reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seasonic SS400ET

hanx (130)|21.11.2011 22:32
Seasonic SS400ET - utáhne Phenom II X4 BE, 4x1GB DDR2, nvidii 460 GTX (nebo amd 6850), 3,5 HDD120 GB, 2,5 HDD 320 GB a noname DVDRW mechaniku?

Asi nemá cenu to riskovat, co? Jde o to, že tenhle zdroj mám a přemýšlím o levném upgradu cpu+grafika do staré desky (viz popis). Kdybych musel kupovat i zdroj, finančně by se mi to už nevyplatilo.
alfah4ns (1040)|22.11.2011 01:16
x4 + gtx460 ještě zvládne, ale moc velkou rezervu už mít nebude.

obě karty by se měli v peaku dostat na max. nějakých 150W.
Plus procesor, tzn. měl bys být pod 300W.

Pokud bys chtěl taktovat, bral bych silnější zdroj.
THE-END (65)|23.11.2011 16:01
Utiahne to vpohode,ale radšej kúp len CPU a potom grafiku+zdroj,pretože ten athlon ju asik brzdí
hanx (130)|6.12.2011 16:39
Znovu otvírám téma, abych nezakládal nové o stejném zdroji. V podstatě od doby, co ten zdroj mám, mi začíná vadit jeho opravdu nadměrný hluk při hraní her. Nemusí to být nijak extra náročné hry, ale ten zdroj opravdu začne být příliš hlasitý a vyfukovat dost teplý vzduch. O hodně teplejší než fouká outtake ventilátor.

Otázka zní: Dá se nějakým způsobem otestovat, jestli je chyba ve zdroji, abych ho neposílal na reklamaci zbytečně? Už vidím, jak to posílám zpátky do alzy a oni reklamaci zamítnout s tím, že všechno funguje.
hanx (130)|6.12.2011 16:55
Průběžným googlováním zjišťuju, že ten zdroj pod náloží je dost hlasitej normálně. Momentálně jsem ale bez peněz, myslíte, že bych si polepšil výměnou ventilátoru v něm, nebo se na to vyprdnout, prodat ho a koupit lepší? Měl bych nabídku na bazarový, ale nepoužívaný enermax eco80+ 500W za 800 Kč což se mi zdá fajn, co myslíte?
athens (724)|6.12.2011 16:55
Měl jsem stejný problém, ale s o trochu rozdílnými komponenty. Zdroj byl Seasonic S12-430 a grafická karta MSI R5770 Hawk. V idle vše v pohodě, ale jakmile jsem začal hrát nějakou hru tak se zdroj proměnil zvukem i vyfukujícím teplem ve vysavač. Po skončení her zase vše v normálu.Takže tento jev je naprosto v pořádku. Příště koupit o trochu silnější zdroj (můj názor).
alfah4ns (1040)|6.12.2011 19:10
Seasonicy mají dost agresivní chování ventilátoru. Běžný jev.
ideál na ticho je Enermax Pro serie.
hanx (130)|6.12.2011 19:16
Takový peníze bohužel opravdu nemám a navíc by to pro mojí budget sestavu nebylo zrovna odpovídající.. :( co ten enermax eco+, ten by měl být mnohem tišší v zátěži, ne?

štve mě to, předtím jsem měl blbej eurocase 550W a ten byl neslyšnej...

edit: Vyměnit ventilátor by nepomohlo?

edit2: a co Corsair VX-450W? Pomohl bych si nějak v tichosti v zátěži?
hanx (130)|6.12.2011 22:14
prosím lidi, az hoďku končí aukce s tím corsairem, potřebuju vědět, jestli bych si jím polepšil :-)
speedsnail (4876)|6.12.2011 22:57
Corsair VX 450 je obecně velmi dobrý zdroj (lepší součástky, vyšší účinnost), takže záleží za jakých finančních podmínek ho můžeš mít.. Na druhou stranu uplně neslyšný zdroj to není i když tišší než ten seasonic OEM bude určitě.

