reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sony Vaio

iLianik (65)|24.11.2011 19:49
Dobrý den, koupil jsem si ntb Sony Vaio, a reinstaloval win, ale mám teď menší problém nedaří se mi sehnat ovladače a to konkretně na touchpad a čtečku SD karet, koukal jsem na stránky výrobce a nemohu najít můj konkrétní model. Nevíte, kde bych mohl najít potřebné ovládače? Předem děkuji za odpověď.

http://sony.katalognotebooku.cz/notebook/sony-vaio-eh-vpc-eh1m1e-b/
Richmond (8084)|24.11.2011 19:59
Ovladače jsou na Recovery CD (nebo na recovery partišně), případně ve složce s Windows... Vše za předpokladu, že jsi provedl reinstall Sx tlačítky a nezformátoval jsi disk.
iLianik (65)|24.11.2011 20:01
No právě, že zformátoval :)
Richmond (8084)|24.11.2011 20:16
Tak jedině hledat podle ID HW (nebo podle specifikací), protože za to CD si účtují kolem 1.500,-
Pokud ti jedou klávesy na změnu jasu/volume apod. tak bych zvolil první cestu a CD bych neřešil ;)
Georginek (2957)|24.11.2011 21:22
Ja myslim, ze to recovery jen tak zformatovat nejde. Musel by se zrusti i recovery oddil, tak jestli to uzivatel neudelal, porad tam Recovery ma.
Richmond (8084)|24.11.2011 21:30
Tak není nic jednoduššího než se podívat ve správci disků jestli tam nemá první oddíl bezpísmenka (thruba 15GB) ;)

edit: oddíl nemusí ani formátovat, stačí, když smaže C: :D + Rezervováno systémem a zapomene si vytvořit Recovery CD... Případně se pokusí udělat zálohu Acronisem 2010 nebo podobným programem, který recovery partišny spolehlivě poškodí :thumbdown
wizaard (913)|25.11.2011 09:03
První, co člověk má udělat, koupí-li nový notebook, je vypálení Recovery Medií. => Chyba!

Jinak ty obnovovací oddíly se obvykle poškodí, pokud se formátuje disk, nebo nějak jinak pracuje s oddíly. Protože napojení na něj a obslužný software je obvykle v oddílu rezervovaném systémem, na recovery oddílu bývají jen data v proprietárním formátu zálohovacího SW od výrobce notebooku. Jinými slovy viz. Richmond.
iLianik (65)|26.11.2011 13:37
Uznávám, že jsem to p....., pro příště se poučím, ale teď nebudu plakat nad rozlitým mlékem. Takže myslíte, že na stránkách výrobce ovladače neseženu? :)
wizaard (913)|26.11.2011 13:41
Na stránkách výrobce bys ovladače samozřejmě sehnat měl. Pokud ne, kontaktuj technickou podporu Sony.
iLianik (65)|26.11.2011 13:42
Zkusím, děkuji. :)
Richmond (8084)|26.11.2011 13:51
Zkus vlézt na .com (resp. prohlížeči zakázat "vykecávání" polohy) - kdysi jsem hledal ovladače právě na FN klávesy a vždy mě to přesměrovalo na cz, kde samozřejmě nebylo nic. To samé u zde v ČR prodávaného modelu s GTX520, který z nějakého prapodivného důvodu na cz stránkách nebyl, ale na ruských a jihoamerických ano (bohužel se mi nepovedlo ovladače nainstalovat). Sice to nebyla vina zákazníka, že mu odešel disk, ale jinak bezplatně to cd ze Sony asi nedostaneš :thumbdown

edit: Kdyžtak čtečky používal Sony Ricoh a touchpady Synaptics (u levných Alps)
edit2: vlastně teď si vzpomínám, že na tu čtečku driver od výrobce (Ricoh) nepasoval, protože Sony si řeklo, že by bylo lepší k tomu přibalit registr, který mění ID hardwaru + přihodí k tomu ikonky :(

Hoď sem kdyžtak ID hardwaru u kterého máš vykřičníky