reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladač zobrazení AMD přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Kozouš (500)|18.11.2011 19:11
Zdravím,
není to tak dlouho co mi pc začalo vyhazovat tuto hlášku. Monitor "zamrzne" (někdy i celý systém), po cca 2m obraz zase naskočí a lze většinou pokračovat (hry ovšem spadnou).
Není zde nějaká pravidelnost, někdy to dělá i v nečinnosti (na ploše), ale častěji ve hrách. Proto jsem koupil novou grafiku, což ovšem nepomohlo.
Ovladače vždy aktuální k danému datu, teploty v normě, vše na výchozích taktech.

Sestava:
CPU: Phenom 1090T
deska: Gigabyte 890FXA-UD5
GK: GB AMD Radeon HD 6850 OC
zdroj: SS-X 650W

Zkoušel jsem Driver Sweeper 3.2.0, kompletně odinstalovat grafické ovladače a nainstalovat nové, problém přetrvává.
Systém byl úspěšně testován na stabilitu v OCCT, Vantage a Furmarku.

Za jakoukoli radu budu vděčný. Díky!!!

[SIZE="1"]Prosím vyvarujte se spamu a trollingu.[/SIZE]
Richmond (8084)|18.11.2011 19:17
Zkus si od někoho půjčit grafiku s jiným výrobcem (klidně starší do PCI S3 Trio, která nepotřebuje ovladače), hned by mělo být jasno, jestli je problém v ovladačích nebo hw ;)

edit: jinak systém je stabilní i po stránce OC/RAM? Aby to nakonec nebylo něčím jiným než grafikama
r34ktor (7477)|18.11.2011 19:42
V první řadě bych prověřil RAM (Memtest86+, Memtest86, GoldMemory).
Kozouš (500)|18.11.2011 20:38
[quote=r34ktor;482767]V první řadě bych prověřil RAM (Memtest86+, Memtest86, GoldMemory).[/quote]

Ano, memtest proběhl po nákupu RAM (konec února) 24h, od té doby se na nastavení "nešahalo", takže nevidím důvod proč by měla být chyba v nich.
r34ktor (7477)|18.11.2011 21:03
V dalším kroku bych ověřil chování karty na výchozích taktech (jelikož jde o GB OC kartu) - 775/4000.
Kozouš (500)|18.11.2011 22:07
[quote=r34ktor;482778]V dalším kroku bych ověřil chování karty na výchozích taktech (jelikož jde o GB OC kartu) - 775/4000.[/quote]

Zdravím, nechci nějak kritizovat, ale v kartě chyba nejspíš nebude.
MB, RAM, CPU a HDD jsou v podstatě stejné, os byl dle Aidy nainstalován 2.9.2009.
Problém se zamrzáním obrazu se vyskytl poprvé v Q1/11 s HD4850 na výchozích taktech.
Pak byl nějakou dobu klid, Witchera 2 jsem dohrál bez jediného zamrznutí a teď se to zase začalo stupňovat a některé hry jsou tím pádem nehratelné.
Osobně bych to tipoval na nějaký problém v driverech, ale pak nechápu proč nepomáhá jejich odstranění a "čistá" instalace.:confused:

Ještě mě napadá, že bych mohl zkusit postup z jednoho fóra :idea:
[quote]Step one: Reboot into safe mode.
run driver sweeper check the option for ati drivers and click analyze, whatever it finds make sure their all checked and click clean. Then reboot as prompted.

Step two:
reboot back into safe mode.
go to start >
right click my computer>
choose manage> then select device manager from the listing.

select display adapters from the right hand pane. it should read the GPU card installed right click it and choose uninstall. now at this point a box should pop up with a check box. that says "would u like to completely remove the driver" that would be a yes so check the box and click okay. Now their should be no listing for display adapter. That is until u right click on anything listed in the right hand pane and select "scan for new hardware changes" windows 7 will now re-detect your GPU and it will now show as this instead " Standard VGA adapter" instead of saying HD5850 etc.

