Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: Notebook v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od alfah4ns Zobrazit příspěvek
    hmontnost - E320 těží z absence mechaniky, má tedy i trochu jinou konstrukci, než E420/520.
    E320 je právě že lehčí, než-li 420/520, díky absenci mechaniky, ale zřejmě šlo jen o překlep... Jinak jak píše wizaard, právě že mne povrch ThinkPadu Edge opravdu ohromil, svojí dokonalou matností a výraz "sametový mat" je pro tento povrch naprosto správné označení. Jinak díky za info o reál výdrži...5+ hodin je plně dostačující.

Jinak tedy, zřejmě ve finále koupím tento model http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=97001# , krom toho, že je to 14" a že má "jen" i3 bez TurboBoostu mi ve všem vyhovuje. Btw, je ten TurboBoost nějak citelně znát? V čem např.? <-- otázka pro uživatele, kteří mají zkušenost jak s i3 tak s i5(resp. i7).

Je ale celkem vtipné, že mne moje zdlouhavé vybírání bude stát navíc 480,-Kč vč. DPH, protože ještě včera, když jsem se na tento ThinkPad díval(a nechal si otevřenou záložku s ním) vypadala nabídka czc.cz takto - http://i39.tinypic.com/2gwi6ao.jpg

Takže tím, čím nás před pár dny strašili v televizi, že se bude před Vánoci zdražovat a to i po Vánocích a po Novém roku, je zřejmě pravda.

A jak tu píšete o tom 7mm HDD, že se ani větší než 320GB nedělá, tak pak nechápu toto - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=99061 nebo toto - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=99058

v prvním případě se jedná také o 13,3" a má 500GB disk a v druhém dokonce o 11,6" a má také 500GB. Ale to jen tak mimo řeč :-)

Každopádně je tedy asi už vybráno, tak doufám, že je to správná volba. I když abych pravdu řekl, těch 480,-Kč navíc, mě pěkně štve :-) A to slušně řečeno :-))
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Nn, žádný překlep, nenapsal jsem, že je těžší, ale že těží z toho, že mechaniku nemá.

turboboost = schopnost přetaktovat se, pokud je pod zatížením pouze jedno jádro a druhé se fláká. Takže má to smysl. např. při složitějších výpočetních úkonech v programech, které využívají jen jedno vlákno. Při běžné činnosti nepoznáš nic. i7 má větší cache, opět něco, co pomůže např v CAD u výpočtů, atd...jinak je to technologicky to stejné.

Že se před vánocemi zdražuje, je bohužel pravda, děje se tak každoročně - je zvýšená poptávka (ideální je období od velikonoc do konce léta) + závisí také na kurzu vůči dolaru apod.

disk - že by tam byl onen zmíněný hitachi?
    (ale že ho nikde v běžných obchodech nevidím... )
    a myslím, že něco měla i toshiba...
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 23-11-2011 v 23:53

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Turbo Boost bych neřešil. Znát samozřejmě je, ale ne ve všech režimech/využitích. Obecně: pokud aplikace neumí pracovat s více jádry/vlákny (je jich ještě stále dost), je Turbo Boost poznat (tam je skutečně poměrný nárůst hrubého výkonu).

Ad disk - psal jsem, že už jsou 500GB plotny, důkazem jsou 500GB 7mm disky. Jen nevím, jak jednoduše se shánějí na volném trhu.

Ad Hitachi - jelikož teď Lenovo do notebooků cpe Hitachi horem dolem, asi to bude on.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

No nevim, já teda kupoval V370 na začátku září a mam Seagate disk. Jinak zdražuje se, můj model jsem koupil za 16300, nyní ten samý i s tím starším i5-2410 za 16600... U E320 to asi bude podobné.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Jakmile jsem odeslal ten můj předchozí příspěvek, tak sem hned věděl, že mi všichni napíšete, že ta pětistovka je určitě ten zmíněný hitachi :-) ale už jsem needitoval...

Jinak se tedy teď omlouvám já, že jsem se přehlédl a zaměnil si slovo...

Teď jsem se koukal na alzu, tam jsem měl ten samý ntb (e420) také načtený stlačení F5 se cena vyhoupla také o 500,-Kč. Zřejmě jim (k mé smůle), došli ve stejnou chvíli zásoby na skladech.

No nic, jdu provést objednávku. Teď mne ještě zajímají vaše (cenné) názory na tyto dva prodejce:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=97001#

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e...rg-d265198.htm

U alza.cz jsem už jeden ntb koupil asi před 2 roky a byl problémový(asus). Proběhly 4 reklamace (alza neopravuje, přijede si kurýr a odveze ntb do asus servisu), vždy rychle a spolehlivě, pak jsem zažádal o vrácení peněz a do cca 10 prac. dnů (od napsání prvního emailu) jsem měl peníze na svém účtě. Četl jsem právě i články o špatných zkušenostech s alza.cz, ale já problém neměl, spíše naopak. Je pravda, že článek byl už trošku staršího data(3-4 roky zpět cca).

Co myslíte vy?

Díky moc

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od fffrost Zobrazit příspěvek
    Jinak to HP - pěkné, ale je to 15,6" a to je pro mne už moc velký a těžký stroj. Mimochodem tedy nevím, kde v mall.cz přišli na to, že procesor i3 umí funkci TurboBoost...
    aha, to je jina, ja to mam do prace, takze mi to nevadi, bral jsem ho hlavne kvuli tomu velkemu disku na filmy po vecerech, kdyz nejedu domu, na to se hodi i vetsi displej, a hlavne jsem chtel matny. Skyrim jsem na tom zkusil spis ze zvedavosti, ale byl jsem prekvapeny, ze to chodi az tak pekne. Popisum na zadnem e-shopu se verit neda, co si clovek nenajde na strankach vyrobce, to nevi

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč