reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Pro s MSI 580GTX

Neregistrovaný (0)|23.11.2011 13:46
Tazatel: Madeja Pavel

Znění dotazu: Mám problém s padáním ( restartováním ) počítače. Nastává to pouze při velmi náročných grafických aplikací ( poslední Futuremark, Battlefield 3,Crysis 2 ). Reklamoval jsem grafiku, reklamace prošla poslali novou. Stejný problém. V Battelfiedlu to padá jen když nastane efekt výbuchu z bezprostřední blízkosti. Pokud grafiku přetaktuji, výpadky jsou častější (ve futuremarku to padá pořád ve stejném místě ). U ostatních výpočetně náročných aplikací je počítač naprosto stabilní.
Deská testovaná-OK, zdroj testovaný-OK, paměti testovaný-OK. Testy komponent neprovedeny ve stejných konfiguracích k tomu nemám možnosti.
Díky za odpověd.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: MSI X58-GD65, i7-950, 12 Gb pamět tripl, zdroj Evolve 700W, karta MSI 580GTX ( základní verze )
16cmfan (2153)|23.11.2011 14:01
Ten zdroj (Evolve) mi ale nepríde vôbec kvalitný... vyfoťte štítok (koľko A má na 12V vetvách).
Musíte vyberať zo značiek ako Enermax, Seasonic, Corsair, Cougar...
Pretože 2x vymenená GK ale zdroj ani raz.
NHKG (1136)|23.11.2011 14:07
Jak psal 16fan, zdroj je nejpravděpodobnější příčinou problémů. Ideální by bylo tu kartu zkusit v jiném PC co ji utáhne. A jenom pro jistotu, jaké jsou teploty karty, chipsetu a procesoru v době kdy se počítač resetuje? A jaká je skříň?
A docela by mě zajímalo, jak se testuje zdroj a deska? :D
PaloCZ (2)|23.11.2011 14:16
Jde o tento zdroj:http://www.alza.cz/evolve-storm-700w-cerny-d189543.htm
Jinak teploty myslím celkem v pohodě. Grafika v plném vytížení drží na 88 C, fan je na cca 60 %.
Teploty CPU jsem nesledoval. Skříň Thermaltek (neuvědomuju si typ, ale má velý ventilátor nahoře, jeden zezadu a jeden zepředu ). Skříň je hodně profukovaná.
Testovany- myslel jsem byly použitý v jiných konf., kde jely OK. Bohužel nemám k dispozici jiný komp s tak brutálním zdrojem.
NHKG (1136)|23.11.2011 14:27
Tu tvoji sestavu by měl utáhnout pořádný zdroj 500W+ (Seasonic, Corsair, Enermax, ale pouze vyšší řady), případně 600W slušné značky. Pokud si nepučíš takovýto zdroj, nebo ti někdo neodzkouší tu kartu v jeho PC, tak se těžko pohneš z místa.
A je taky možnost, že tu kartu vzali, zkusili ji na 2 minuty a jak jela, tak ti ji poslali zpět s tím, že byla vyměněná...
PaloCZ (2)|23.11.2011 15:34
Kartu asi vyměnili, má jiné výrobní číslo. Snadnestrhnou nálepkus výrobním číslem a nehodí tam jinou.

Nebo je snad taková praxe?????
r34ktor (7477)|23.11.2011 16:11
Zdroj bych vyměnil tak jako tak. K sestavě se vůbec nehodí. Je to levná šunka pochybné kvality. Opravdu nechápu volbu takového zdroje, když i "obyčejný" Seasonic SS-650HT-F3 650W Bronze OEM s lepšími parametry a konektivitou stojí méně.

Ovšem sestavě by slušelo něco prémiovějšího - Seasonic X, Enermax PRO87+ apod.