reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

wifi, lan 2 routery

yaroush (1)|26.11.2011 22:32
mám doma dva routery. Internet o2 adsl.

Zapojení:

o2 kabel vede do Huawei echolife 520i(router1) do jeho lan zdířek připojeno(pc1, pc2, router2) ---->přenastavoval jsem zdířky pro tv, kterou nepoužívám
router2 = TP-Link WR1043ND = wifi router připojuji se k němu z notebooku

problém1: router2 má usb zdířku pro sdílení síťového disku. Rozchodil jsem to tím způsobem, že jsem se k disku připojil jen pod routerem2, z pc1 a pc2 není viditelný)

problém2:router1 a router2 mají oba wifi. Nedá se to nějak propojit a nastavit tak, abych měl doma jenom jednu i síť, ze které bych se dostal všude, mohl hrát na všech počítačích hry přes lan? router2 by měl fungovat jako ap. Šlo by to propojit kabelem, abych nestrácel výkon?

Prosím napište mi návod krok po kroku, jsem začátečník.
awm1 (10)|5.12.2011 23:08
[quote=yaroush;483745]mám doma dva routery. Internet o2 adsl.

Zapojení:

o2 kabel vede do Huawei echolife 520i(router1) do jeho lan zdířek připojeno(pc1, pc2, router2) ---->přenastavoval jsem zdířky pro tv, kterou nepoužívám
router2 = TP-Link WR1043ND = wifi router připojuji se k němu z notebooku

problém1: router2 má usb zdířku pro sdílení síťového disku. Rozchodil jsem to tím způsobem, že jsem se k disku připojil jen pod routerem2, z pc1 a pc2 není viditelný)

problém2:router1 a router2 mají oba wifi. Nedá se to nějak propojit a nastavit tak, abych měl doma jenom jednu i síť, ze které bych se dostal všude, mohl hrát na všech počítačích hry přes lan? router2 by měl fungovat jako ap. Šlo by to propojit kabelem, abych nestrácel výkon?

Prosím napište mi návod krok po kroku, jsem začátečník.[/quote]

Nevím, zda už jste tento problém nevyřešil. Přesto poradím: router2 NATtuje, proto není disk z pc1 a 2 viditelný. Řešením je přepnout router2 z režimu router do režimu Access point. To ale dle manuálu na netu router2 přímo neumí, řešení je tedy takové: 1) routeru2 nastavit IP adresu z C-čkového subnetu, který používá router1 - tj. má-li router na LAN např. adresu 10.0.0.1, tak nastavte routeru2 adresu např. 10.0.0.200 . 2) vypnout na routeru2 DHCP. 3) Připojit router2 k routeru1 pomocí jednoho z LAN portů, WAN nechat na pokoji.

Nevím ale, zda náhodou nemáte oba routery přímo u sebe. Potom by bylo lepší použít router2 jako hlavní router a router1 jen jako obyčejný modem - tj. přepnout router1 do režimu ADSL forwarder, router2 nechat routerem, jen mu změnit v konfiguraci WAN druh připojení tak, aby vytáčel spojení PPPoE, a nastavit mu přihlašovací jméno a heslo Vašeho poskytovatele internetu. Všechna zařízení by se pak připojila do routeru 2.
|Mio| (1333)|6.12.2011 22:54
Spatna rada,

lepsi je ADSL routr prepnout tak, aby se choval pouze jako ADSL modem, vypnout na nem WIFI a TP-LINK pouzit jako jediny router, ktery na WAN bude mit PPPoE s prislusnym nastavenim (O2/O2), vsechna zarizeni prepojit pouze do TP-Linku, tim všechna uvidi vše, router bude mit veřejnou IP dostupnou z venku atd., atd.
zsdx (2098)|7.12.2011 12:30
Tak ti nevim |Mio|, neni rada ve druhem odstavci awm1 totozna? :notsure
|Mio| (1333)|7.12.2011 20:22
Mnooo, ........... je :D
:mistake:mistake:mistake
awm1 (10)|7.12.2011 21:19
[quote=|Mio|;485048]Mnooo, ........... je :D
:mistake:mistake:mistake[/quote]
Samozřejmě, že řešení, které jsme já v druhém odstavci a mio psali, je lepší, protože ten TP-Link má cca dvakrát výkonnější procesor a čtyřnásobnou ramku. Záleží však i na tom, jak velkou plochu bude tazatel potřebovat pokrýt pomocí wifi. Pro rozsáhlejší byt je má první varianta lepší, protože nebude muset kupovat lepší anténu (která stejně ve většině případů pomůže jen minimálně) nebo další AP.