

Mějte mě ráádi :D
Richmond (8084)|15.11.2011 17:50
Kartu naklonuj třeba Acronisem nebo v linuxu (nejlépe v IDE čtečce)
roman.exe (7)|15.11.2011 23:01
Ahoj. Děkuji za odpověď. Bohužel nějak nechápu jak klonováním změním číslo cid.

našel jsem tady návod jak přečíst CID číslo z SD karty. Toto číslo potřebuji ručně přepsat a uložit zpět na kartu.
Dojigiri (1629)|16.11.2011 08:42
Nejspíš to ani nejde - viz zde: http://jo0ls-dotnet-stuff.blogspot.com/2008/12/read-secure-digital-sd-card-serial.html

"reading the serial number from an SD Card. People want to do this as the number is factory stamped and unchangeable, so it could be used to protect programs from being copied."

Nekoukal jsem se zatím jak to ten ReadCID program čte, jakou na to používá funkci, možná existuje i funkce pro nastavení (ale pokud je ta informace nepřepisovatelná, pak taková funkce pravděpodobně selže).
roman.exe (7)|16.11.2011 21:35
Díky moc. Zkusím si s tím ještě trochu pohrát a kdyby se mi to povedlo, tak napíšu jak na to. Díky moc
Richmond (8084)|16.11.2011 22:52
BTW k čemu to má sloužit? Třeba klonování Acronisem nebo přetáhnutí ikonek disků na Macu funguje spolehlivě pro hw chráněné flešky (konkrétně na ovládání disko podlahy, je tam jen "neviditelná" partišna s kódem), ale předpokládám, že ty to potřebuješ do navigace nebo něčeho podobného, že? :notsure
roman.exe (7)|16.11.2011 23:11
Ano ano, více navigací s jedním sw
Cici002 (1)|17.11.2011 00:25
Dobrý večer mám problém s paměťovou kartou (ADATA micro SD HC 8GB) v telefonu se mi nezobrazuje plno obrázku píše mi to (typ média není podporován-přitom mi to dříve zobrazovalo) to samé se mi děje i u písniček že mi to nepřehraje plno písniček(tam mi to píše není podporováno) mám telefon LG MG360 nevím si vůbec s tím rady :(( pomůže mi někdo prosím?? :( Děkuji mockrát za Vaše odpovědi
Richmond (8084)|17.11.2011 00:33
Pokud se karta objeví v počítači tak překopírovat co se dá (případně použít TestDisk) a následně reklamace. Někdy stačí pouze zkusit jiný adaptér microSD ? SD (samozřejmě v počítači, ne v telefonu :))
roman.exe (7)|17.11.2011 21:09
[quote=Richmond;482559]Pokud se karta objeví v počítači tak překopírovat co se dá (případně použít TestDisk) a následně reklamace. Někdy stačí pouze zkusit jiný adaptér microSD ? SD (samozřejmě v počítači, ne v telefonu :))[/quote]


Tak tak, zkusit zachránit data co jdou. Já bych jinak zkusil pokud se teda připojí ji zformátovat. Buď to klasickým způsobem(pravej klik - naformátovat), nebo příkazový řádek, spusťte nástroj pro správu disků příkazem „diskpart„ zadejte příkaz „list disk„. Podle velikosti MB si z tabulky zapamatujte číslo vašeho Flash disku.Zadejte příkaz „select disk 1„, číslo na konci příkazu je číslo vašeho Flash Disku z tabulky.Nyní postupně zadávejte tyto příkazy

clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=ntfs quick
assign
exit

Mělo by to bez problémů běžet. Nikdy sem nepotřeboval díky tomuto reklamaci na žádný z disků.
zsdx (2098)|18.11.2011 13:15
[quote=roman.exe] format fs=ntfs quick[/quote]
no zrovna kartu do telefonu bych radeji formatoval na FAT/FAT32

A pokud nejde normalni format (pravy klik), tak vetsinou nezabere ani popisovany postup se znovuvytvorenim oddilu.
roman.exe (7)|18.11.2011 16:50
[quote=zsdx;482725]no zrovna kartu do telefonu bych radeji formatoval na FAT/FAT32

A pokud nejde normalni format (pravy klik), tak vetsinou nezabere ani popisovany postup se znovuvytvorenim oddilu.[/quote]

no staci misto ntfs napsat format f: fs=fat32, jinak říkam. i když nešlo pravým a formátovat tak toto mi to vyřešilo. Jo taky sem měl problém s kartou v XP, tak sem je šoupl do win7 a tam to zformátovat takto šlo, pak už byla v poho.
r34ktor (7477)|18.11.2011 19:47
CID nelze změnit. Je pevně naprogramováno při výrobě.