reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč

vespetr (6)|24.11.2011 12:29
Primární požadavky: různorodé – cena - 7500-13000,-

Další komentář:
Prosím o radu, hledám notebook pro přítelkyni s parametry: 15,6 palců, pokud možno stříbrný
paměť 4GB, disk 500 GB, DVD mechanika, wifi, bluetooh, webkamera, windows 7 home, procesor 2,0 GHz, pokud možno matný displej (není podmínkou). Předem díky. Petr
alfah4ns (1040)|24.11.2011 12:52
Nejlépe asi HP 4530s.
VencaX (3686)|24.11.2011 14:28
HP 4530s je velmi dobrá volba, dá se vybírat ještě od Lenova, konkrétně E520 (pouze v černé barvě s matným displejem) nebo V570 (stříbrný ale s lesklým). Kvalitativně jsou všechny 3 velmi podobné. Okolo 13 tis. bych asi o jiných noteboocích neuvažoval.
vespetr (6)|24.11.2011 15:39
[quote=VencaX;483394]HP 4530s je velmi dobrá volba, dá se vybírat ještě od Lenova, konkrétně E520 (pouze v černé barvě s matným displejem) nebo V570 (stříbrný ale s lesklým). Kvalitativně jsou všechny 3 velmi podobné. Okolo 13 tis. bych asi o jiných noteboocích neuvažoval.[/quote]

Díky za tipy. Ale finančně potřebuji jít trošku níže. HP je min. za 14000,-; a Lenovo od 15000,- :-(
Můžete mi poradit něco, co se dá koupit do 12-13000,- max.?
alfah4ns (1040)|24.11.2011 15:43
HP 4530s:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001969&Search=4530&SearchType=1
11.7k i s OS.
Ta B950 bohatě stačí (o některé fce ořezaná i3)
vespetr (6)|24.11.2011 16:46
[quote=alfah4ns;483404]HP 4530s:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001969&Search=4530&SearchType=1
11.7k i s OS.
Ta B950 bohatě stačí (o některé fce ořezaná i3)[/quote]

to už je fajn tip :-) můžu ještě poprosit o tip od jiné značky? např.: Acer?
A ještě jedna otázka: co je to "podpora 3G sítě? (HP má, že to neumí) Ptám se proto, že doma jedeme na "fash disk" od mobilního operátora a máme ho daný v wifi routeru. A pokud vím, tam mobilní operátor má 3 G síť
alfah4ns (1040)|24.11.2011 16:53
pokud je podpora 3G, tak má přímo modem v sobě + konektor na SIM.
USB modem můžeš samozřejmě připojit i na to HP.

Ostatní dobré volby - lenovo E série, acery travelmate, jsi vyřadil požadavkem "stříbrný".
vespetr (6)|24.11.2011 17:10
[quote=alfah4ns;483425]pokud je podpora 3G, tak má přímo modem v sobě + konektor na SIM.
USB modem můžeš samozřejmě připojit i na to HP.

Ostatní dobré volby - lenovo E série, acery travelmate, jsi vyřadil požadavkem "stříbrný".[/quote]
O.K. po konzultaci s přítelkyní požadavek na "stříbrný" neplatí (kdyby byla možnost, byla by fajn kombinace barev. Když ne, tak nevadí). Předem díky
alfah4ns (1040)|24.11.2011 17:16
krom toho HP 4530s:

Lenovo E520:
http://lenovoshop.cz/lenovo-thinkpad-edge-e520-b940-4gb-500gb-7200-15-6-hd-matny-dvd-rw-dos-1143-76g-cerny_d548090.html
10.5k, bez OS (win + 2k)

acer travelmate 5760z:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001C43&Search=travelmate&SearchType=1

A ještě jsem zapomněl na výborný Fujitsu A531:
http://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-a531-d241533.htm

