reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Photoshop rozřazení objektů

zipp (166)|17.11.2011 18:43
Zdravím,

vyrábim ve photoshopu prezentaci a potřeboval bych seskupit objekty (textové vrstvy) tak, aby měli pod sebou stejnou vzdálenost. Normálně bych to udělal tak, že bych vše napsal do jedné textové vrstvy a akorát odskákal enterem na další řádek. Nicméně tady nastává problém, že enter mi udělá hrozně velkou mezeru a ikdyž v charakteristice textu zadám minimální hodnotu, tak je mezera velká, že by se tam vešli další dva řádky textu...

Proto mam texty jednotlivě asi ve 20ti vrstvách a ty potřebuju uspořádat. Zarovnání do strany si udělam podle pravítka, ale nevim jak udělat mezery mezi vrstvama, aby byly stejný a nemusel sem s každou jednotlivě hejbat pixel po pixelu...

To že mi enter dělá tak velký mezery je taky určitě nějaký blbý nastavení, protože dřív mi to nedělalo. Nicméně to řazení objektů musí nějak jít, hodí se to i na spoustu jinejch věcí.
StD (1963)|17.11.2011 19:22
Máš zřejmě blbě nastavený proklad řádkování...
czhunter (775)|17.11.2011 20:53
Když vybereš ty vrstvy, tak skoro úplně nahoře máš obrázkem naznačený různý zarovnávací funkce (Align).



Ale i tak je nesmysl mít kvůli tomu text ve 20ti vrstvách.
zipp (166)|17.11.2011 23:19
No když ho třeba potřebuješ jednotlivě editovat v blending options, tak ani ne...

Nicméně ta funkce co píšeš, tak funguje, ale neudělá mi mezi vrstvama stejný mezery... Podle čeho to určí, jak velkou mezeru to má udělat?
H3w3R (226)|18.11.2011 00:07
řídí se to vždy středem objektu a rozpočítává to vzdálenost mezi středem prvního a posledního...
tzn. pokud tam máš např. text o jednom řádku velikosti 20 a další text o 5ti řádcích velikosti 18 atd. atd., tak ti je tahle funkce k ničemu, stejně jako každá jiná

pokud chceš mít všude stejné mezery, nezbývá ti nic jiného než oko a ruka... můžeš to vyřešit např. barevným čtvercem, který vždy vložíš pod text a další k němu zarovnáš zespod
Richmond (8084)|18.11.2011 00:33
Nemá Fotokrám funkci "Slice"? Pak by stačilo vytvořit jednu síť s řezy, na který se text pouze "přicucne" přetažením (je to trochu komfortnější než bystré oko a přesná ruka ;)). Dost se to používá na tvorbu webových stránek (určitě je na to tutorial případně hledat na YouTube Slice Tool). :notsure Nevím jestli jsem to správně z toho textu pochopil o co vlastně jde :shut
zipp (166)|18.11.2011 10:53
Text na obrázku vlevo potřebujuu seřadit tak, aby měl pod sebou stejný mezery. Stranově ho funkcí align zarovnám v pohodě, ale výškově už to nejde, navíc bych si třeba chtěl sám určit velikost tý mezery... Asi to teda budu muset udělat růčo, ikdyž mi to příde dost ujetý...

A problém, kterej by to teda mohl taky vyřešit, je hned vpravo. Enter mi prostě udělá hroznou mezeru mezi řádkama, ikdyž mam tu hodnotu nastavenou na minimum 0,01 pt. Musí to jít eště někde nastavit, jelikož dřív mi to fungovalo normálně. Při týhle hodnotě by se ty texty měli překrejvat a ne mít mezeru dva centimetry...

czhunter (775)|18.11.2011 12:41
To, jaká mezera se udělá po zmáčknutí Enteru (započetí nového odstavce) se nastavuje vedle, v tabulce Odstavec (Paragraph).
Aby ti to fungovalo podle tohoto nastavení, musel bys mačkat Shift+Enter (odskok na další řádek bez ukončení odstavce).
Richmond (8084)|18.11.2011 14:40
Tak tak :thumb

Postup vyobrazený vpravo je taktéž řešení, stejně tak jako ty řezy (ujetý, ale funkční a jasně definovaný)

Jsem myslel bůhví co to nebude za extrém :shut
zipp (166)|18.11.2011 18:18
Tak máš pravdu v tom, že se to nastavuje v kartě paragraph.

Ale jinak na to funguje i ta funkce, kterou sem používal já, akorát jsou na sobě závislý, takže když je u paragraphu nastavená vysoká hodnota, tak v kartě character s tim víc nehneš, jelikož se tam nedá jít do mínusu, kdežto u paragraphu se to dá. A použití shiftu na to nemá vliv... No ale sem zase o něco chytřejší, dík.