reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ako sa pracuje s DVD Ram?

pegy (757)|7.6.2007 18:36
No... kupil som si 9,4 GB RAM-ko a neviem ako mam s tym pracovat, jedine co sa mi zatial podarilo, je naformatovat ho v InCD 5.5.1.23 a zaujimalo by ma ako sa s tym da pracovat, niekde som cital, ze by to malo ist na styl diskety, ale po naformatovani sa mi na disk po pretiahnuti z okna do okna alebo v TotalComannderi neda nic skopcit na toto RAM-ko? Ci na Ramko sa da len vypalovat ako na klasicke media??? Lebo to mi zatial ide.... V com je problem, potrebujem nejake ovladace alebo som len obycajna Lama ???? Inak jedna strana sa mi dala naformatovat rychlo a druha nie... je to koli tomu, ze som nan uz najprv napaloval v nerovi? Potom som obe pre istotu vyformatoval este raz na cele s verifikaciou...
Johnny007 (40)|7.6.2007 18:59
DVD-RAM funguje naozaj ako disketa. Potrebujes k tomu len ovladace. Nepises aky OS mas.. Vista by uz mala vediet pracovat nativne s DVD-RAM, ale nie je to korektne,(hlavne ide o formatovanie a zmazanie)

Potom naozaj staci, len kopirovat v hocijakom spravcovi suborov.
Nepouzivaj preboha ziadnu aplikaciu z Nera balika. Nevypaluje sa to ako klasicke CD/DVD media ako si bol doterz navyknuty.
pegy (757)|7.6.2007 19:11
No pouzivam klasicke XP Home EN..... PS: Kde sa daju zohnat ovladace, lebo zrejme InCD k tomu nestaci... Moja mechanika TSSTcorp TS-L632D
Johnny007 (40)|7.6.2007 19:15
Hmm. Konkretne pre Teba je toto:
http://panasonic.co.jp/psec/data/mkehp/docs/driver/XPDrv5301NEN.exe

Neviem aku mas DVD mechaniku, ak nie je Panasonic, tak budes musiet pouzit este upravu ovladacov.
pegy (757)|7.6.2007 19:21
No vyskusam, snad to rozhybem,
Johnny007 (40)|7.6.2007 19:26
Tu by si mohol nieco stiahnut:
http://www.optical-storage-service.com/download.php?sekce=4

Odskusane ;-)
pegy (757)|7.6.2007 23:23
Uz to beha, dakujem ....
)aguar (235)|30.4.2008 20:46
zdravim

tak sem si taky koupil RAM a nasel tento clanek ale kdyz otevru temp jak v tom navodu tak tam nemam tu slozku bye xx.

nevedeli byste co s tim?
pegy (757)|30.4.2008 21:24
Nazdar, takze RAMko uspesen pouzivam uz pomaly rok, zakladom je mat spravny ovladac, teda mas 2 moznosti:
po A: ovladace pre DVD RAM od Panasonicu a mensou upravou ako bolo uvedene na CDR.cz ich upravit (ja uz take mam a mas ich v prilohe, staci uz len nainstalovat) aby podporovali ostatne DVD RAM mechaniky
po B: ak pouzivas NERO 8 tak si doinsataluj InCD v 5.4.9 a mozes to veselo pouzivat...)
Pozor bud si vyber jeden ovladac alebo druhy, oba nesmies mat nainstalovane na PC sucasne ;)
Ja na PC pouzivat InCD a na NB pouzivam tie upravene od Panasonicu a oba funguju skvele... ;)
Nezabudni naformatovat DVD RAM pred prvym pouizitim ... ;)
)aguar (235)|30.4.2008 21:37
Diky. moc mezitim sem to nasel tu slozku,ale jmenuje se uplne nejak jinak.

Takze pokud to jde aji pres to nero 8 tim incd tak bych to asi udelal tim. Nez neco upravovat.
Jen potrebuju poradit co to je to inCD kde ho najdu.
Diky moc.
pegy (757)|30.4.2008 21:57
No InCD je priamo sucastou instalacie NERA, takze ked si das upravit instalaciu (alebo spustenim instalacneho suboru NERO 8.2.4.3.exe napr.), tak si daj vlastnu instalaciu a tam kde mas jednotlive sucasti instalacie, je InCD odskrtnute a ty ho zasktrnes a normalne dokocnis instalaciu, restratnes PC a fungujes... K tym panasonic ovladacom, nemusis sa ich nijak bat, su to plnohodnotne ovladace, len je upraveny inf. subor aby si ich mohol nainstalovat k hocijakej DVD RW/RAM mechanike, tie moje su uz tak usposobene ;)
)aguar (235)|30.4.2008 22:49
no super. diky moc. konecne sem to rozchodil.
Ale priste by to chtelo rict ze ten soubor co byl prilozenej je uz po uprave .ini abych se s tim nemusel drbat :)

parada
pegy (757)|30.4.2008 23:10
Co asi znamena toto v prispevku 9 "(ja uz take mam a mas ich v prilohe, staci uz len nainstalovat)" :D
)aguar (235)|30.4.2008 23:45
aha
sem si nevsim :D