reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Alphacool Repack Single/Dual(???) Bayres 5,25" Clear

Veyron (88)|21.11.2011 21:46
Zdarec lidi, potrebujem len maličkú pomoc s rozhodovaním. Zanedlho budem upgradovať procák a spolu s ním i blok a nejaké detaily okolo toho. No a tiež by som chcel vymeniť moju expanzsku EK Water Blocks EK-BAY SPIN Reservoir 2x 5.25" - Plexi, pretože síce ako je to fakt super kvalitná a pekná expanzska, ale žblkonce v nej voda, čo je pekné, ale zvyšuje to hlučnosť. No a ako najvhodnejšieho adepta vidím toho uvedeného v názve topicu. Lenže teraz sa nejako neviem rozhodnúť, či single alebo dual verziu?? Čo vlastne získam dualom, či resp. stratím singlom?? Ako viac sa prikláňam k tomu dualu, ale ak je to fakt zbytočnosť...(??)
Alphacool Support (1563)|21.11.2011 22:05
Dobrý den,

když to řeknu stručně tak čím větší verze, tím méně šplouchání, tím méně často je potřeba dolévat kapalinu a tím rychlejší odvdušňování...
Veyron (88)|22.11.2011 20:35
dík za dokonalú odpoveď - stručne, no priamo k veci :) No až sa čudujem, ale zo všetkými komponentami mám u vodníka jasno :) tak ešte tento týždeň hádam objednávam (len čo mi príde objednávka z USA od Bitspoweru, ktorá je zrovna na colnici).
Veyron (88)|27.11.2011 17:04
Tak predsa len som našiel ešte otázku a to rovno dve :)

1. Keď budem teraz upgradovať toho vodníka, tak premýšľam, či má zmysel vyčistiť časti, ktoré ostávajú. A ak má, tak čím. Ono v podstate komponenty používam všetko iba buď meď, poniklovanú meď alebo poniklovanú mosadz(fitingy), hliník nie je ani na rebrovaní radiatora (SR1 280) a 99,9% striebro proti baktériám. A v okruhu mám aktuálne ionizovanú vodu (ktorú bohužiaľ už ďalšiu nemám a na slovensku ju neviem nájsť) s protikoróznou prísadou od Feser, proti batkériám už spomenuté striebro a zafarbené čiernou UV aktívnou farbou od Feseru (z ktorej som poriadne sklamaný, pretože jej UV aktivita je pekný podvod a absolútne nesvieti a celkovo to vyzerá príšerne).

Takže aktuálne možnosti sú myslím takéto:
- Iba popreplachovať okruh čistou destilkou.
- Vyčistiť komponenty za pomoci "SysClean-HPD high power lime scale remover".
- Prepláchnuť okruh s nezriedeným "Innovatek Protect IP 1000ml".
- alebo nejaký iný nápad??

2. Ako som už spomenul, tak som absolútne nespokojný s farbou a nie som si úplne istý tým, akú farbu zvoliť. Teda vlastne farbu chcem aktuálne zvoliť "neviditeľnú", teda svietiacu iba pod UV svetlom, inak by mala voda vyzerať ako čistá. A teraz nastáva otázka či zvoliť Primochill, Aqua Computer alebo Feser (do ktorého po aktuálnych skúsenostiach chuť ísť nemám). Aktuálne sa najviac prikláňam ku Primochill, ale ak máte iný názor, tak sem s ním, či nejaké nápady ohľadom nejakej inej "neviditeľnej" farby, ktorú som si nevšimol.
Alphacool Support (1563)|27.11.2011 21:47
Pokud nejsou v okruhu nějaké nečistoty tak není důvod něco čistit...pokud chcete mít jistotu tak můžete propláchnout destilkou, ale nevidím v tom moc velký smysl...

Barvy do vody jsou všechny na nic. Ať už je to Feser, Primochill nebo cokoliv jiného. Všechno během několika měsíců zmizí. Pokud chcete barevnou vodu, tak jí už barevnou předpřipravenou musíte koupit. Pak vydrží bez problémů dlouho...
Veyron (88)|27.11.2011 22:55
No minimálne to prepláchnem tou destilkou, aby som sa úplne zbavil tej čiernej farby. Ale inak dám na Vás. Nejdem míňať zbytočne peniaze a čas na chémiu, ktorú nepotrebujem.

Čo sa týka tej farby, tak to ste ma trošku zaskočili. Ako teda fakt to je prvýkrát čo počujem, že je nejaký rozdiel medzi predzmiešanou kvapalinou a dofarbenou po zakúpení. Teda mi to príde ako to isté, že či to zmiešajú vo fabrike alebo sám doma, alebo to robia nejakým špeciálnym spôsobom?? Ono totižto ani tá čierna sa nijako nezmenila, teda nevybledla, len od kedy som ju do vody dal, tak na čierno zafarbila dobre, no UV aktivitu to nemá fakt snáď žiadnu (maximálne extrémne slabú), pričom to samozrejme má byť UV aktívne. Tak ako v tomto mám teda teraz riadny zmätok :D teda fakt aktuálne neviem čo za farbu, či zmes (Alphacola, Fluid XP, ...??) mám zobrať :confused:
Alphacool Support (1563)|28.11.2011 11:05
Dobrý UV efekt má třeba Nanoxia, dlouho vydrží třeba Fluid XP. Ty přísady do vody jsou opravdu na nic.
Veyron (88)|29.11.2011 13:07
Tak som nakoniec zobral rovno dve flašky Fluid XP+ Eco Earth Alien Green. Tak snáď to bude fajn :)
Dík za help.