Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Grafické karty: Pro s MSI 580GTX

Neregistrovaný

Tazatel: Madeja Pavel

Znění dotazu: Mám problém s padáním ( restartováním ) počítače. Nastává to pouze při velmi náročných grafických aplikací ( poslední Futuremark, Battlefield 3,Crysis 2 ). Reklamoval jsem grafiku, reklamace prošla poslali novou. Stejný problém. V Battelfiedlu to padá jen když nastane efekt výbuchu z bezprostřední blízkosti. Pokud grafiku přetaktuji, výpadky jsou častější (ve futuremarku to padá pořád ve stejném místě ). U ostatních výpočetně náročných aplikací je počítač naprosto stabilní.
    Deská testovaná-OK, zdroj testovaný-OK, paměti testovaný-OK. Testy komponent neprovedeny ve stejných konfiguracích k tomu nemám možnosti.
    Díky za odpověd.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: MSI X58-GD65, i7-950, 12 Gb pamět tripl, zdroj Evolve 700W, karta MSI 580GTX ( základní verze )

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Ten zdroj (Evolve) mi ale nepríde vôbec kvalitný... vyfoťte štítok (koľko A má na 12V vetvách).
    Musíte vyberať zo značiek ako Enermax, Seasonic, Corsair, Cougar...
    Pretože 2x vymenená GK ale zdroj ani raz.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Jak psal 16fan, zdroj je nejpravděpodobnější příčinou problémů. Ideální by bylo tu kartu zkusit v jiném PC co ji utáhne. A jenom pro jistotu, jaké jsou teploty karty, chipsetu a procesoru v době kdy se počítač resetuje? A jaká je skříň?
    A docela by mě zajímalo, jak se testuje zdroj a deska?

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Jde o tento zdroj:http://www.alza.cz/evolve-storm-700w-cerny-d189543.htm
    Jinak teploty myslím celkem v pohodě. Grafika v plném vytížení drží na 88 C, fan je na cca 60 %.
    Teploty CPU jsem nesledoval. Skříň Thermaltek (neuvědomuju si typ, ale má velý ventilátor nahoře, jeden zezadu a jeden zepředu ). Skříň je hodně profukovaná.
    Testovany- myslel jsem byly použitý v jiných konf., kde jely OK. Bohužel nemám k dispozici jiný komp s tak brutálním zdrojem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Tu tvoji sestavu by měl utáhnout pořádný zdroj 500W+ (Seasonic, Corsair, Enermax, ale pouze vyšší řady), případně 600W slušné značky. Pokud si nepučíš takovýto zdroj, nebo ti někdo neodzkouší tu kartu v jeho PC, tak se těžko pohneš z místa.
    A je taky možnost, že tu kartu vzali, zkusili ji na 2 minuty a jak jela, tak ti ji poslali zpět s tím, že byla vyměněná...

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Kartu asi vyměnili, má jiné výrobní číslo. Snadnestrhnou nálepkus výrobním číslem a nehodí tam jinou.

Nebo je snad taková praxe?????

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Zdroj bych vyměnil tak jako tak. K sestavě se vůbec nehodí. Je to levná šunka pochybné kvality. Opravdu nechápu volbu takového zdroje, když i "obyčejný" Seasonic SS-650HT-F3 650W Bronze OEM s lepšími parametry a konektivitou stojí méně.

Ovšem sestavě by slušelo něco prémiovějšího - Seasonic X, Enermax PRO87+ apod.

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-04-2014, 20:42
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-03-2014, 18:27
  3. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-05-2013, 23:46
  4. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-12-2011, 14:53