S tím, že osobně bych bral:
A531 (quality, pevný, tichý, ...) > E520 (quality, tichý, výborná klávesnice) > 4530s (dokonce o něco pevnější, než E520, no ne moc tichý) > travelmate (pořád slušný ntb, ale ostatní volby podle mě lepší)
vespetr (6)|24.11.2011 17:29
Díky za trpělivost a za rady :-)
VencaX (3686)|24.11.2011 18:04
S výběrem alfah4ns plně souhlasím.
Pokud by přítelkyně přecijen chtěla stříbrný, pak asi jedině tu V570, ale oproti velmi podobné E520 si nemyslím, že se vyplatí připlácet si 2K navíc.
Jura2 (152)|24.11.2011 18:35
A ja by som navrhol aj toto:

http://www.alza.cz/hp-probook-4535s-d252341.htm,
alebo
http://www.alza.cz/hp-probook-4535s-d245327.htm, oba ako 4530s, ale na AMD platforme.

Verím, že aj v prípade prvého (2. jadro) procesorového výkonu bude aj tak dostatok.
Richmond (8084)|24.11.2011 18:48
Existuje nějaký rozumný důvod proč brát horší, více topící cpu od AMD (v kombinaci s regulací ventilátoru od HP vůbec není dobrý nápad)?

edit: ten jeden je výkonově pomalejší a ten druhý, byť má grafiku tak se s ní ještě váže bonus v podobě naprosto dementních ATI ovladačů, které nefungují ty z AMD stránek, ale jen ty s podpory HP... A to se vyplatí
wizaard (913)|24.11.2011 19:00
Richmond: Kdo žije v době, že mobilní AMD platforma je topící a plná chyb, by měl aktualizovat své informace. Vždycky je sice Intel lepší varianta (výkon), ovšem taky dražší. Pro běžné použití jsou ale AMD procesory víc než bez problému.
Richmond (8084)|24.11.2011 19:05
Zrovna včera jsem se tu trápil s 4330 (intel cpu + amd vga) a rozhodně bych si místo toho zabitýho času vzal raději to Lenovo. Každopádně budu velmi rád, když mě poučíš a vyvrátíš mě přesně to co jsem napsal (na 4330 nainstaluješ bez problémů ovladače stažené z amd site) :rolleyes:
Jura2 (152)|24.11.2011 19:14
[quote=Richmond;483443]Existuje nějaký rozumný důvod proč brát horší, více topící cpu od AMD (v kombinaci s regulací ventilátoru od HP vůbec není dobrý nápad)?

edit: ten jeden je výkonově pomalejší a ten druhý, byť má grafiku tak se s ní ještě váže bonus v podobě naprosto dementních ATI ovladačů, které nefungují ty z AMD stránek, ale jen ty s podpory HP... A to se vyplatí[/quote]


Jo dúvod je: Lebo vyhovujú zadaným parametrom a požiadavkám, po vašom, tazatele :-)

Nemôžme nosiť všetci jeden druh nohavíc z rovnakého metariálu lebo je proste najlepší, od len jedného výrobcu, lebo je najkvalitnejší,.... Bola by to podľa mňa nuda a niečo strašné :-).

Keď tu toto fórum čítam, radia tu väčšinou tí istý a začína to byť poriadna nuda. Všetko tlačené jednotvárne to toho istého smeru, lebo,lebo, lebo,........

Ono človek by z toho, normálne pomaly nadobúdal pocit, že keď si nekúpi to naj s pomeru výkon/cena, tú naj značku, tú naj konfiguráciu, tak by mal doma proste šmejd na ktorom sa nič neda urobiť :-). A to PROSTE NENI PRAVDA. Len výnimočne sú niektoré produkty slabšie. Pravda je skôr, že na pomery nenáročného uživateľa sú takmer všetky dobré....dokonca aj keby si vyberal "podľa farby". samozrejme to som prehnal...voči názornosti.

