reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook acer extense 5220

ksvat (11)|22.11.2011 17:45
Dobry podvecer,
po nejakem case si dovoluji obratit se prostrednictvim tohoto fora se zadosti o radu. Opet, tak jak pokazde upozornuji, ze nejsem IT profesional.
Jiz delsi cas uzivam notebook Acer Extensa 5220. pro moje potreby staci, ale v posledni dobe se zacal velmi zpomalovat. Nainastaloval jsem program TuneUp 2012 (koupeny) coz mu sice trochu pomohlo, ale porad to neni ono. Zda se mi ze se zacal hrat. Teplotu pres speedfan ukazuje od 45 do 60 stupnu. Muzete mi prosim nekdo povedet kolik stupnu by tento druh procesoru (Intel Celeron CPU 530 1,73 GHz) mel vlastne mit.nikde jsem to nenasel.
Dekuji
Karel Svatos
zsdx (2098)|22.11.2011 18:02
Procesor dle specifikaci snese 100°C.
Presto jestli si troufas, muzes zkusit prohlednout (a pripadne vycistit) jeho chlazeni (ale dle uvodni poznamky spise ne).
Jinak postupne zpomaleni prace je bezne (uz jen 'diky' autom. aktualizacim).
ksvat (11)|22.11.2011 18:07
Dekuji zkusil jsem samozrejme chlazeni vycistit, i kdyz po pravde pouze do urovne vetraku. dal jsem si netroufl, i kdyz si verim, ze kdyby byl nekde navod jsem schopny tak ucinit.
Co preinstalace, ta by ho nevratila alespon pobliz puvodni rychlosti? Vsechna data zalohuji a software mam legalne koupeny, takze problem s tim nemam.
Jura2 (152)|22.11.2011 19:04
Teploty sú absolútne ok :-).

Aký tam máš OS ?

Ak Win. XP, tak preinštalovanie systému skutočne veľmi pomôže a bude oveľa rýchlejší.
astec (1823)|22.11.2011 22:54
ukliď si na ploše
tapetu, pokud ji máš svoji, tak co nejmenší
zkus program ccleaner, je i v portable verzi
projdi si programy v odkazu po spuštění, zbytečnosti zakaž (ccleaner)