reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ktery vybrat?

Stoptusin (14)|7.12.2011 21:02
Ahoj, dobry den,
v utery si jedu pro novy pocitac a premyslim, ktery antivir nebo kombinaci antiviru bych mel pouzit. Nejlepe, aby byl zdarma.
Predem dekuji za reakce.
looplo (128)|7.12.2011 21:14
[quote=Stoptusin;485052]Ahoj, dobry den,
v utery si jedu pro novy pocitac a premyslim, ktery antivir nebo kombinaci antiviru bych mel pouzit. Nejlepe, aby byl zdarma.
Predem dekuji za reakce.[/quote]

Free asi Avast, ja teda pouzivam NOD, ale toho si kupuju. Pak to kombinuju s free verzi COMODO firewallu a zatim si nemuzu stezovat.
Richmond (8084)|7.12.2011 21:16
Free Avira + zakoupený Malwarebyte's Anti-Malware = spokojenost i na slabých strojcích ;)
StD (1963)|8.12.2011 08:09
Jen pro informaci: Aktuální verze 2012 Aviry se s Malwarebytes "nekamarádí" a varuje při instalaci...
Richmond (8084)|8.12.2011 10:12
Používám ještě starou (v10), ta by měla končit až za rok :notsure Antimalwaru se zbavit nehodlám, to radši Aviry ;)

Pokud se nepletu tak s novou Avirou už jsi nějaký problém měl, že?
Stoptusin (14)|8.12.2011 10:34
A co treba zaplacena verze Avastu - Internet security 6? Mate nejake zkusenosti? Popripade co k tomu za free doplnek?
StD (1963)|8.12.2011 10:47
[quote=Richmond;485099]Používám ještě starou (v10), ta by měla končit až za rok :notsure Antimalwaru se zbavit nehodlám, to radši Aviry ;)

Pokud se nepletu tak s novou Avirou už jsi nějaký problém měl, že?[/quote]
...neměl, prostě jsem ten upgrade stopnul, když mi to hrozilo hláškou, že se musím Spybotu a Malwarebytes zbavit, a pokračuji se starou verzí.
Dojigiri (1629)|8.12.2011 11:48
Sám používám kombinaci již zmíněnou, Avast + Comodo FW. Kde nelze dát free Avast (např. na počítači v práci), tam používám jako antivirus MS Essentials.
NHKG (1136)|8.12.2011 13:19
Avira je děsně agresivní, zbytečně vyhazuje hrozby i u "čistých" souborů a pak si to nechce dát vymluvit. Osobně jedu na MS Essentials, které Microsoft dává zdarma ke stažení k originálním Windows. Doporučuju, nebrzdí počítač a ani zbytečně neotravuje. Ale jestli něco zachytí nevím, za posledních 5 let jsem neměl na svém PC ani jeden vir, pouze samé falešné poplachy. K tomu originální firewall Windows (nestojí za nic, ale lepší jak nic, Keiro už na W7 moc není a s Comodem jsem si nerozměl ) a Spybot.
pajap (1)|8.12.2011 14:09
Nemám dobré zkušenosti s av od Kasperski. Na starším nb (Core2 Duo 2,1GHz) s WXP při testu buď žere procesor nebo nepustí jinou aplikaci na disk. Verze 8 je ještě žravější - zatuhává myš, nedá se přepínat mezi aplikacemi (přístup do swapu). A testy syst. souborů se dělají i při aktualizacích.
r34ktor (7477)|8.12.2011 14:35
Avast + Comodo jsou OK. avast! Internet Security nedoporučuji. Firewall je hodně slabý. Maximálně samotný placený antivir. Jako balíky jsou lepší ESET Smart Security, nebo Kaspersky Internet Security.
lemplik (182)|12.1.2012 13:30
tady je pomerne aktualni test antiviru - http://www.av-test.org/en/tests/test-reports/sepoct-2011/

Dosel mi ted ESET a presel jsem ted v lednu na f-secure a nasel 10 spywaru co eset nevidel. Taky cena je dobra (jde sehnat za 900 az na 3 pc na rok)
Jen firewall mi sedel vic ten u ESETu

jinak u tech zdarma je k memu prekvapeni slusne hodnocene AVG
Suprak (408)|12.1.2012 14:09
Také doporučuji Avast + Comodo.
Rosta949 (37)|22.1.2012 17:21
Microsoft Security Essentials je také zadarmo a ze své skušenosti ho také mohu doporučit http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/products/security-essentials
Chester (52)|14.2.2012 13:23
Dobry den prajem,

Zachvilku si pojdem pre novy PC a moja otazkaje aky antivir na neho. Zatial potrebujem free a neskor si kupim plateny, velmi dobre skusenosti mam s ESET-om takze asi kupim ten. Ale co dovtedy?bude mi stacit aj ten microsoftacky essential? ci by bolo dobre nieco k tomu prihodit? PC bude 8GB RAM a i5-2400 a windows 7 Pro 64.

