reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo ideapad G570G

meky17 (3)|5.12.2011 10:03
Zdravím, potřeboval bych radu. Vybíral jsem sestre notebook do školy(film,hudba,office,net a občas možna nějaká starši hra-nemusí být). Vybíral jsem tak do hranice 12 tisíc a vybral Notebook Lenovo ideapad G570G 15,6"LED Core i3-2330M,4GB,750GB,DVD±RW,WiFi,BT,CAM,W7HP-64bit. Jel jsem pro něj a v obchodě jsem se nechal ukecat na tenhle Notebook Lenovo IdeaPad G570A 15,6"LED Pentium DC B950,4GB,500GB,ATI HD6370 s 1GB,DVD±RW,WiFi,CAM,W7HP-64bit, když mi prodávající začal radit, ať radši slevím na procesoru a vezmu si s nesdílenou grafikou...Tak jsem tak udělal a koupil.V obchodě jsem blbec nějak nekoukal na konfiguraci a doma zjistil, že je tam procesor pentium dual core...Sestře to bude bohatě stačit,ale přemýšlím jestli jsem neudělal chybu a nemám ho ještě vyměnit radši za ten s novějším procesorem,ale se sdílenou grafikou intel HD3000. Cenový rozdíl je tam asi 1400Kč...Jakož to laik nedokážu dobře posoudit, jestli si ho nechat nebo radši vyměnit...Díky moc za radu
VencaX (3686)|5.12.2011 13:57
Jak říkáš, hrát na tom asi nebude, pokud ano, pak odhaduji SIMS apod. Na to bohatě bude Intel HD3000 stačit, takže pokud je to takhle, pak bych vzal ten model s lepším procesorem a větším diskem. Pokud by náhodou hrála něco náročnějšího, pak bych asi do té verze s dedikovanou AMD šel. Pokud ne, pak to postrádá smysl.
4815162342 (3)|21.1.2012 21:01
[quote=VencaX;484764]Jak říkáš, hrát na tom asi nebude, pokud ano, pak odhaduji SIMS apod. Na to bohatě bude Intel HD3000 stačit, takže pokud je to takhle, pak bych vzal ten model s lepším procesorem a větším diskem. Pokud by náhodou hrála něco náročnějšího, pak bych asi do té verze s dedikovanou AMD šel. Pokud ne, pak to postrádá smysl.[/quote]

Nechci nijak kafrat ale ja na tom rozjedu CoD Black Ops na nejvyssi( cca 25 fps) a na stredni(45 fps)
taky fifu 12, Elder Scroll V Skyrim a GTA IV taky(mensi rozl. ale tak aby byl zachovanej pomer 16:9 a nejnizsi detaili ale to je kvuli spatne optimalizaci hry.) . S toho vypliva ze zas tak spatnej neni myslim ten s tou ATInou
VencaX (3686)|21.1.2012 21:25
[quote=4815162342;490608]Nechci nijak kafrat ale ja na tom rozjedu CoD Black Ops na nejvyssi( cca 25 fps) a na stredni(45 fps)
taky fifu 12, Elder Scroll V Skyrim a GTA IV taky(mensi rozl. ale tak aby byl zachovanej pomer 16:9 a nejnizsi detaili ale to je kvuli spatne optimalizaci hry.) . S toho vypliva ze zas tak spatnej neni myslim ten s tou ATInou[/quote]

Cod Black Ops je založený na 4 roky starém enginu z Cod MW, takže opravdu není problém s funkčností.
Fifa 12 půjde prakticky na čemkoli od Intel HD 2000 (možná i na Intel HD Sandy Bridge).
Skyrim je dělaný tak aby fungoval na consolích, takže nesmí být příliš náročný.
GTA IV taky nebylo na nízké nijak extrémě náročné (fungoval mi na nevýkonném notebookovém AMD procesoru a HD 4570, která je o málo slabší než 6370).

Mimochodem podle benchmarků (které jsem asi tenkrát nekontroloval) jsou ty karty srovnatelně výkonné (HD 3000 vs. 6370)
4815162342 (3)|23.1.2012 22:16
[quote=VencaX;490612]Cod Black Ops je založený na 4 roky starém enginu z Cod MW, takže opravdu není problém s funkčností.
Fifa 12 půjde prakticky na čemkoli od Intel HD 2000 (možná i na Intel HD Sandy Bridge).
Skyrim je dělaný tak aby fungoval na consolích, takže nesmí být příliš náročný.
GTA IV taky nebylo na nízké nijak extrémě náročné (fungoval mi na nevýkonném notebookovém AMD procesoru a HD 4570, která je o málo slabší než 6370).

Mimochodem podle benchmarků (které jsem asi tenkrát nekontroloval) jsou ty karty srovnatelně výkonné (HD 3000 vs. 6370)[/quote]

hry ktery jsou delany na console delaj problemy i lepsim strojum viz to gta 4 nebo la noire(bavime se o vetsich detalilech), ktery je srovnatelny s mafii 2 ale naroky ma o dost vissi
VencaX (3686)|23.1.2012 23:18
Nejprve se nauč pravopis a pak - já neříkam, že na tom ty hry nepůjdou, to vůbec... dnes je ten HW tak vyspělej, že 2-3 roky starou (popř. hru založenou na 2-3 roky starém enginu) hru bez problému rozjede - nízké, střední, na tom nezáleží. Pokud hra není příliš plynulá (znatelně se mění fps, často padají pod 24 - neli pod 20 - a hra se často zasekává), tak mi prostě nepřijde příliš hratelná, nemám z takového hraní dobré pocity - a to nejsem náročný hráč. Kupovat si levný notebook na hraní her prostě nemá význam.

Před 2 lety jsem si koupil notebook se srovnatelnou grafikou (HD4570) za 12K. Neměl jsem peníze, potřeboval jsem notebook a chtěl jsem hrát hry. Umožnil mi to, ale prostě byť hra šla často plynule, ty časté záseky kvůli načítání, 14 fps když bych potřeboval plynulou hru, to všechno kazilo dojem. Prostě to neni notebook na hry.

Pokud si chceš reálně zahrát, tak aspoň tu HD6490, HD 6630, ale to už jsme u notebooků s trochu vyšší cenovkou (pokud chceš aspoň trochu kvality).
4815162342 (3)|25.1.2012 15:59
Já taky neříkám, že na tom notebooku rozjede vše, jen jsem chtěl říct, že je lepší ten druhý, alespoň podle mého názoru. Já ho taky nemám na hry, jen jsem zkoušel co všechno rozjede. Docela mě to překvapilo na tak levný notebook.