reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dotykovy mobil do 5000 Kc

Kazi4949 (96)|6.12.2011 18:20
Zdravím vsechny a tímto bych se chtel všech zeptat zda-li by mi pomohli vybrat nejvhodnejsi a nejlepsi dotyky mobil do 5000 kc.Budu moooc rad za kazdou odpoved.Predem mooc dekuju.
alfah4ns (1040)|6.12.2011 19:14
A co od toho čekáš?
Já koupil HTC Wildife S.
+ malé skladné
+ konektivita
+ na svou cenovou třídu poměrně kvalitní LCD
+ slušná konstrukce (gorilla glass + hlinikovy rámeček kolem LCD)
- baterka - při náročnějším provozu to kixne klidně ještě první den, max. jsem z toho dostal 3 dny při vypnutí 3G, wifi, apod...
- bez připojení na net ten telefon nemá smysl
- jen 600MHz CPU, nestačí na některé náročnější apps, na běžné použité ale vpohodě
- pouze flash lite, ne plnohodnotný flash, takže stránky s flashem zobrazíš, na přehrávání flash videí ale zapomeň, youtube je řešeno přes externí aplikaci
Kazi4949 (96)|6.12.2011 19:42
[quote=alfah4ns;484946]A co od toho čekáš?
Já koupil HTC Wildife S.
+ malé skladné
+ konektivita
+ na svou cenovou třídu poměrně kvalitní LCD
+ slušná konstrukce (gorilla glass + hlinikovy rámeček kolem LCD)
- baterka - při náročnějším provozu to kixne klidně ještě první den, max. jsem z toho dostal 3 dny při vypnutí 3G, wifi, apod...
- bez připojení na net ten telefon nemá smysl
- jen 600MHz CPU, nestačí na některé náročnější apps, na běžné použité ale vpohodě
- pouze flash lite, ne plnohodnotný flash, takže stránky s flashem zobrazíš, na přehrávání flash videí ale zapomeň, youtube je řešeno přes externí aplikaci[/quote]

No tak nejak narocny nejsem a jestli to je opravu neeej mobil za tu cenu a jiny uz neni tak ho klidne vemu ale jestli jsou lepsi tak bych vzal i lepsi a kdyz tam pujdou nejaky ty aaplikace jako youtube tak se zlobit nebudu.
Richmond (8084)|6.12.2011 20:16
[quote=alfah4ns;484946]
- baterka - při náročnějším provozu to kixne klidně ještě první den, max. jsem z toho dostal 3 dny při vypnutí 3G, wifi, apod...
- bez připojení na net ten telefon nemá smysl
- jen 600MHz CPU, nestačí na některé náročnější apps, na běžné použité ale vpohodě
[/quote]
- náročnost na baterii úzce souvisí s androidem a cpu. Když máš na ploše jedny hodiny s počasím s 2h aktualizací tak to vydrží dva a to se v tom nerejpu, nehraju hry, nic
- jen 600MHz na něco, co nemá multitasking je až až

Vzhledem k tomu, že mě stál tenkrát 4k a měl jsem ho týden na odskoušení takže jsem věděl do čeho jdu imho adekvátní cena ;)
Salamander (6177)|6.12.2011 20:24
Tak hodne zalevno se da sehnat jeste treba ZTE Blade

Pripadne jety iPhone 3GS :D
Richmond (8084)|6.12.2011 20:37
[quote=Salamander;484960]Pripadne jety iPhone 3GS :D[/quote]
...kterej má proti androidu určitě něco do sebe :thumb Teda né, že bych byl v tomhle odvětví Applu nějak nakloněn, ale na tu bídu to má alespoň funkční siri a nematlá to nesmyslný slova případně jejich kombinace :D
speedsnail (4876)|6.12.2011 20:53
Zkus napsat seřazené podle priority co na telefonu budeš dělat a co vyžaduješ. Např:

Dlouhá výdrž
Odolnost
Velikost (malý vs velký)
Používání navigace
Focení
Serfování na internetu
Hraní her
Psaní (sms či emailů)
Otevřený systém, sdílení dat atp.

Vliv může mít taky jestli hodláš mít datový tarif nebo nikoliv.

Teprve pak se dá zhruba odhadnout, co by ti mohlo vyhovovat
Richmond (8084)|7.12.2011 21:43
[quote=speedsnail;484965]
Otevřený systém, sdílení dat atp.[/quote]
Který systém je "zavřený"? :notsure Otevřený systém se prostě fakt hodí, kor pro běžné uživatele.

Vidíte kucí, sice musím všude u všeho zatrhávat "nešmíruj" což mi vymlátí baterku, ale mám otevřený systém - no to je výhra :D

Zhruba odhatnuté to je - za 5tis prostě na výběr z nových nemáš
speedsnail (4876)|7.12.2011 22:28
No a já mám jiný názor:

Imho vhodné telefony, které se dají sehnat zhruba od těch 5 tísíc: (pro konkrétní doporučení jsem právě chtěl aby se uživatel vyjádřil co preferuje)
Samsung Wave I či Wave II
SE Xperia Mini či Mini Pro
Nokia 500
Samsung Galaxy Ace

Netvrdim že to je zázrak, ale že by nebylo vůbec na výběr? Tak to se mi nezdá :notsure

Btw@Rich: bylo by fajn, kdyby ti došlo, že né každej na tomto foru je zvědavej na tvůj přístup "jsem chytrej jak rádio, budu kecat do všeho a názory ostatních jsou špatné". Nechápu proč máš potřebu rejpat do (nejen)mých příspěvků, aniž by to bylo věci prospšné..
Richmond (8084)|7.12.2011 22:45
Čili má na výběr z xkrát šmejdivého Androida, mrtvého Bada a jedné Nokie s mizernou konstrukcí :shut

Rejpání považuješ konkrétně za co? To, že jsem souhlasil s Hanzem (mimochodem je to ten tvůj vysněný Android)?

Uvádět výhodu "otevřený" operační systém má fakt prospěšný efekt :thumb Otevřený jsou všechny :idea

Narozdíl od tebe jsem uvedl konkrétní pro a proti. Ty tu slepě vychvaluješ Androida do nebes a když napíšu pro a proti tak prostě napíšeš něco v tom smyslu, že: "Dobrý Richmonde, víme, že máš opačný názor na Androida, ale já a miliony jinejch lidí ho má a všichni si ho vychvalujou takže jsi OT + se pokoušíš o flame" případně dáme kartu :D

edit: poznámky typu "jsem chytrej jak rádio", "kopněte si do Richmonda" apod. si příště odpusť a bavme se k věci prosím.

BTW ty mobily fotí všechny stejně blbě, všechny mají nachlup stejné funkce (což je odvozeno od OS s minimálními rozdíly typu Samsung Market což na konečný verdit nemá prakticky žádný vliv atd.)

edit: kdyby zvednul laťku třeba o tisícovku tak může vzít Nokii N8, takhle má akorát na C7... Já bych narozdíl od tebe pokládal otázky týkající se spíše používání a ne hrabání se do OS. Ono ten Android se dá rozmrskat 2x dotykama na homepage, což třeba u těch nokií nejde ;) (mě třeba tohle dost obtěžuje, když si přesuneš/smažeš ikony/widgety během 0.5s a pak je dáváš zpátky 2min s tím, že se hrabeš v menu, který si nedokáže zapamatovat mřížka vs seznam)
speedsnail (4876)|7.12.2011 22:59
1. Android nikde nevychvaluju, to sis právě vymyslel.
2. Žádné konkrétní pro a proti telefonům co jsem uvedl jsi nenapsal.
3. Otevřený, uzavřený, to je fuk jak to nazveš.. myslel jsem tím například možnosti
- možnost instalovat libovolné aplikace
- možnost přenášet libovolné soubory (např USB Mass Storage)
- možnost customizace OS

A ty nejsou výsadou jen jednoho OS, každý má svoje. Copak to uvádím jako výhodu nějakého systému? Někdo to vyžaduje, jinej se v telefonu rejpat nebude. Tak mu nevadí uzavřený a mrtvý Bada (a kdo se v telefonu chce rejpat, tak zas zvolí android)

A za rejpání a nekonstruktivní debatu považuju to, že místo abys navrhl svoje doporučení na mobil do 5k, tak jen kritizuješ návrhy ostatních a kupujícímu tvrdíš že za 5k si nemá z čeho vybrat.

A ty komentáře si neodpustim, protože s tim piješ krev polovině fora a vůbec by mi nevadilo, kdyby si táhnul prudit někam jinam.
Richmond (8084)|7.12.2011 23:08
1. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/63341-samsung-galaxy-s-nebo-galaxy-ace
2. viz. výše, nebo ještě výše (baterka, os)
3. Symbian no problem, iOS no problem, Android no problem (bez ohledu na OS)

Ad rejpání se v OS: Jakou konkrétní výhodu v rejpání mi přinese Android proti Symbianu/iOS/WindowsMobile?

