reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí hdd nejde načíst( zřejmě vadný usb)

komoon (2)|15.11.2011 17:10
Dobrý den, mám problém s externím harddiskem, je to Seagate Free agent 1tb, a problém je v tom, že se disk po připojení roztočí, ale nerozsvítí se dioda a nepřihlásí se do pc. připojení je přes usb, v disku je mini usb. Zkoušel jsem ho připojit i do jiného pc, ale reaguje stejně, roztočí se, a když by se měl rozsvítit a objevit v pc, nic se nestane...
Pokud by to byl neřešitelný problém, existuje způsob jak konektor mini usb vyměnit nebo nějak zachránit z disku data? dost bych to potřeboval. Děkuji
r34ktor (7477)|15.11.2011 17:25
Krabičku rozeber, vyjmi disk a připoj ho ke klasickému PC. Pokud je vada v elektronice disku, data půjdou jednoduše překopírovat. V opačném případě závisí úspěšnost obnovy dat na míře poškození disku.
slowak1982 (134)|15.11.2011 17:29
Tady už to někdo rozdělával. Vytáhnout disk, vložit do pc a zkopírovat data.

Stejně bych nejdříve zkusil sehnat jiný usb kabel. Můj externí disk WD MyPassport se mi taky roztočil, ale ve windows se nedetekoval. Po výměně kabelu je ok.
VencaX (3686)|15.11.2011 17:30
Jedna možnost je, že v externím disku je klasický disk se sata + převodník na usb, takže teoreticky by měl disk jít načíst po rozebrání přímo připojením do PC přes satu. Druhá možnost je, že si výrobce "dal záležet" a disk má převodník na usb integrovaný na desce disku a s tím pak asi neuděláš nic...

EDIT: aha, takže OK - rozebrat a připojit do PC.
komoon (2)|15.11.2011 19:34
tak jsem disk rozebral, připojil k pc ale nehlásí se stejně, ale pořád se točí.... takže se zítra asi dojdu zeptat do nějakejch pc shopů, jestli nevědí co s tím.. disk už je rok po záruce, takže to asi nebude nejlevnější
r34ktor (7477)|15.11.2011 19:46
[quote=komoon;482336]disk už je rok po záruce, takže to asi nebude nejlevnější[/quote]
Viz např. http://www.zachrana-dat.cz/cz/zachrana-dat-orientacni-cenik.html
zsdx (2098)|16.11.2011 12:40
[quote=VencaX]že si výrobce "dal záležet" a disk má převodník na usb integrovaný na desce disku a s tím pak asi neuděláš nic...[/quote]

potvrzuji podobnou neblahou zkusenost s 2,5" WD Passport :(