Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 95 z 95

Téma: Varíme, debata o varení jedla :)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od astec Zobrazit příspěvek
    co toto ?
    Vyzkoušeno a výborný! Akorát jsem tam dal trošku víc česneku, ale nijak jsem to naštěstí nepřehnal (2,5 stroužku na 0,5kg masa).

Fotka není, protože jsem se na to vrhnul (po 1,5h vaření a čichání jsem to nevydržel ) a když mě napadlo to vyfotit, tak byla půlka pryč
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Tady mate aspon spravny pochoutky http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/4...-se-stava.html

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

VEPŘOVÉ KOLENO JEDNA BÁSEŇ
    (Recept pro mlsné huby)

Suroviny: vepřové koleno, česnek, francouzská hořčice, pivo, sůl (množství: vše cca přiměřeně, přiměřeně …)

Postup:
    Smícháme francouzskou hořčici a rozmačkaný česnek, zalijeme pivkem a uděláme z toho kašičku. Kolínko hezky vykostíme, poté jemně naklepeme a osolíme. Následně ho potřeme onou výše uvedenou kašičkou, zavineme jako štrúdl, převážeme nití jako ptáčka a tuto roládu vložíme na podestýlku do pekáče… Podestýlku v pekáči uděláme z pěkně husté vrstvy jemně nakrájené cibulky, kterou zalijeme pivkem, na to pak položíme roládu a dáme na cca 90 minut do „domácího krematoria“ – rozpálené trouby.
    Pak už jenom vydržet, dokud není masíčko se zlatavě opečenou kůrčičkou hotové a můžeme ladit chuťové buňky!
    Přikusujeme např. báječné bramborové placičky, ale také je dobrý měkký chleba. Jako vylepšenou přílohou můžou být i brambory a zelí. Tyto dvě ingredience může udělat buď každou extra, nebo je vložit už ze začátku ke kolínku. Vše zapíjíme dobrým pivem.
    Tak, doufám, že jsem vás pěkně namlsal tímto velice zdravým jídlem:
    Koleno obsahuje želatinu – na klouby.
    Dále, cibule a česnek – prokázané antibakteriální účinky a kladný vliv na krevní tlak atd.
    (nehledě na jeho afrodiziální účinky – pokud ho jí samozřejmě oba dva)
    Hořčice – příznivě podporuje trávení tučnějších jídel.
    Pivo – nejlepší iontový nápoj obsahující řadu tělu prospěšných vitamínů a hormonů ….

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567