Step three: close out of Device mangler and install your cat 10.3 drivers or whatever the newest one might be. after the install finishes reboot your rig as prompted and this time boot normally we will N0T be going back into safe mode. And thats it their should be No more display driver has stopped responding errors in windows 7 x64. [/quote]
Richmond (8084)|18.11.2011 23:02
Ten postup bych řekl, že nebude řešit vůbec nic - samozřejmě smazání driverů by pomoct mělo, ale tohle čištění už nejspíš proběhlo tím Driver Swepperem. Osobně bych (teď když tam máš nainstalované ovladače) vše odinstaloval Revo Unninstallerem a smazal všechny zbytky co najde (jak registry tak soubory - určitě se tam objeví i ten .inf ve složce s Windows ;))

Až tě odinstalátor ovladačů vyzve k restartu pc tak jej neprováděj aby bylo možné dokončit odinstalaci Revem, ten poté prohledá disk, zbytky smaž (vybrat vše - smazat). V tuhle chvíli bych pro jistotu ještě smazal zálohu windows (pravý čudl na systémovém disku - Vlastnosti - Vyčištění disku - Vyčistit systémové soubory - Další možnosti - Vyčistit u Obnovení systému...). Kdybys chtěl mít systém jak lílii tak ještě projet CCleanerem... Potom všem teprve restartuj (pokud jsi čistil CCleanerem tak systém nabíhá trochu pomaleji kvůli znovuvytváření cache takže nepanikař při 30s-1min černé obrazovky :))

Nouzový režim není vůbec zapotřebí (obrázkově ZDE - od třetího obr) ;)

edit: Ještě by se dala karta otestovat přes MiniXP z Hirens Boot CD (ovladače na grafiku se ti do ramdisku vejdou), ale ta hra už asi ne leda by se ti spustila z disku a nic by jí nechybělo ve složce s windows.

Každopádně zkus to podtaktování co psal reaktor protože zrovna GB s tím mělo problémy i u nV grafik a novějších her (nebo ovladačů, nicméně bez nich si stejně nezahraješ takže by ses stejně musel spokojit s nižšími takty, pokud kartu nebudeš reklamovat)...
Pan.Fazole (2)|18.11.2011 23:27
ahoj
Náhodně sem si všiml tvého dotazu, ctu ctu a ejhle ten samej typ karty a ten samej problem co sem mel ja.

Já mám 4850 Toxic od Sapphiru. Po X letexh bezproblemoveho chodu se mi zacalo dit to same co tobe.

Kdyz otevres case - nesviti ti na grafice nahodou jedna z cervenych LED diod? signalizuje prehrati myslim.
Tj fuk - ja sem proste ze zoufalosti zkusil vzit 12cm FAN polozil sem ho jednoduse tak, aby ofukoval spodni stranu (tam kde nesjou pasivy) GPU a okoli a ejhle problem vyresen. Pry se u tech 4850ek enormne prehrivaj napajeci obvody.

Zkus - treba ti to taky pomuze.

Tady jeste ty led kody :
HD4850 LEDs

D1601 - Over temp protection enabled

D1602 - EXT 12V fault
Kozouš (500)|19.11.2011 02:05
[quote=Pan.Fazole;482799]...[/quote]

Nyní mám 6850... Ale ofuk stejně problém neřeší jestliže zde byl i s předchozí grafikou, tzn problém bude jinde.:o
Richmond (8084)|19.11.2011 02:41
Šel bych cestou nejmenšího odporu...

[LIST=1]
  • Podtaktovat jak psal Reaktor (zabere 00 nic času, v Afterburneru lockni frekvenci jádra/shaderů)
  • Znova nainstalovat/odinstalovat drivery jak jsem psal já
  • Přehodit kartu do jinýho pc
  • Přehazovat hw z pc1 do pc2
  • WinXP Live + install ovladačů + test hry
  • Kozouš (500)|19.11.2011 07:52
    Mno, tak jsem to zkusil v Afterburneru nastavit na hodnoty pro běžnou 6850 chvilu to drželo a teďka zase freeze. Mě snad klepne.
    Richmond (8084)|19.11.2011 12:04
    Tak jdi s frekvencí ještě níž, vypni antialiasing, sniž kvalitu textur o jeden stupeň...

