reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení tepelného čerpadla k počítačové síti

inspektorrr (12)|24.11.2011 19:31
Zdar
Mám takovej problémek, budu instalovat k baráku tepelné čerpadlo, které se bude ovládat přes počítač.
Firma, která ho bude instalovat mi sdělila, že jim k tomu mám dopředu něco zajistit.
Přikládám jejich požadavky:

Příprava připojení tepelného čerpadla k počítačové síti
Pro zajištění bezproblémového připojení TČ k Vaší počítačové síti se obraťte na správce Vaší počítačové sítě, nebo zajistěte následující:
1. Zjistěte lokální IP adresu Vašeho domácího routeru, nebo ADSL modemu.
2. Zjistěte přístupová hesla a uživatelská jména k vašemu domácímu routeru.
3. V případě, že bude tepelné čerpadlo připojeno přes WiFi námi dodávaným AP, zjistěte přístupové údaje včetně typu zabezpečení k Vašemu AP, nebo WiFi routeru.
4. Zjistěte Vaši veřejnou pevnou IP Adresu. V případě, že jste schopni sami realizovat i nastavení vašich síťových prvků, proveďte následující kroky:
a) Sdělte nám 1 statickou IP adresu, kterou použijeme pro tepelné čerpadlo.
b) Pokud chcete tepelné čerpadlo ovládat na dálku přes internet, zajistěte přesměrování TCP portu 5000 na vyčleněnou lokální pevnou IP adresu určenou pro TČ na port 80.
c) Pokud chcete využít možnosti dálkové diagnostiky tepelného čerpadla naším servisním oddělením, zajistěte přesměrování portu TCP i UDP 5001 na vyčleněnou lokální pevnou IP adresu určenou pro TČ na port 61682.

Tak nějak nevim, kde začít a kde to všechno dohledat. Předpokládám, že dálkové ovládání, ani diagnostiku( body b, c ) potřebovat nebudu, stačí mi jen, aby to chodilo. Na PC mám Windows 7.
astec (1823)|24.11.2011 20:08
Pokud necheš přistuovat k čerpadlu z "venku", jen v rámci domu to po drátu - což je spolehlivé
Zjisti, jaký adresní rozsah v DHCP rozsahu používá na LAN router
Bývá to např. 192.168.1.100 - 192.168.1.200 třeba
tento rozsah nahlaš firmě
pak jsou možnosti
firma nechá automaticky přidělovat IP adresu zařízení z toho rozsahu
firma nastaví "natvrdo" IP adresu zařízení v tomto rozsahu
nebo nastaví IP adresu napevno mimo tento rozsah přidělovaný DHCP servem, ale tak, aby nekolidovala se současnými zařízeními, což je v tomto případě nejlepší volba
pokud bude bezdrátové spojení
tak jejich zařízení bude potřebovat SSID Tvého AP + heslo pro připojení
rozsah LAN tvého DHCP serveru (viz výše)
Počítám s tím, že máš v domácí síti router
inspektorrr (12)|24.11.2011 20:48
Nějakej router s wifi mám, ale nevim kam ten kabel od čerpadla dám, protože má jen dva vstupy, jeden vede k PC a druhej k přijímači bezdrátového internetu, tak si myslim, že ješte budu shanět nějakej další, kterej má víc vstupů?
astec (1823)|24.11.2011 21:04
[quote=inspektorrr;483474]Nějakej router s wifi mám, ale nevim kam ten kabel od čerpadla dám, protože má jen dva vstupy, jeden vede k PC a druhej k přijímači bezdrátového internetu, tak si myslim, že ješte budu shanět nějakej další, kterej má víc vstupů?[/quote]

ano i ne.
Ano
PC má na pevno nastavenou IP adresu
Nemáš přístupové údaje k routeru
Ne
máš přístupové údaje k routeru a ten umožňuje DHCP server na LAN, či wifi
stačí switch
inspektorrr (12)|24.11.2011 21:29
Jo, mám tam pevnou adresu a žádné přístupové údaje nemám (alespoň o nich nevim). Je to to wifina, co mi dali, když mi zapojovali internet.
Takže zejtra asi pomažu pro novej router.
A ještě, kde potom zjistim všechny ty údaje, co po mě chtěj?
astec (1823)|25.11.2011 20:51
[quote=inspektorrr;483487]Jo, mám tam pevnou adresu a žádné přístupové údaje nemám (alespoň o nich nevim). Je to to wifina, co mi dali, když mi zapojovali internet.
Takže zejtra asi pomažu pro novej router.
A ještě, kde potom zjistim všechny ty údaje, co po mě chtěj?[/quote]

Ty si nastavíš sám na novém routeru
inspektorrr (12)|26.11.2011 12:31
Ok, pokusim se. Díky.
inspektorrr (12)|27.11.2011 15:26
Zdar, tak jenom pro kontrolu. Připojil jsem router TL-WR741ND. Sice až přez webové rozhraní a musel jsem změnit IP ze 192.168.1.1 na 192.168.2.1, ale povedlo se.
Jestli se nepletu, tak podle obrázku ze statusu routeru by údaje požadované firmou měli být tyto:

Lokální IP- 192.168.2.1

Veřejná IP- 192.168.1.32

Adresa pro čerpadlo bude podle manuálu v rozsahu 192.168.1.x ( kde x bude v rozsahu 2 - 254), ale nevim, jestli před tím x bude v adrese 1 nebo 2, když jsem jí musel při instalaci změnit?

A ještě nevim,jestli ji pak budu muset někam zadávat, či povolovat,nebo ji jenom nahlásim firmě a PC si to pak najde samo?
|Mio| (1333)|28.11.2011 11:45
Verejnou IP ti prideli poskytovatel internetu a poznas ji podle toho ze nezacina 10., 172., 192.168.

Mas ji nastavenou na WAN portu prvniho routeru za zarizenim poskytovatele.

Pokud ovsem vubec mas verejnou IP adresu k dispozici.