reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win XP - omezení hlasitosti, nastavení maximální hlasitosti.

Alpin (27)|17.11.2011 20:16
Ahoj.

Prosím o radu. Existuje nějaké nastavení, nebo program, kde bych si mohl nastavit nějakou maximální míru hlasitosti, která by pak nešla nijak zvýšit (jak v PC, tak na bedničkách).
Máme doma malé dítě a stále dává zvuk příliš hlasitě a nelze mu vysvětlit nějakou rozumnou míru a sami víte že stále se do uhlídat nedá. K tomu mám doma bedničky od Logitechu G51, takže asi chápete proč to chci nějak zredukovat.
Odpojení bedniček bych rád až jako poslední možnost : )

OS Win XP media centre edition, SP3

Děkuji za Vaše rady.
Richmond (8084)|17.11.2011 22:40
Schovat bedýnky dostatečně vysoko?
Alpin (27)|18.11.2011 07:59
Bych musel dostatečně vysoko schovat ten "panel" k těm bedýnkám, na kterém se to ovládá a to mi zase neumožňuje délka jeho kabelu. Bohužel tato možnost není reálná : (

Spíš jsem myslel jestli není možný nějaký softwarový zásah. Když na to ve finále příjde, nakonec to vyškubnu a bude pokoj ... : )
dzandra (1368)|18.11.2011 08:48
Možná by ti mohlo pomoci tohle, ale nemám s tím vlastní zkušenost
http://www.actualsolution.com/volume_lock/
Alpin (27)|18.11.2011 09:05
Děkuji, to vypadá zajímavě : ) Zkusím si s tím pohrát a dám vědět.

EDIT:
Tak program je dobrý, ale je to trial a navíc ho nelze použít pro mou situaci. Lze tam sice hezky nastavit maximální míru hlasitosti, ale tu beztak na ovládacím panelu pro bedničky lze zvýšit. Jediné nastavení je dát bedničky zcela na maximum a pak nastavit program na nějakou hlasitost a tím padám by už nešlo dosáhnout větší. V bedničkách tak ale dost šumí.

Takže tím pádem problém po stránce SW vyřešit nelze. Hold to musím vzít a přetahat někam na poličku .. : )

Každopádně děkuji za rady : )
Richmond (8084)|18.11.2011 14:21
No ne, tak ono by se to dalo řešit jiným programem (třeba Girderem), ale je to jaksi stejně pohodlné jako podívat se na bedýnky a zjistit jak moc jsou "vohulený" :idea Takže ve finále je úplně jedno jestli to máš dělat jedním stisknutím tlačítka na DO (případně vyvolat příkaz myší pokud nemají repro DO) nebo jestli se máš podívat na bedýnky a řešit to bez programu a vytváření příkazu