    edit: v jaké hře ti to padá?
    Kozouš (500)|19.11.2011 12:24
    WoT, SR3, Skyrim někdy to vydrží jen pár minut po spuštění, někdy i pár hodin. Zajímavé, že v AoEO mi to zatím nezamrzlo.:confused:
    Pan.Fazole (2)|19.11.2011 12:47
    a jeste sem myslim v ati ccc zaskrtaval neco jako defaultni vyhlazovani pomoci aplikace...nejsem ted u svyho kompu tak nevim presne

    edit : toto sem zaskrt ale uz si nepamatuju jestli to pomohlo ... me to furt padalo u TF2
    http://4.bp.blogspot.com/--1h3Xd9HLPE/TmP4cYf8KaI/AAAAAAAAAC0/DtIU5wo-F0c/s1600/ccc_anti-aliasing.JPG
    hugostieglitz (907)|22.11.2011 20:56
    [quote=Kozouš;482831]WoT, SR3, Skyrim někdy to vydrží jen pár minut po spuštění, někdy i pár hodin. Zajímavé, že v AoEO mi to zatím nezamrzlo.:confused:[/quote]

    předpokládám že máš win 7 takže jdi na start-ovl.panely-správce zařízení-skrytá zařízení a odinstaluj předchozí graf.kartu ale toto jsi asi už udělal.Problém je že win7 si i po odinstalování provedeném v předchozím krokutento starý hardware pořád pamatuje a to múže způsobovat tvůj problém

    Zde je řešení-otevři si poznámkový blok a napiš tam tyto řádky

    set devmgr_show_nonpresent_devices=1
    start devmgmt.msc

    dej to uložit a pojmenuj to jak chceš ale změn koncovku .txt na .bat třeba devmngr.bat

    ted to klasickým dvojklikem spust,otevře se rovnou správce zařízení a nyní by mělo být ve skrytých zařízeních vidět vše co kdy prošlo tvojí skříní,odinstaluj vše co už leží někde v popelnici a hlavně tu starou grafiku a mělo by být po problému
    DJspider (1)|8.6.2016 19:53
    po zakoupeni v roce 2011 grafiky sapphire hd 5970 2gb gddr5 pcie v male intenzite vybihani hlasky Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl obnoven tak 1x po prvni spusteni PC do dalsiho zapnuti druhyho dne byl klid a ted posledni 2 roky jeto presne tak jak ctu na vsech ruznejch forech presne do puntiku to sami jak zazivam ja dneska sem nasel řešení https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/2665946 NZ
    walker2004 (18)|14.2.2017 15:17
    Spis bych zkusil nainstalovat ovladace pomoci Driver Booster 4.2 :http://www.iobit.com/en/driver-booster.php
    Ventero (1280)|14.2.2017 16:38
    Další nováček, co chce ukázat kolik toho ví a odpovídá tady na 2 měsíce až 5 let stará témata ...

    A zrovna tahle odpověď nevim nevim - i když jsem tuto konkrétní utilitu nezkoušel, osobně všem důrazně doporučuji NEPOUŽÍVAT takovéto utility, které většinou rozdrbou systém. A myslím, že iobit dobrou pověst nemá - jestli jsem si to nespletl ...

    Radši vše dohledat u vývojáře či v nouzi v nějakém katalogu pro drivery a dodat ružně přes DM ...
    john (877)|14.2.2017 18:38
    [QUOTE=Ventero;587895]NEPOUŽÍVAT takovéto utility, které většinou rozdrbou systém[/QUOTE]

    jj, pouzit az po zaloze image OS
    BTW: s IOBit uninstellerem jsem spokojen, zatim zadny problem...
    walker2004 (18)|14.2.2017 20:03
    Neodchazi zdroj? Mozna je na pul cesty PCI-E slot ... zkus grafiku v jinem PC a dej vedet.
    Playsmouker (1)|29.12.2017 07:50
    Škoda, že dotyčný nenapsal jestli problém vyřešil, mám stejný problém už asi dva roky
    a pořád sem ho nevyřešil. Už chci koupit lepší ale po takové zkušenosti už do AMD nejdu.
    dom324 (306)|29.12.2017 13:05
    Nejlepší bude, když si založíš vlastní vlákno, takhle v tom bude bordel.
    Potřebujeme znát více podrobností - komponenty v pc a verze ovladačů.
    Odinstalace skrz DDU a instalace starší verze/nejnovější verze ovladačů byla?
    Byla grafika nějak přetaktována?
    Můžeš zkusit i reset CMOS.
    OS?
    Při jaké příležitosti se ovladače restartují? Ve hře, nebo ve Windows?
    U nVidie si moc nepomůžeš, poslední dobou má nVidie s ovladači větší problémy než AMD...