reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou Gps Navigaci ???

Kazi4949 (96)|5.12.2011 22:01
Zdravim tady vsechny a timto bych se vas vsech chtel zeptat na Gps navigaci.Chtel bych kupovat nejvodnejsi Gps navigaci a mela by slouzit pro celou evropu.CEna by mela byt do 3000 Kc.Vím ze to neni mooc ale treba se neco najde .Nemam v teto oblasti zkusenosti tak proto se ptam tady vas .Diiiikk mooooc za vsechny rady a odkazy.
Zoidik (1405)|5.12.2011 22:24
Spíše napíšu takové všeobecné bláboly, jelikož jsem si žádnou dlouho nevybíral. Ale jsou jenom dvě firmy, které dělají mapové podklady. TeleAtlas a ještě jedna. O podrobnosti asi nemá význam se moc bavit, jelikož co vím, tak všechny navigace jsou schopné člověka zahnat do jednosměrky. Takže osobně bych se zaměřil na přesnost určení polohy, doživotní aktualizaci map, výdrž na baterie a velikost dislaye. Já bych se zřejmě zaměřil na značky TomTom (používám GO720 a celkem spokojenost, jenom nevím jak jsou ted s tou bezplatnou aktualizací), Garmin (jednou jsem ho viděl v provozu a přijde mi pomalý na výpočet trasy). Pokud by měl Tom bezplatné doživotní aktualizace, přiklonil bych se k němu. Toť za mě, ale někdo kdo se v tom pohybuje víc poradí lépe.
Georginek (2957)|5.12.2011 23:05
No, dozivotni aktualizace zadara asi tezko.....:stupid Ja mam GO 750 s 2 rokama a kostovala 7K. Kupovano pred rokem.
Jinak TomTom muzu doporucit. Mel sem tu cest s Garminem, Mio a nebylo to nic moc.
Jestli chces neco lacinyho s dozivotnima aktualizacema zdarma, koukni na aukro, tam maj navigace z Ciny a jsou fakt super. Za par korun naslaplejsi navigaci nesezenes.
Koupil sem ji brachovi a stary, s 4x rychlym CPU s 4x vetsi pameti nez original navigace, je tam i parkovaci asistent s kamerou, aktualizace mam dozivotni zdarma, navigace prehrava DivX, Avi, da se z ni telefonovat, ma RDStmc a nejlepsi na tom je, ze pouziva 5 Navigacnich softwaru a muzes si vybrat jakej budes pouzivat Samozrejme se tam da dohrat i software a mapy jinych spolecnosti.. Mapy jsou od TeleAtlasu...
Zoidik (1405)|11.12.2011 17:23
[quote=Georginek;484865]No, dozivotni aktualizace zadara asi tezko.....:stupid [/quote]

Divil by ses.... třeba článek z roku 2009 http://mobil.idnes.cz/navigace-s-celozivotni-aktualizaci-map-zdarma-garmin-lifetime-pbf-/navigace.aspx?c=A090414_093415_navigace_kor nebo Tomy z roku 2010, takže ono drahý G stačí jenom hledat na G. Za mě by taky byl tomtom
Georginek (2957)|11.12.2011 21:49
Takovej minivejkon jo? Tak zaprve je nutny jeste dokoupit RDS-TMC a pak si jeste predplatit jeho pouzivani, a cena za sluzbu ani radsi neni uvedena....
A pak navyseni ceny navigace.... za dozivotni aktualizaci asi taky nebude z nejnizsich. Krom toho, Ti vydrzi 5 let a budes chtit novou, takze dozivotni je defakto k nicemu.
Zoidik (1405)|11.12.2011 22:03
Doma mam Toma 720 Go, RDS jsem neměl tužbu použít ani jednou. V prvním linku je uvedena cena 120E za doživotní aktualizace. Výkon? Když mi bude počítat trasu do 200km 2minuty neřeknu ani popel. Přepočet trasy pokud neproběhne po pěti klilometrech a nebude se přepočítávat dalších pět, tak mi to opět stačí. Osobně mi k navigaci stačí navigace v telefonu :D Ono s cenou do 3K se asi velké zázraky neudělají.
Alf (305)|13.12.2011 07:45
Kazi4949
Při cenovém limitu 3000 Kč to nebude žádný zázrak a už vůbec ne s doživotní aktualizací map. V podstatě máš jedinou možnost - čínu z Aukra. Bývá tam iGO 8, nebo dnes už spíš iGO Primo. Primo považuji za momentálně nejlepší navigační soft. Umožňuje nastavit, pomocí různých skinů, rozdílé členění menu a množství zobrazovaných údajů. Také je možno volit různé mapové podklady - Navteq, TomTom (dříve TeleAtlas) nebo reginálních vydavatelů. Existuje i utilitka Mapchanger, která umožňuje mapové podklady jednoduše střídat, takže si můžeš navolit mapy, které Ti aktuálně vyhovují. Také si můžeš zvolit pouze mapy států, které chceš a nemusíš vzít celý balíček, jak to má TomTom.

Levným TomTomům bych se zdaleka vyhýbal. Letos na jaře za mnou přišel známý, že koupil TomTom (byla to nějaká verze XL...) a nejde mu aktualizace map (byly tam mapy WE + CE). Problém byl celkem jednoduchý. Ta navi měla 1BG paměti a nové mapy se k tomu číslu blížily. Tudíž je nebylo možné použít. Jediné řešení bylo použití balíčku DE+AT+CH+EE a protože jezdí do Itálie lyžovat, ještě samostatnou Itálii. Pak ještě pracně vysvětlit, že po přejetí hranice A/I musí přepnout mapy. O nemožnosti naplánovat celou trasu ani nemluvím...