Co se týká toho Seasonicu, začne být hlučný, protože se zahřeje. To nemusí být způsobeno jen zdrojem samotným, ale podstatnou měrou také tím, že nasává teplý vzduch od procesoru a ostatních komponent v PC. Máš dostatečně větranou skříň? Fouká outtake skrz průchodnou mřížku? Pokud se ti chce experimentovat,můžeš zkusit PC pustit se zdrojem mimo bednu, jestli nebude zdroj tišší.
THE-END (65)|6.12.2011 22:58
Podla mna áno,mám tu ten seasonic a hlučí ako fén na tej istej zostave
Richmond (8084)|6.12.2011 23:19
Nebo vyndat ten průhledný plastík co je na vrtuli - u Seasoniců je skoro přes půlku ventilátoru :rolleyes: Teda jestli tam je, protože u některejch tam je a někde ne (rev. C1W plastík má, druhej s větší samolepkou plastík neměl)
hanx (130)|7.12.2011 00:21
Ten zdroj začne hlučet v podstatě ihned po zapnutí hry. Vzduch v bedně je chladný, zkouším to i s otevřenou bočnicí. Opravdu, outtake ventilátor fouká ven opravdu studený vzduch. Já nevím, jsem už opravdu v koncích s tímhle zdrojem, ten rámus je opravdu neskutečnej. Je to vyloženě zvuk příliš se točícího větráku, nic jinýho. Nezdá se mi, že by se vyloženě přehříval - sice si teď budu protiřečit, nechápu jak je to možný, ale teď jsem zkoušel dát ruku při největším rámusu za ten zdroj a ten vzduch se mi zdál taky celkem chladný, určitě ne jakoby se měl ten zdroj nějak přehřívat.

Fakt škoda, že si nemůžu nějakým způsobem nic změřit - rychlost toho větráku nebo teplotu zdroje. Nebo třeba hlučnost. Někde v testech jsem se koukal, že při 100% zatížení má naměřeno 27 dB, ventilátor na mém CPU chladiči při 2000 otáčkách má mít 32 dB. Ten zdroj je mnohem, mnohem hlučnější než ten můj ventilátor na 2000 rpm.

Taky je zajímavý, že ten hluk se zvýší vyloženě skokově, zapnu BF3 a najednou rámus kterej se ještě zvyšuje.
Richmond (8084)|7.12.2011 00:25
Vrátit. Přesně tohle dělaly Corsairy.
hanx (130)|7.12.2011 00:34
Teď jen kde sehnat náhradní zdroj, bez PC bych 30 dní čekání na reklamaci nevydržel - už jen kvůli tomu, že musím pracovat na diplomce. A na novej zdroj nejsou teď absolutně vůbec prachy. Prekérka. No nic, s tím už mi nikdo neporadí, to už je na mě :-) budu to muset vydržet než zas budou nějaký kačky. Teď se tluču do hlavy že jsem si nenechal ten Eurocase 550W kterej jsem měl předtím, říkal jsem si, že se mi nikdy nic nepokazilo tak proč by se mi měl kazit úplně novej a kvalitní zdroj :-D
16cmfan (2153)|7.12.2011 11:04
[quote=hanx;484948]Takový peníze bohužel opravdu nemám a navíc by to pro mojí budget sestavu nebylo zrovna odpovídající.. :( co ten enermax eco+, ten by měl být mnohem tišší v zátěži, ne?

[/quote]

Mám doma 400W verziu tohto zdroja a nesťažujem sa. Teda ak máš naozaj na mysli ECO80+ s Magmou.
speedsnail (4876)|7.12.2011 18:24
No podle mě to neni uplně moc vada (zdroj funguje OK) a s reklamací imho nemáš šanci.
Můžeš vyměnit větrák za nějakej co má při 12V nižší otáčky (třeba 1000ot nexus). Zdroj se evidentně nepřehřívá, takže mu menší airflow asi moc neuškodí. Nicméně ten větrák vevnitř bude asi připájenej a né na kontektoru, takže hrozí ztráta záruky..
Richmond (8084)|7.12.2011 19:31
[quote=speedsnail;485035]No podle mě to neni uplně moc vada (zdroj funguje OK) a s reklamací imho nemáš šanci.[/quote]
Jasně, on jenom tak hučí jako prase :D to je úplně normální :D A když bude rolovat kolečkem v idlu tak mu nebudou pískat cívky, vůbec né :D Ten zdroj je v haj*lu od výroby. To samé Corsairy (ten samý výrobce, ten samý problém, nejvíce se projevuje v úsecích, kde je jedna větev zatížená a druhé ne)...
speedsnail (4876)|7.12.2011 19:52
[SIZE="1"]2 richie:Co je na něm podle tebe vadne? Prostě má regulaci ventilátoru na chladiči nějakýho fetu a regulační křivku tak strmou, že i při mírném oteplení prudce stoupají otáčky.. To je spíš vlastnost návrhu toho zdroje, těžko vada konkrétního kusu. Takže imho nereklamovatelné. Navíc ta hlučnost je dost subjektivní, pokud nebudou 2 kusy vedle sebe, aby se prokázalo, že jeden je hlučný a druhý tichý, tak netušim jak určit jestli je "víc hlučný než by měl být" nebo jestli je to v pořádku a je to vlastnost celé řady.

A házet do pytle obecně Corsairy? Spoustu řad od různých výrobců?[/SIZE]

Edit: Klidně to na tu reklamaci dej, to je toje věc. Třeba ti dalších 5 lidí napíše, že je to vadnej kus a že bys měl reklamaci zkusit. Já jen prezentuji svůj pohled na věc.. a patent na rozum samozřejmě nemam.
Richmond (8084)|7.12.2011 20:22
Právě, že my jsme tu měly těch Seasoniců vícero (jeden typ dokonce 3x přičemž pokaždé měl jiné parametry i vlastnosti :D). 400w EnergyKnight (OEM, fullrange, pcie konektor) ok. To samé, ale se samolepkou SS bez pcie konektoru = shit, plastík na ventilátoru, 220v fixed, kabeláž secvakaná prasetem (nebo jiným kopýtkem), nálož na jedné větvi = hučák, to samé s myší. To samé se dá koupit v retailu (tam se dají dokonce koupit 2 verze - jedna bez krabice a druha s - typický retail balení :D), ale tam už je všechno v pořádku, uvnitř na chlup stejný jako SS-ET400/T3

Já samozřejmě takté prezentuji svůj pohled na věc. Blbý je, že i sám dodavatel u SS neví co vlastně přiveze a dodá takže s reklamací nemáme problém. Pokud ovšem tazatel narazí na prodejce, který bude opačného názoru tak je v řiti, protože sám výrobce to má tak perfektně "očekované", že nikdy nenajdeš specifikaci konkrétního zdroje ;) (a proto SS dáváme pouze do ekonomických sestav a narozdíl od někoho si nedovolíme psát, že jsou kvalitní protože skoro pokaždý přijde něco jinýho :cool:). Paradoxně nehučících je nejvíc od Patrie (EC) s malým nápisem SS

edit: Corsairy jsem myslel ty typy, které pro ně dělá SS, ne CX/Builder series od CWT (a že v těch typech je bordel taky slušnej).

Jinak tady někdo strašně hanil CM zdroje. No takhle - menší účinnost, u menších "kubatur" (>500w) jsou taky větráky překrytý plastíkem, ale vždy přijde to co jsem chtěl a ještě žádnej neshořel :p (nejstarší tu máme 460w PCAP, stáří cca 5 let, 220v fixed i fullrange verze) + narozdíl od SS mu nemusíme přecvakávat kabely ;)
hanx (130)|7.12.2011 21:09
speedsnail: docela to mám s čím porovnat - hlučí to dost podobně jako BOX chladič od phenoma X4 na 6000 otáček (!!!) jednoduše řečeno ten hluk je takový, že i přes uzavřený sluchátka se zapnutou hrou (např. Battlefield když sedím v tanku) ten zdroj opravdu strašně moc ruší. Je to subjektivní, ale ne v tomhle případě, ten hluk je opravdu moc velký. Navíc tuhle sestavu mám už nějakou dobu a řekl bych že to začlo tak před měsícem či dvěma, ale to jsem ho ještě tolik nezatěžoval (teď mám právě phenom X4). Pořád se ale nedá říct, že by jel na 100%