reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro strih videa do 12.000,-

grepon (3)|24.11.2011 01:58
Dobrý den,
chtel bych si poridit novy pocitac domu. Muj konicek je strihani videa a jednodussi animace ve 2D tak primarne aby zvladnul to. Dalsi dulezita vec je aby byl co nejtissi. A posledni vec je nizka spotreba kvuli celodennimu pouzivani pocitace pritelkyni ( filmy, internet, office atp.) S moznosti pro upgradovani nekdy casem. Pocitac neni urcte pro hry.

Z minule sestavy mam k dispozici nastesti novy disk, mechaniku , radic fireware kvuli nabirani videa z kamery a pokud by stacila grafika ati 3850 s tim ze bych casem upgradoval treba grafiku. Case mam od lynxu se zdrojem eurocase 450w. Monitor mam 24" LCD a 19" CRT.
alfah4ns (1040)|24.11.2011 02:32
Můj návrh:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP020VPX01188U0112YC0114NW010HRX010M7O01192Q01
výkon:
- 4jádro
- 8GB RAM
- grafika ti stačí ta integrovaná v procesoru. pokud by sis chtěl pomoct, musel bys vzít nějakou silnější nvidii, která má CUDA + software, který to umí využít (což by byl za 12k problém, má-li to být opvradu tiché...). Tu hd3850 ani nemusíš osazovat, ve střihových programech ti nepomůže, hry nehraješ... Jen by zvýšila spotřebu a hluk. Na vše tebou zmíněné stačí intel hd s přehledem.

ticho:
- odhlučněná skříň
- odhlučnění pevného disku
- tichý a kvalitní zdroj
- slušné, levné, dobře regulovatelné (= tiché) větráky. Původní větráky ze silea ven a nahradit těmito. Zreguluješ je pak ve speedfanu, klidně bude stačit, že se budou v idle točit na nějakých 300-400rpm (jeden můžeš taky dát na chladič cpu místo původního větráku).

disk, mechaniku, firewire řadič použiješ ze stávajícího PC.

pro FHD videa by byly ideální disky 2 (oddělení zdrojových a zapisovaných dat), dokoupíš kdyžtak časem, až se spraví ceny. Pak samozřejmě ještě jedno himuro, nebo nastavit u druhého disku vypínání při nečinnosti.

ten eurocase vyhod, jsou to nekvalitní zdroje.
bedna by se vpodstatě použít dala, ale jelikož jdeme po tichu, doporučuji odhlučněné sileo.
NHKG (1136)|24.11.2011 07:12
Alfah4ns tu navrhl pěknou sestavu, akorát nechápu na co tam jsou ty 2 mizerné větráčky? Vždyť jsou horší jak ty co jsou dodávané se skříní. Pokud ty větráčky co jsou dodávané se skříní nahrazovat, tak nějakými kvalitními (Nexus, Scythe a podobně).
A ten tlumič hluku disku moc nefunguje. Lepší je zavěsit disk do pozice 5,25 na gumičky.
A u videa se na rozdíl od her každé procento výkonu navíc hodí, pouvažoval bych o i5-2500K a trošku ho přetaktovat. Ale pro taktování je potřeba jiná deska, třeba MSI s chipsetem P67.
Zdroj by podle mě stačil Seasonic S12II-430 430W Bronze, disk bude stejně hlučnější a účinnost mají oba stejnou.


Takže suma sumárum: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0M7O01188U01192Q010QRP0112YE01152T01
grepon (3)|24.11.2011 08:17
dekuju za navrhy.
Libi se mi napad s i5 2500K kvuli vykonu. Co se tyka tech vetracku tak bych asi nechal puvodni ve skrini a podle toho jak budou slyset tak v budoucnu vymenil.
Je moznost pripojit oba monitory? Nemel jsem jeste integrovanou grafiku.
NHKG (1136)|24.11.2011 08:26
Ano, můžeš mít 2 monitory na grafice v Intel procesoru, ale vyber si pořádně chipset!
H61 - nejhorší a nejlevnější chipset, umožňuje 2 monitory, ale neumožňuje taktování
H67 - umožňuje 2 monitory, ale neumožňuje taktování
P67 - neumožňuje použít integrovanou grafickou kartu v procesoru, umožňuje taktování procesoru
Z68 - nejdražší, ale umí vše - 2 monitory, taktovat a jako bonus přepínat mezi integrovanou a dedikovanou kartou

EDIT: Příklad vhodné desky s Z68: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008M0984YC1CP5 Dívej se, jaké desky mají grafické výstupy, některé mají jenom 1x DVI a 1x D-SUb, takže by jsi jeden monitor musel připojit přes D-SUB, některé mají navíc i HDMI
alfah4ns (1040)|24.11.2011 12:27
ono se to nezdá, ale ty F12 jsou docela tiché, resp. nechají se zregulovat na hodně nízké otáčky.
Souhlas ale s tím, že by tam mohly být lepší fany, rozpočet ale tlačí, už tak jsem dost překročil.
Nexuse jsem neměl, od Scythe mám akorát slip stream slim, ze kterého až tak odvařený nejsem (vzhledem k ceně, vrčí mu trochu ložiska). Pod 500rpm je ale ok, tak snad budou ty klasické lepší, než ta slim verze.

Himuro trochu pomůže. Narozdíl od zavěšení na gumičky pohltí trochu i hluk, nejen vibrace, ptž. je uzavřený v boxu s tlumícím materiálem, (neříkám, že to najednou slyšet nebude, pořád se jedná o 3.5 disk...).

Je taky pravda, že ani ten seasonic nebude hlučnější než HDD.

enermax by měl smysl v případě, že by se do budoucna použil SSD na systém, na HDD nastavilo vypínání při nečinnosti a používal by se pouze při střihu, atd., ne při běných činnostech. V tom případě by bylo taky nepotřebné jakékoliv odhlučnění disku.

Tvá sestava vypadá hezky, rozhodně tam bude znát možnost OC.
grepon (3)|24.11.2011 17:26
[quote=alfah4ns;483386]
enermax by měl smysl v případě, že by se do budoucna použil SSD na systém, na HDD nastavilo vypínání při nečinnosti a používal by se pouze při střihu, atd., ne při běných činnostech. V tom případě by bylo taky nepotřebné jakékoliv odhlučnění disku.
[/quote]

Sestava vypada dobre, takze dekuju za pomoc, ale zajima me jak jsi to myslel s tim enermaxem ? Ptz o dalsim disku uvazuji prave o SSD.

Jakou grafickou kartu by jsme mi doporucili pro nasledny upgrade?
Cenove dostupna by mohla byt HP Quatro 600.

Nevite jak je to u adobe produktu jako napr adobe premiera nebo after effects, jestli vyuzije pro rendering jak cpu tak i gpu na jednou nebo si budu muset vybrat pres co to pojede?

Je zdroj dostacujici pro tyto veci?
Richmond (8084)|24.11.2011 17:34
Premiere i AfterEffects podporuje CUDA jenomže ta Quadro 600 je právě na CUDA slabá - v tomhle případě bych raději sáhl po herní grafice (GTX560) ;)

Jinak strčit si do nonstop jedoucího pc něco jinýho než špičkový zdroj nepokládám za rozumné (z vlastní zkušenosti, řekněme že jsem vybavoval pár herních studií a všechno co nebylo v rendermašinách Enermax bylo měněno)