Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Notebook v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Primární požadavky: různorodé – matný displej, 4GB ddr3, výdrž 5+h, 13,3", 500+GB hdd, NE jen integr. grafika

Preferovaní výrobci: Lenovo

Další komentář:
    Dobrý den, v první řadě bych chtěl říci, že už asi 4 týdny v kuse vybírám nový notebook a nemohu se stále dobrat výsledku.
    Jsem student, takže s notebookem hodně cestuji a na značku Lenovo - konkrétně ThinkPady, jsem slyšel pouze samou chválu. Proto tedy vybírám pouze mezi ThinkPady. Chtěl bych se zeptat, jak se vymění u tohoto ntb http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95152 HDD a případně i kde ho mohu zakoupit? 320GB je pro mne opravdu málo, chtěl bych alespoň 500GB, jinak by mi sestava vyhovovala.

Na druhou stranu, bych se chtěl zeptat, jak by jste hodnotili tento notebook http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=99061 . Hlavně mne zajímá ten procesor, kterým je tento ntb osazen (nevím, k čemu ho výkonově přiřadit např. z portfolia Intelu). Vím, že grafickou kartu má o dost slabší, než ten první, samozřejmě i procesor, ale nevím, jak moc bude tento rozdíl znát. Na notebooku budu používat Photoshop na tvorbu náročnější grafiky a úpravu velkých fotografií, Excel s velkým počtem zpracovávaných řádků (16000+) a často mám otevřeno 5(+) oken v prohlížeči a v každém okně např. 20(+) záložek - to vše někdy zároveň. + nějaké ty novější hry aby šly (po hrách o náročnosti na HW typu Battlefield 3 zas tak netoužím :-) ).

Chtěl bych se dále zeptat na nějaké Vaše hodnocení u těchto dvou noteboků na poměr CENA/VÝKON. Zda se prostě vyplatí, přihodit 4 tácky, nebo ne? Případně pokud znáte podobné sestavy od Lenova, tak jaké? Hlavní parametr je pro mne matný displej, dobrý výkon a dlouhá výdrž.

Ještě jedna otázka - jak hodnotíte intel hd graphics 3000 - tu novou grafiku od intelu? Hledal jsem různé benchmarky a nepřišlo mi to zase tak hrozné. Jaké jsou Vaše názory?

Možná bude působit můj příspěvek trošku zmateně, ale píši to v rychlosti, tak se případně předem omlouvám a zároveň Vám děkuji za všechny vaše odpovědi!

:-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Kvalitativně jde o velmi dobrý notebook, ačkoli to není ten "originální" ThinkPad. Je to pořád levný plastový notebook i když kvalita a zpracování je poměrně vysoko oproti většině notebooků v téhle cenovce.
    Pokud na tom chceš pracovat a dělat grafiku, tak bych raději AMD nekupoval. Výkonově bych ho přirovnal k nějakému silnějšímu Atomu.
    Intel HD3000 je na integrovanou grafiku poměrně slušná volba, nicméně na nějaké slušné hraní bych si ji nekoupil (a tím nemyslím nějaké extra náročné hry).

Od Lenova se mi líbí V370, ale ta nemá matný displej a má trochu slabší baterku. Kvalitativně vyjde nastejno jako E320. Určitě bych vzal tu verzi s i5, každopádně E320 je slušná volba a můžu jedině doporučit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od VencaX
    každopádně E320 je slušná volba a můžu jedině doporučit.
    V diskuzi pod nim ale pisou, ze ma leskly displej a je 'problem' s vymenou disku (snizena vyska), tak nevim

Registrace
    Jun 2008

Aha, toho jsem si nevšiml. Jinak disk bych teď určitě neměnil - teď jsou opravdu hodně drahé...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Nuž........podľa mňa AMD E-450 má sakra ďaleko od atomu :-).