Väčšina z tých, ktorým napr. notebooky v cenách okolo 10 000,- czk doporučujete, výkonnostné rozdiely CPU ani poriadne nepostrehne. Jediné čo si možno všimnú by bol markantný rozdiel výdrže, ale ani ten sa veľmi nekoná. Takže preto dávam aj alternatívy, ktoré sú naprosto vyhovujúce :-).
Je to proste low-end,ktorý si kupujú low-end uživatelia ktorý maximálny výkon zariadení na 100 % nevyťažia (s výnimkou nejakých max 5-10% z nich).

A preto, ak je dobrou voľbou 4530s, je dobrou voľbou pre takéhoto uživateľa aj 4535s.
Howk :-).
Jura2 (152)|24.11.2011 19:22
Mám doma HP ProBook 4525s s AMD Phenom II P650 @ 2600 MHz, Ati radeon 5470.

Neviem kam by si ho zaradil. Ale určite by si mu nepolichotil :-).Používam ho len ako doplnok k svojmu desktopu, ktorý primárne využívam (tak 80% = času). A ver či never, zahrám si na ňom sem-tam aj hru, skonvertujem video, vybavím spokojne offine a net,....a všetko v pohodičke.

Ani on nejako nehreje nieto ešte nové APU od AMD, ktoré sú na tom lepšie.

Ale je fakt, že studený vzduch z neho nevychádza. Žeby z Intelu áno :-))) ?
No určite tiež nie :-).

Ďalšia lož je, že Acer never.
Neni pravda.
Aj Acer má dobré výrobky aj dolnom segmente. Naprosto cieľovej skupine kupujúcich vyhovujúce.
Ono sú totiž aj užívatelia ktorý PC a laptopmi nežijú. Ale sem tam ich potrebujú. A tým sú Lenová, alebo aj lepšie modely iných značiek naprosto zbytočné.
Ale nie, nemôžu mať AMD E-350, alebo nebodaj C-60, lebo potrebujú minimálne Intel B950 a .....ani o tom nevedeli a vedieť nebudú. Trochu to u zaváňa nejakým stihomanom :-).

Skúsme isť do toho triezvo a nebudujme uniformitu a homogenitu tam, kde ju netreba.
AMD má dobré produkty a vyhovujúce alternatívy. Tak nemajme klapky na očiach.
Je to lepšie pre všetkých :-).
Richmond (8084)|24.11.2011 19:23
Jenomže já narozdíl od těch vašich rad napíšu proč jo a proč ne.

Wizard prakticky napsal tohle: Intel je vždycky výkonnější než AMD (takže souhlasil s tím co jsem psal já). Ale není plný chyb (což jsem já nikde nenapsal, pouze jsem poukázal na fakt, se kterým jsem se setkal já, a nejen já). AMD CPU jsou vícenež bezproblémů (ano, ale intel je pořád vždycky lepší - zde použita stejná slova Wizarda, nikoliv moje.)

Jura mi tu začne psát cosi o srandě a zábavě :rolleyes: Na druhou stranu proč ne - když už člověk ví proč tam nejde nainstalovat to či ono tak stačí zkusit vyhledat zde na fóru jak hp 4530 tak 4330 problém s ovladači a mělo by to najít tento thread a tudíž i mojí (a nejen mojí) radu s vyhledáním ovladačů na hp a nezkoušet ty od bezchybného amd ;) Blbý je to, že moc lidí hledání nepoužívá a nezkušený obyčejný uživatel se tomuhle asi moc nezasměje...
Jura2 (152)|24.11.2011 19:46
Aj Intel produkuje chybné výrobky.
Nedávno ich chipsety,....

Ide tu o iné.
V skratke a k veci.

Ty tvrdíš že HP 4530s je ok, ale nepripúšťaž, že by mohol byť ok aj HP 4535s.
No nehnevaj sa :-), ale NIE JE TO PRAVDA.


P.S.: pozri, skutočne z toho čo píšeš je vidno, že sa vyznáš. Beriem kvalitu tvojich informácií.
Len či nie si nejako profesionálne deformovaný smerom maximálny výkon/cena/kvalta do takej miery, že nedokážeš tolerovať nič čo nie je úplne na špičke, ale je to stále veľmi dobré. Chápeš, čo som chcel povedať. /ono to v podstate neni len na teba, ale komplet na týchto niektorých profi (v dobrom) borcoch. Tlačia niekedy, tie prehnané nároky, aj tam, kde to až taký zmysel nemá.
Richmond (8084)|24.11.2011 19:51
Ne ne ne, tvrdím, že je úplná debilita brát si větší zlo (AMD + ATI) než menší zlo, výkonnější a ještě bezproblémovější (Intel v Lenovu) :rolleyes:

+ v té 520 je "poštěvák" navíc ;)
Jura2 (152)|24.11.2011 20:02
[quote=Richmond;483459]Ne ne ne, tvrdím, že je úplná debilita brát si větší zlo (AMD + ATI) než menší zlo, výkonnější a ještě bezproblémovější (Intel v Lenovu) :rolleyes:

+ v té 520 je "poštěvák" navíc ;)[/quote]


Vzdávam to s tebou :-).

A tazateli odkazujem: kľudne si zober aj HP 4535s, ak sa ti páči. Garantujem ti, že ľutovať nebudeš :-).
Je porovnateľne kvalitný ako HP 4530s, má o niečo nižší výkon CPU, ktorý ti rovnako chýbať nebude.
A samozrejme nižšiu cenu, ktorú určite oceníš.

Nemá totiž zmysel platiť za niečo čo nevyužiješ.
To je ako kúpiť si auto čo zvládne nie 200 km/h, ale 300 km/h, priplatiť si za to a jazdiť na ńom tam, kde len 10 % komunikácii úmožní jazdenie nad 200 km/h a po ktorých možno nikdy ani nepôjdeš :-).


P.S.: Inak slová ako "debilita" skús vypustiť.
Tento typ slov ........................................proste nemá zmysel :-).

AMD+ATI ? Pokiaľ viem už je len AMD.
Richmond (8084)|24.11.2011 20:10
Juro, ty zkus vypustit takový kraviny jako "budeš spokojený" okořeněné o slova "garatujem ti". Přesně tohle můžeš tvrdit přece jen o tom nejlepším co na trhu je. Jinak mě velmi těší, že máme mezi sebou lehčí odvar DD, který jen slepě opakluje to co si na DDblogístu přečetl aniž by věděl, že to není pravda (narážím na tvá slova v diskuzích na magazínu, kde tvrdíš, že je Bagr momentálně nejlepší cpu i přes fakt, že podává výkon o generaci horších cpu a ještě to podpoříš naprosto nepravdivou historkou o tom, že první X2 měly taky zprvu problémy - ovšem realita byla taková, že nataktované X2, které bylo 2x levnější než konkurenční C2D podávalo lepší výkon a za méně peněz :D... proto jsem si ho koupil, že... abych byl o několik let později označen za zaujatého Inteláka :D Sorry chlapče, ale mám všechny dostupné platforny včetně VIA a tak trošku vím co mi která nabídne)

edit: takže už AMD zaplatilo celé ATI? Mám takový pocit, že jim ještě taková menší půlka chybí ne?

edit2: jinak přirovnání s autem je určitě zcela namístě... Jak dlouho pojedeš na těch 200km/h? Dokud ti nedojde benzín nebo neupadne kolo, teda pokud ho tam napřed vůbec namontuješ (ovladače) :D Navíc s poštěvákem se dá řídit trochu lépe než trackpadem...
Jura2 (152)|24.11.2011 20:19
Ale ale ja ťa za Inteláka neoznačujem.

Pozri ty uvádzaš "je úplná debilita brát si větší zlo (AMD + ATI)". Ja to doma mám je to výborné a bezprblémové,

1. Nové produlty už nie sú AMD + Ati, lebo Ati neexistuje.
2. Konfrontujem ťa s reálnou skúsenosťou jedného uživateľa ktorý AMD+Ati má a ja kľudne poviem super :-).

Je na tebe, či to zoberieš, alebo sa ma dokonca pokúsiš presvedčiť o opaku. Ja ho mám doma.
Máš ho aj ty ?

No nechajme to tak, mali sme mu poradiť a myslím, že sme o poriadne zneistili :-).


ako uzavriem to:
"Richmond" ti poradil dobre, ale keď zoberieš aj alternatívny návrh nič zlé sa nestane.
Poslúži podobne dobre,
Richmond (8084)|24.11.2011 20:28
Výborné možná, ale pro tebe

1. Existuje (jiný majitel, ještě nesplaceno)
2. Pro tebe

Popravdě se teď stydím, protože z notesů tu mám akorát Latitude E6500, XPS 1330, Asus G51J, jeden Acersux a dvě UMPC s VIA... Možná to bude tím, že upřednostňuji bezproblémovost, která se občas na cestách s notesem hodí kapku víc než vytloukání baterky hledáním toho správného ovladače pro ATI na vga rozlišení

edit: jinak "Security tools" aplikace u HP je taky docela super, akorát by k tomu mohly napsat, že je to zároveň driver (většinou na "Neznámé zařízení" s poměrně divokých ID)
VencaX (3686)|24.11.2011 21:11
Jura se tu opět s námi hádá o to, že má také pravdu. Za poslední měsíc to tu už vidím po několikáté.

Ohledně problémů s AMD. Před více než 2 lety jsem si koupil Asus K50AB založený na AMD procesoru, AMD chipsetu s ATI grafikou (velká chyba). Kromě jiného měl v chipsetu integorvanou ještě další ATI grafiku a neměl být problém grafiky přepínat ve Windows. Asus vydal ovladače jak pro XP, Vistu tak později i pro 7. Pod Vistou (základní OS) OK, pod XP sis neškrtnul, pod 7 aspoň fungovaly i když nepřepínaly. Ovladače z AMD? Ty mi dokonce znefunkčnili Vistu, nemluvě o přehřívání, kterým můj Asus doslova trpěl -> Mám Core i5 v 13" poměrně tenkém těle a že bych pozororval hlučné chlazení nebo cítil horký vzduch od větráku? Ani náhodou.
AMD? Proč ne, Phenomy II jsou velmi slušné levné procesory. Do levné sestavy na hry se hodí přesně akorát. AMD do notebooku? O tom si raději nechám zdát. Neříkám, že AMD nemá dobré notebookové procesory a rozhodně má i co nabídnout - do dospělého notebooku je ale podle mě tebou zmíněná E-350 málo a do netbooku už zase moc. Navíc ty ovladače... Když na to kouknu ze statistického hlediska, 80% Intel, 20% AMD - je jasně vidět kdo vede trh a to i přesto, že AMD je mnohdy poměrně o dost levnější.

A ano, máš pravdu, že kvalitativně jsou na tom 4530s a 4535s stejně - vždyť maj kompletně stejný šasi! Stejně tak třeba E520 a E525. Tak jako tak si ale nemyslím, že je lepší si koupit o 1000 Kč levnější AMD verzi než si trochu připlatit za Intel, zvlášť pak, když se v pohodě vejdeš do limitu. A to, že teď třeba nevyužije ten výkon procesoru, proč ho nemít v zásobě trochu navíc...

Ještě bych doplnil jednu věc k tvé osobě. Pokud vím, jsme v "poradně". Uživatel dostal několik tipů, je na něm, který si vybere. Pokud bude mít nějaké otázky, rád odpovím. Ale nějaké tvoje čachry machry "tenhle notebook se ti určitě bude líbit", "poslouží dobře" a podobné jsou už jen zavádějící kecy. Když mluvíš takhle, tak bych si asi od tebe nechal dát garanci na to, že když se na něm něco "to", dostanu od tebe 2000Kč na ruku -> Jak víš, že poslouží dobře? Co když zrovna během prvního půl roku půjde 2x na reklamaci? Co když odejde disk nebo základovka? Jestli jsi jasnovidec, tak to promiň, ale řekl bych, že nejsi. Ale to už je myslím trochu OT.
Richmond (8084)|24.11.2011 21:23
Přesně tak, taky tyhle kecy miluju :thumb

Jinak to přepínání grafik blbne i v tom 4330 takže se všechny 3d aplikace musí spustit, aby si ty bezchybné ovladače od neexistující ATI pamatovaly kdy mají tu grafiku zapnout. Je to samozřejmě málo otravné. V minulosti tohle třeba Vaia řešila čudlíkem, který manuálně přepínal grafiky (ovšem byl to Intel + nV)
alfah4ns (1040)|24.11.2011 23:00
Ano, i AMD splní požadavky, ale proč brát AMD, když za stejné peníze je Intel, který má vyšší výkon + má nižší spotřebu -> pro notebook vhodnější volba?
Kdyby tam byl nějaký finanční rozdíl, který by stál za zmínku, tak ok, klidně AMD, ale když není, proč brát to horší?

Já si zatím stojím za tím, co jsem navrhnul na minulé stránce, imho nejlepší volby s ohledem na požadavky tazatele.
Ono celkově bych tu 453xs nebral z důvodu vyšší hlučnosti, fouká a fouká...(na druhou stranu se aspoň nepřehřívá, jako některé starší HP, hlavně s AMD, které topí o něco více).
Jinak je to konstrukčně za ty prachy samozřejmě fajn notebook.
Třeba onen thinkpad E taky fučí pořád, ale je tišší + dá se s tím něco dělat v TPFanControl a má lepší klávesnici.
A zmíněný Lifebook A531 je v idle chlazen po většinu času pasivně, občas zafuní, aby se schladil.
wizaard (913)|24.11.2011 23:58
Redmond: Nechci se tu hádat. Jen strašně kategorizuješ, to nemám rád, proto jsem reagoval.

Tvrdil jsem, že AMD nejsou "topící" - to už dávno neplatí. Navíc ProBooky funí s Intelem i s AMD, ať už B, tak S.

Ovladače přepínatelných grafik se vždy instalují z webu výrobce notebooku. Většina notebooků neskousne ty od výrobce čipu (jiná HW identifikace čipu s dodatkem výrobce notebooku a podobně).

Automatické přepínání grafik AMD je pozadu oproti Optimu. Navíc donedávna neumělo OpenGL vůbec akcelerovat. Teď už jsou nové ovladače, které to řeší umožněním ručního přepínání. Nevím, jestli už je HP nasadilo, ale jelikož je nasadilo už i Lenovo (vždycky mu trvá certifikace), pak už asi i HP, nevím, 4330s jsem doma měl před delší dobou.

To, o čem tam ale píší kolegové z redakce, je jen a pouze o tom, že přepínání AMD nemá ještě rozsáhlou databázi programů, kde použít dedikovaný čip. Tohle má nVIDIA dávno pod palcem. Ale právě to jsou všechno důvody, proč se za Optimus tolik platí. Sám Optimus mám radši (a mám ho v notebooku a v mnoha noteboocích, které mi prošly rukama, ovšem zrovna tolik notebooků mi prošlo rukama i s AMD řešením) - je prostě vychytaný za tu dobu, ale nebudu shazovat řešení od AMD.

Na tohle téma dál nediskutuju, stal se tady z toho jen hloupý flame. Navíc úplně miluju debaty na téma: měl jsem kdysi nějaký notebook s AMD + ATI a byla to hrůza. Taky jsem měl notebook s AMD Turionem64 X2 TL-58 (ještě ke všemu Pavilion) a byl to smrťák. Ale taky jsem měl všechny generace AMD platforem potom a zlepšují se, jen co je pravda. Od AMD Vision (tzn. tak 2 roky zpět) už s AMD nemám problém.
Richmond (8084)|25.11.2011 00:33
Ano, zlepšují se, ale pořád, POŘÁD jsou proti Intelu a nV pozadu a POŘÁD je tedy lepší volit meší zlo (stejně problematické funění jako u AMD - viz. moje poznámka o regulaci ventilátoru, které bude u toho Intelu pořád větší šance regulovat softwarově než to AMD) tedy Intel než AMD nebo AMD s ATI.

Dokud nebude markantní rozdíl v ceně mezi Intel/AMD nebo v nějaké výhodě (třeba kdyby se AMD dokázalo chladit pasivně, stálo o 3tis méně nebo by ovladače fungovali stejně jako na nV) tak bych vůbec nic neměl proti doporučení AMD - vždť je to logické ne? Naopak dost nelogické se mi jeví doporučení AMD na základě toho, že "se vám bude líbit, to vám garantuju" a zároveň pozapomenout na detail v těch ovladačích se mi jako fér nezdá ani trochu... To je jak nabídnout mu stříbrný, hliníkový, bezproblémový Powerbook G4 z bazaru a jen tak pozapomenout, že je to RISCový Mac (ikdyž drtivá většina lidí to bere jako samozřejmost, protože to ví)

edit: a vůbec k tomu kate/kritizování: AMD normálně běžně a bez ostychu doporučím třeba na hry do levného počítače tak nevím o co vám jako jde. Píšu ze stroje, který má AMD cpu takže taky nevím o co vám jde. Do notesu, který stojí o litr méně než bezdiskuze bezproblémovější řešení od Intelu ode mě doporučení nedostane. Ať už to někdo vidí jako "sázku na jistotu" nebo "neochotu experimentovat a ještě ušetřit" nechám na tazateli...
wizaard (913)|25.11.2011 08:49
Richmond: Já jsem se bavil samozřejmě obecně a myslel jsem si, že i Ty jsi své připomínky směřoval obecně, ale to je moje chyba - omlouvám se. V tomhle konkrétním případě máš samozřejmě pravdu: ty notebooky stojí stejně, Intel verze je výkonnější + možná bude mít i nižší spotřebu.
cj0 (5)|3.12.2011 05:12
moji favoriti do 10k
g570 http://interlink.tsbohemia.cz/notebook-lenovo-ideapad-g570g-15-6-led-pentium-dc-b950-4gb-500gb-dvd-rw-wifi-cam-w7hp-64bit_d133945.html
630 http://interlink.tsbohemia.cz/notebook-hp-630-15-6-led-pentium-b950-4gb-500gb-dvd-rw-wifi-bt-cam-w7hp-brasna_d133866.html
hp ma vyhodu že je matný, lenovo má čtečku na xD. mám lenovo u550 a je to hroznej plastovej shit tak nevim jeslti muzu od g570 cekat neco jinyho.
Máte nápady na alternativy ve stejný konfiguraci?
VencaX (3686)|3.12.2011 12:03
U550 nebyl špatnej notebook a v té době byl pomalu každý notebook pod 20000 extrémní plasťák, takže si nevybereš. Každopádně když vybíráš notebook do 10000, tak nemůžeš čekat extrémní zpracování, hliníkový šasi a podobně. HP 630 bude možná ještě větší plasťák než G570 - to má aspoň uvnitř hliníkovej plíšek.
Za tuhle cenu jeden z těchhle 2. Možná by se dalo přemýšlet o trochu kvalitnějším Lenovu B570, ale to bude bez OS.