reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazení X4 a X6

Indectructible (6)|25.11.2011 12:42
Zdravím. Chci si v nejbližší době koupit PC na hraní her kolem 30.000,- a za tu cenu bych si přál aby byl trochu tichý... Rozmýšlím mezi Phenomem X4 960BE a Phenomem X61090BE, tak jaké by jste mi doporučili chlazení? Líbí se mi chladiče be quiet! s tím, že by i větráky a zdroj byly od be quiet!... Uchladí teda ten procesor nějak rozumně pokud počítám s OC? A má někdo zkušenost s touto značkou? Prý patří mezi špičku, ale není v ČR moc známá... Grafiku rozmýšlím mezi 6950 a 6970 od Asus s chlazením DCII, které je prý pěkně tiché, tak jestli nemáte zkušenosti aji s tímto chladičem... Díky předem... Klidně pak napíšu aji zbytek sestavy, kdyby jste chtěli něco vědět, protože třeba v HDD se moc nevyznám a prý to může dělat solidní rachot... Díky předem za odpověď...
CPU chladič: http://www.lan-shop.cz/be-quiet-bqt-dt7601-120-2-dark-rock-pro-117172
Větráky: http://www.lan-shop.cz/be-quiet-bqt-t12025-lf-89898
Zdroj: http://www.lan-shop.cz/be-quiet-bn182-l8-cm-630w-132113
NHKG (1136)|25.11.2011 13:04
Be quiet je určitě špička ve větráčcích. Jaká je kvalita zdrojů a chladičů nevím, ale vzhledem k ceně asi bude vysoká. Ale pokud nejste "netopýr" a nechcete úplně ultra tiché PC, tak bych spíše pouvažoval o levnějších věcech (Gelid tranqillo, Seasonic S12 II 520W, Nexus větráčky a podobně) a místo AMD procesoru si koupil i5-2500K, které je výkonem ve hrách, spotřebou i možnostmi přetaktování výrazně lepší než cokoliv, co AMD nabízí. (Příplatek je asi 1500÷2500Kč za CPU a 500÷1000Kč za slušnou desku).
A jaká bude skříň? Slušná skříň je pro tiché PC taky důležitá a dokáže pěkně zatížit rozpočet (nejlevnější použitelná je asi CM Sileo).
Co se týče disků, tak tady je ideální koupit 60÷120GB SSD (například Patriot Pyro) a na klasický disk se zatím vykašlat. Na jaře pak koupit nízkootáčkový 2TB disk za třetinouvou cenu než dnes.
Indectructible (6)|26.11.2011 01:28
No ten disk zní lákavě, ale dost to zatíží rozpočet a bude málo místa no... Hlavně teď když tak podražily kvůli těm povodním, ale časem snad zase slezou na svoje ceny... No nad skříní zatím přemýšlím... Chci nějakou, která se mi líbí a která je aspoň trochu kvalitní... Našel jsem BitFenix Shinobi, kterou v recenzích chválí za dobrou konstrukci a kvalitu a hodně se mi líbí, protože není přeplácaná... Stojí kolem 1.700,- s průhlednou bočnicí, tak snad to bude dobrá volba no... Jinak netopýr určitě nejsem, ale chtěl jsem jen kvalitní chlazení především na procesor, protože jej chci taktovat... Rozmýšlel jsem ještě nad nějakýma Noctuama a zdroj od Enermaxu, ale prej je ta série NAXN dost ošizená a navíc nemá modular a ty vyšší série jsou už moc drahé pro mě... Je pravda že málo kdo používá věci od be quiet!, ale četl jsem, že je to dobrá značka... Jinak moc díky za Tvoje rady... Snad časem přidá ještě někdo názor než utratím úspory :-)