Je to úplne iná kvalita.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Ano, ten konkrétní má opravdu lesklý displej, ale ptal jsem se tam já sám přímo a pán mi poradil, že ho lze sehnat ten samý s matným displejem, ale osazeným W7 Prof. Hledal jsem ho a je o 1000-1500 draší (http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e...vg-d265197.htm), tak teď uvažuji zda mám obětovat 0,7" a koupit o něco větší 14" a levnější, konkrétně tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=97001 a krom toho, že bude o něco větší oželet procesor i5(který má ta 13,3"), ale zase mít 500GB disk a hlavně matný displej. Co myslíte?

Akorát nechápu, proč když mají naprosto stejné parametry, krom procesorů, tak ten s i5 (13,3") má udávanou výdrž "až" 8 hodin viz zde http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95152 a ten s i3 (14") výdrž pouze "až" 4,5hodiny viz zde http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=97001. Víte někdo proč?

Registrace
    Jun 2008

To je "odhadovaná výdrž", která nemusí být pravdivá. Sám se můžeš podívat na testy na notebookchecku u podobných (E520, E420s).

Pokud vím, tak nově je již ve výrobě např. Atom D2700 - 2 jádra, 4 vlákna, 2.1 GHz a slušných 10W TDP, přesto výkon vyšší než E-350, tzn na úrovni E-450. Tak jako tak jsou tyhle AMDčka někde mezi netbookem a notebookem. Na netbook až moc výkonný, na notebook už docela málo.
    Nicméně aby Jura2 dostal tedy adekvátního soupeře k E-450, pak podle testů asi stejně taktované 4 roky staré Intel Core Duo.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

E320 s i3 ma v Iddle vydrz cirka 8h 40min. Udaje z notebookcheck.
    Nesmis verit vsemu, co pisou na CZC.

Nicmene oba nejsou na hrani, pripojitelnost nic moc a diplej stoji za "vyliz....." ostatne jako u vsech lacinych notasu s 1366x768

Z me strany bych se uz z principu vyhnul AMD a ATI..... protoze nic dobryho z toho nekouka......
    AMD do desktopu bych dal se sebezaprenim, ale do notasu nidky....
    Jestli nechces jen integrovanou grafiku - v pripade i5 v procesoru a chces na tom hrat, tak si najdi neco alespon s GT540. Je to sice taky nic moc, ale vykonnostne uplne jinde....

Nechci, aby to znelo nejak spatne pro Lenovo, ale ma naprosto nehorazny povrch, na kterym je videt kazdy smitko prachu, natoz otisk.... 5 kousku jsem instaloval a byl jsem naprosto zoufalej ze zapatlani klavesnice, a vubec celeho chasi...... Ja bych ho nechtel ani zadarmo....
    A neodpustim si dovetek, ze slusnej notas pod 35K nesezenes

PS: Sam uz vybiram prez mesic notas za 20K a je to neskutecny ukol

RECENZE E320
    RECENZE E420
    Naposledy upraveno uživatelem Georginek: 22-11-2011 v 22:59

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

No, já tedy mám s povrchem Lenova dobré zkušenosti - mluvíme-li tedy o ThinkPadech. Včera jsem měl jeden v ruce s matným displejem a matným povrchem a nějaký prach nebo otisk se tedy nechytal ani náhodou, oproti například ideapadům, které mají lesk. displej i šasí. Co se týče toho hraní, jak jsem psal v prvním příspěvku, nejsem žádný herní magnát a hry s hw náročností jako jsou např. Battlefield 3 hrát nepotřebuji, takže si myslím, že 6630M je pro mě až zbytečný komfort.

A ještě jeden dotaz(který by mi měl pomoci k finálnímu rozhodnutí) -

1)ntb s i5 2430M Sandy Bridge + Intel HD Graphics 3000

2)ntb s i3 2330M Sandy Bridge + AMD Radeon HD6630M 1GB (přepínatelná)

- v obou případech 4GB DDR3

- která z těchto 2 možností je lepší volba (globálně, případně co je lepší na co)?

Všem děkuji za Váš čas :-)

Registrace
    Jun 2008

Výkonový rozdíl mezi Core i3 a i5 je prakticky pouze v TurboBoostu, jinak jsou to srovnatelné procesory. Za stejnou cenu bych raději vzal verzi i3 + AMD.

