reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaky tichy HDD 500 ci 750GB?

mmerlin (3)|7.6.2007 14:03
Zdravim,

rad bych si koupil novy pevny disk a to bud ve velikosti 500 nebo 750 GB. Absolutne nejdulezitejsi parametr je pro me hlucnost disku a to jak v klidu tak pri seeku (spim blizko zapnuteho PC). Kdysi byvaly dobre Seagaty, dneska uz to pry zadna slava neni. Poradite, ktery mam koupit?

Diky moc
mech13 (5526)|7.6.2007 14:05
seagate 7200.10 delaji strasny kraval, svou tichosti jsou povestne samsungy
Zeli (397)|11.6.2007 21:06
V jednom internetovem magazinu, ktery se zabyva pctuningem byl test 500GB disků a jako vitez vysel disk Hitachi HDT725050VLA360. Mate s nim nejake zkusenosti, popripade se znackou Hitachi? Docela vazne o nem uvazuju, doted sem ale pouzival jen disky Seagate.
Jezevec (607)|11.6.2007 21:10
Linka na testy HDD v nejruznejsich oblastech:

http://www23.tomshardware.com/storage.html

Co se tyce hlucnosti, jsou natom dobre WD serie AAJS, alesponpodle meho nazoru, dobre se o nich v tomto ohledupise a z meho srovnani vyznivaji take dobre, i doma mam AAJS a KS od WD a jsem spokojen. Ve srovnani se starym Maxtorem je to jen sepot pokud vubec neco slysite...

K tem Hitachi najdes hezke vysledky testu prave na Tom´s Hardware, maji posledni dobou dobre vysledky.
schali (118)|16.8.2007 17:25
tak zhruba po pul roce se chystam kupovat dalsiho macka.), bude to asi Hitachi 500Gb, pozaduji maximalni ticho v idle - minimalni huceni a zadny piskani a vibrace.Existuje v soucasnosti nejkaka lepsi volba?
schali (118)|30.8.2007 10:25
tak jsem ho nakonec vzal, cekaci doba 7 dni, hlucnost skoro stejna jako u 320gb verze, akorat seek je trosku tizsi a v klidu je slyset ze HDD trosku susti, nastesti nevibruje jako samsung kterej je obecne tizsi, ale ty vibrace zpusobuji hučeni na neprijemne frekcenci.Co se tyka vykonu, je trosku rychlejsi jak 320Gb verze.Víc jsem zatim nestihl vyzkouset.
Pavel Boček (4169)|31.8.2007 04:47
Barracudy fakt nic moc (i když víc mi zatím vadí větráky...chce to koupit ty nejlepší doostupné komponenty, udělat vodníka a pořádný OC :D)

jinak WD bude mít novou řadu GreenPower s menší spotřebou a tišším chodem (videjko jedné technologie - doufám že odkaz běží :))