reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehrávač nezobrazí titulky

kowaltsky (46)|3.12.2011 16:02
zdravím,
Po nějaké době se chci podívat na Bratrstvo Neohrožených s titulkama ale narazil jsem na problém - titulky se nechtějí zobrazit.
Pouštím to z DVD média.
V PC mám 5 přehrávačů:
1) Pot Player x64 (nástupce KM Playeru): zvuk i obraz normálně jdou, v nastavení jsou titulky zapnuté ale nezobrazují se.
2) Pot Player x86 (nástupce KM Playeru): zvuk i obraz normálně jdou, v nastavení jsou titulky zapnuté ale nezobrazují se.
3) VLC Media Player: zvuk i obraz normálně jdou, v nastavení jsou titulky zapnuté ale nezobrazují se.
4) Media Player Classic: zvuk i obraz normálně jdou, v nastavení jsou titulky zapnuté ale nezobrazují se - doposud jsem žil s tím, že MPC dokáže přehrát cokoliv.
5) Z nouze jsem nainstaloval Power DVD 6 a tam vše jde - video, obraz, titulky.
Rád bych docílil, aby mi titulky šly zobrazit i v Pot Playeru x64, ale jak na to?
Ještě bych napsal, že v Pot Playeru jsem viděl již mnoho filmů/seriálů a nikdy sebemenší problém nebyl.
Díky za rady :)
Richmond (8084)|3.12.2011 20:55
A jedná se tedy o co? DVD, bluray rip, divx nebo co teda? Může bejt kravina typu: potplayer neumí přiřadit titule k filmu když se jmenují jinak nebo horší případ, kdy si na pc narvete 50 tisíc zaručeně fungujících kodeků/kodekpacků :rolleyes:

Prosím, naučte se pokládat dotazy trochu konkrétněji :rolleyes:

Moje rada zní - všechny potplayery, mpc a ostatní nepotřebné věci vyházet pryč (a to kompletně včetně registrů a bordelu, třeba přes Revo Unninstaller), reset pc, instalace kodeků (např. sharks codecs) + titulků (např. directvobsub, v sharks codecs je již obsaženo, případně lze použít ffdshow pro vykreslování titulků přímo do "vrstvy" s filmem, v obou případech nabízí manuální výběr titulků ačkoliv si nejsem jistý zda to zvládnete)
kowaltsky (46)|3.12.2011 21:02
Jedná se o DVD

no já jsem ty ostatní programy nainstaloval jen proto, abych ti titulky nějak rozjel - jinak jedu jen na Pot Playerovi (dříve KM Playerovi).
Jinak mám instalovaný K -Lite Mega Codec Pack a na něm už jedu taky nějaký ten rok a nikdy jsem problém nezaznamenal.

EDIT:
PC si snažím držet čistýý, nejsem žádný amatér který neví co k čemu je a má tisíce softů na jedno a to samé.
Richmond (8084)|3.12.2011 21:04
DVD musí pobrat Windows Vista/W7 s titulkama naprosto s přehledem s defaultním Windows Media Playerem :rolleyes: a není zapotřebí žádný megacodecpack (mpeg2 je již součástí OS)

edit: možná budu vypadat jako hlupák, ale ono to z toho prvního příspěvku není dost dobře poznat zda jste/nejste "zdatný" - chybí v něm základní a dost podstatné informace, z kterých lze nějak rozumně vyvodit závěry... Ono to totiž vypadá, že jste si celkem slušně rozhasil kodeky a používáte 4 softy na přehrání dvd, které vůbec nejsou zapotřebí. Teď máte v systému nejspíš 2 kodeky na přehrávání mpeg2...
kowaltsky (46)|4.12.2011 11:24
jo přiznávám že tam bylo jen to nejdůležitější.

WMP mám vypnutý, již několikrát jsem měl probléms přehráním videa tak jsem přesedlal na Pot playera.