Citace Původně odesláno od fffrost Zobrazit příspěvek
    No, já tedy mám s povrchem Lenova dobré zkušenosti - mluvíme-li tedy o ThinkPadech.
    Není ThinkPad jako ThinkPad. Je veliký rozdíl mezi klasickým ThinkPadem (řada T, X, W atd.), a slabšími ThinkPady (SL, L, Edge) a já si myslím, že abys toto mohl tvrdit, musel bys toho Edge opravdu mít v ruce. Prostě Edge je plasťák narozdíl od plnokrevného ThinkPadu.

Georginek:
    Samozřejmě se v rámci ceny snažíme najít ideální řešení. Já si třeba za 16 tis. koupil Lenovo V370 a jsem nadmíru spokojený, plně dostačuje mým požadavkům a splnil moje očekávání. Výběr může být velmi těžký, pokud od notebooku za 20 tis. čekáš příliš.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Ahoj, a co HP? Já mám ProBook 4530s, v klidu na tom mastím Skyrim

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od fffrost Zobrazit příspěvek
    Včera jsem měl jeden v ruce.....
    - psal jsem, že jsem ho měl v ruce, ale bohužel jsem nenapsal, že to byl právě EDGE E320 a opravdu se na něm neudržel jediný otisk... a "plasťák" možná je, ale působí velmi kvalitně a to mně bohatě stačí.

Právě přemýšlím, ale zatím se také přikláním spíš k i3+6630M, je tam výhoda nejen v tom, že je ntb levnější o víc než 2 tisíce než ta 13,3" verze, ale i v tom, že má 500GB HDD. Jediné, co mi vadí je, že ta i3 je v tom 14"... i když, nevím, zda je 0,7" takový rozdíl ve velikosti, spíš mne překvapuje rozdíl mezi 13,3" a 14" v hmotnosti, který je víc než 0,5kg :-/

Jinak to HP - pěkné, ale je to 15,6" a to je pro mne už moc velký a těžký stroj. Mimochodem tedy nevím, kde v mall.cz přišli na to, že procesor i3 umí funkci TurboBoost...

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

13' alternativa k 4530s = 4330s. Možná má trochu pevnější víko. JInak jsou na svou cenu konstrukčně oba ok (s tím edge). Edge má tišší chlazení + možnost regulace pře TPFanControl, lepší klávesnici s trackpointem, ta 6630m je taky výkonem někde jinde...

hmontnost - E320 těží z absence mechaniky, má tedy i trochu jinou konstrukci, než E420/520.

i3 + turboboost je samozřejmě blbost, beztak to odněkud zkopírovali...
    (běžná praxe plno eshopů)

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Georginek: Jen pár reakcí k tomu, co jsi napsal (z mého úhlu pohledu):

- 8:40 v idle dá (pokud se Sandy Bridge zaparkuje, má pod 7 W, navíc poměrně silný 6článek 63 Wh), reál je ale někde mezi 5-6 hodinami (běžná spotřeba 12 W).
    - HD6630M není úplné ořezávátko, hrát se na tom dá celkem slušně, uvážíme-li, že je to polokancelářský notebook.
    - Nemám v notebooku naprosto žádný problém s AMD řešením. Měl jsem jich v ruce mraky a nikdy nebyl problém.
    - Nechápu poznámky o povrchu - ten saténový mat mi přijde hodně praktický.

szdx: S výměnou není problém, jen si předem uživatel musí něco o notebooku zjistit a koupit adekvátní disk. Je ale pravda, že ztenčené 7mm disky ve větší kapacitě než 320 GB zatím - pokud vím - nejsou. Proto je Lenovo nenabízí. Ale - zase pokud vím - 500GB plotny už jsou, takže je to jen otázka času.

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Jn, zatím jedinej 500GB 7mm je hitachi travelstar Z5k500, ale už měsíce se o něm ví a furt ho nikde nevidím skladem...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč