reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaká hi-fi otevřený sluchátka?

dracihnev (170)|7.12.2011 05:24
Vzdal sem boj s akustikou ve svém pokoji a rozhodl se pro poslech hudby přes sluchátka. V plánu je poslouchat hudbu z PC ve FLAC formátu. Mám zesilovač Yamaha řady RX-V420 připojený optikou k obyčejné zvukové kartě (Creative X-Fi Titanium). Zkušenost s lepšími sluchátky nemám. Mám jen klasické KOSS PRO.

Chválí se hodně Sennheiser HD650 a AKG k 701 ale ty stojí 2x tolik co moje zuvkovka a zesilovač dohromady. Není nějaká zlatá střední cesta mezi KOSSama a tímhle high endem? Nebo byste mi doporučili koupit drahá sluchátka ikdyž je zbytek sestavy takový jaký je? Využití by bylo hlavně na rock a elektronickou hudbu. Klasiku moc neposlouchám.
meeee (1110)|7.12.2011 08:17
HD650 nebo K701 by k AV recieveru určitě smysl moc neměly.

Zkus si někde poslechnout (a ideálně půjčit domů k recieveru nebo ho vzít s sebou) beyery DT 990 Pro - méně vybíravé co se zdroje signálu týká (ten reciever by se s nimi netrápil tak moc jako s těmi Senny nebo AKG - byť pořád je bude poměrně dost limitovat), efektní nabroušený zvuk s říznými výškami a plným barevným basem, nemusíš mít strach, že jim ublížíš (pevná konstrukce, snadná servisovatelnost).
xmarek (1676)|7.12.2011 12:31
Co se týče AKG K701 tak v případě Vašeho řetězce by se Vám sluchátka "odměnila" ostrým projevem s nevýraznou basovou složkou. Tyto sluchátka jsou i přes relativně nizkou impledanci poměrně náročné na vybuzení tj. na zesilovač a Vaši sestavu považuji za značně nedostatečnou. Tyto sluchátka mám a proto vím o čem hovořím. Sennheiser HD650 jsem upřímně nikdy neslyšel, ale 300 ohmů asi o něčem vypovídá. ;)

Na Vašem místě bych si poslechl např. sluchátka Sennheiser HD 598 nebo jejich starší verzi Sennheiser HD 595. Možná se někde dočtete o HD 555, že jejich modnutím získáte 595. Ano je to pravda, ale jejich kvalita je velmi špatná, velmi často praská plast držící náušníky. Co se týče 595/598 tak tam vím pouze o jediném problému a to je praskající koženka mostu, ale může se jednat o špatnou údržbu. :notsure Tyto sluchátka taky velmi dobře znám (pracovní). Jejich výhodou je nenáročnost na zdroj signálu a vybudí je i běžná zvuková karta.
Oproti Koss PP mají lépe čitelné celé pásmo a neztrácí ani basová složka (není, ale tak únavná jak u Koss PP). Dále je zde lepší separace nástrojů a podání prostoru. Bohužel lepší řetězec (Benchmark) odhalí jistý plastový projev. Ale je třeba si uvědomit o jakých sluchátkách a v jaké ceně hovoříme. ;)