Jsem rád, že mluvíš za polovinu fóra, nicméně jsme opět u problému, kdy kvalitu nahrazuješ kvantitou :rolleyes:

edit:
[SPOILER=Přesně o tomhle mluvím]

[/SPOILER]
speedsnail (4876)|7.12.2011 23:17
1. Kde tam vychvaluju Androjid??? Ty máš problém pochopit psaný text? Já tam imho objektivně poukazuju na výhody (resp vlastní zkušenosti s LGO2X) a nepopírám nevýhody..
2. Android víc žere baterku a je šmejdivý (nikdo netvrdí, že ne), na druhou stranu má nejvíc aplikací a v této cenové relaci pár slušnějch mobilů.
Anna (nokia) vydrží dýl na baterku a má supr navigaci. Do 5 tis, je bohužel jen horší 500..
Bada je mrtvá ale plně použitelná a za tu cenu s vynikajícím HW..
Jasný, to jsou nevýhody telefonů za 5k, pochybuju že za tu cenu někdo čeká dokonalej telefon.

3. Ten tvůj návrh za 5k asi nebude že? Doufám že se nebude opakovat něco jako tvá diskuze s adminem alphacoolu, ze které si vyšel jako spráskanej pes...
Richmond (8084)|7.12.2011 23:21
Jasně, spráskanej, htc wildfire s se do 5k koupit nedá, bada je perfektní protože supr hw, italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší než vzduch nikdy nemohou létat! ;)

http://mobilni-telefony.heureka.cz/htc-wildfire-s/
speedsnail (4876)|7.12.2011 23:31
Jo ty doporučuješ Wildfire S? No tak to jsem opravdu z tvých příspěvků nepochopil...

Fajn, tak tu má uživatel pár návrhů, uvidíme co z těch výhod či nevýhod jsou pro něj důležité.
Richmond (8084)|7.12.2011 23:41
[quote=speedsnail;485074]Jo ty doporučuješ Wildfire S?[/quote]
Nebo ekvivalent Nokii C7 (případně doplatit na N8 se kterou dostane i solidní konstrukci a displej).
speedsnail (4876)|7.12.2011 23:46
Tak v téhle cenové (ani C7 neni do 5k ale spíš za 7k) už jsou samozřejmě jiné možnosti. Třeba LG Optimus 7, Samsung Omnia 7, N8 (vynikající mobil), SE Xperia Pro..

Ale rozdíly jsou velké a bez konrétnějších specifikací prostě nelze doporučit jeden nejlepší mobil.
Richmond (8084)|7.12.2011 23:47
http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-c7/

klidně ti zítra pošlu aktuální ceník včetně akcí závisejících na okrese z Epra jestli chceš ;)
speedsnail (4876)|7.12.2011 23:51
Nejlevnější C7 v oficiální CZ distribuci vidím kolem 7k

Btw koukám, že Wave I se z ofiko CZ distribuce už asi za normální cenu sehnat nedá, takže zbývá Wave II (CZ), který jsem viděl kolem 5,5
Kazi4949 (96)|8.12.2011 06:05
[quote=speedsnail;485078]Nejlevnější C7 v oficiální CZ distribuci vidím kolem 7k

Btw koukám, že Wave I se z ofiko CZ distribuce už asi za normální cenu sehnat nedá, takže zbývá Wave II (CZ), který jsem viděl kolem 5,5[/quote]
Diky mooocc hoši za vsechny odkazy asi uz mam vybrane Samsung Wave II :-)
alfah4ns (1040)|8.12.2011 18:00
[quote=Richmond;484959]- náročnost na baterii úzce souvisí s androidem a cpu. Když máš na ploše jedny hodiny s počasím s 2h aktualizací tak to vydrží dva a to se v tom nerejpu, nehraju hry, nic
- jen 600MHz na něco, co nemá multitasking je až až

Vzhledem k tomu, že mě stál tenkrát 4k a měl jsem ho týden na odzkoušení takže jsem věděl do čeho jdu imho adekvátní cena ;)[/quote]

No však píšu - na běžné použití.
Ale třeba u náročnějších her je problém. Samozřejmě, není to na hraní, ale vyzkoušel jsem si aspoň angry birds :D
(v některých vyšších levelech se to právě sekalo)


Ještě jsem zapomněl zmínit jednu velkou nevýhodu androidu (možná kvůli tomu, že telefon nevypínám, takže to neřeším).
Android se neumí sám zapnout a spustit třeba zvonění budíku.