Vopred dakujem za odpoved:)
athens (724)|14.2.2012 13:28
Vždyť free antivirů tady už padlo dost. Stačí si jen vybrat. Avast + comodo. Já používám Comodo Internet Security a nemůžu si stěžovat. Zatím žádnou "breberku" jsem nechytl.
NHKG (1136)|14.2.2012 13:35
Ano, MS Essencials stačí a NOD jsou vyhozené peníze (pokud se nejedná o firmu, kde je nutnost koupit antivir, zdarma myslím není žádný rozumný).
meeee (1110)|14.2.2012 13:51
[quote=NHKG;493835]...(pokud se nejedná o firmu, kde je nutnost koupit antivir, zdarma myslím není žádný rozumný).[/quote]





Jenom doplním.
V malých firmách je možno MSSE použít:
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/products/security-essentials
[quote]Potřebujete zabezpečit svou firmu?

Program Microsoft Security Essentials je k dispozici pro malé firmy, které mají maximálně 10 počítačů.[/quote]
Chester (52)|15.2.2012 09:46
OK Diky lidicky, Tak to necham tu dobu na essentials:)
durib (1141)|15.2.2012 17:09
Mám Microsoft security essentials a po roku používání mi NOD Online scaner našel nic. Takže dle mého je dostačující. Otázka však je, jestli nějak bonzuje práci na PC Microsoftu.
zsdx (2098)|15.2.2012 17:29
'Bonzovani' se vypina na dvou mistech - 1. pri instalaci (nechci se pripojit) 2. po aktualizaci (zrusit zakladni clenstvi ve SpyNetu).
hlavaty (30)|27.2.2012 14:43
Neví někdo o antiviru pro školy zdarma ? Chtěl jsem použít Microsoft, ale podle podmínek nelze použít pro akademické instituce, přitom ho mají malé firmy do 10 PC zdarma. Jediný, který se mi zatím podařilo najít je Panda, sice nevím jak je spolehlivý, ale má roztomilou ikonku :)
Nějaká zkušenost ?
slavick (77)|18.3.2012 14:56
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s Kaspersky Internet Security 2012? Zkoušel jsem tu testovací verzi a docela se mi líbil. Ale rád bych slyšel i zkušenosti ostatních.

Díky.
Čárls (179)|8.4.2012 09:14
No kašperaka sem vteto verzi nezkoušel
Používám Norton internet security
Osobně pokud si chcete vyzkoušet na delší dobu mužete a to
Download: Norton Internet Security 2010 na 90 dní zdarma

Potom po uplynutí doby

Download: Norton Internet Security 2011 na 90 dnů zdarma

a Potom též na 90 dní
Recenze: Norton Internet Security 2012

Instalaci provedete tak že vždy odinstalujete starou a nainstalujete novou verzi
Zároveň si ověříte že Symatec udržuje Nis na dobré urovni celá léta a kvalita pořád stejná
astec (1823)|8.4.2012 10:33
[quote=Čárls;499138]No kašperaka sem vteto verzi nezkoušel
Používám Norton internet security
Osobně pokud si chcete vyzkoušet na delší dobu mužete a to
Download: Norton Internet Security 2010 na 90 dní zdarma

Potom po uplynutí doby

Download: Norton Internet Security 2011 na 90 dnů zdarma

a Potom též na 90 dní
Recenze: Norton Internet Security 2012

Instalaci provedete tak že vždy odinstalujete starou a nainstalujete novou verzi
Zároveň si ověříte že Symatec udržuje Nis na dobré urovni celá léta a kvalita pořád stejná[/quote]

Ty jsi dealer Nortonu, nebo Ti hráblo?
astec (1823)|8.4.2012 10:39
[quote=hlavaty;495433]Neví někdo o antiviru pro školy zdarma ? Chtěl jsem použít Microsoft, ale podle podmínek nelze použít pro akademické instituce, přitom ho mají malé firmy do 10 PC zdarma. Jediný, který se mi zatím podařilo najít je Panda, sice nevím jak je spolehlivý, ale má roztomilou ikonku :)
Nějaká zkušenost ?[/quote]

Jakýkoliv antivir je lepší než nic. Pandu jsem testoval cca 2 roky zpět a nemněl jsem výhrady.
Čárls (179)|8.4.2012 11:24
[quote=astec;499146]Ty jsi dealer Nortonu, nebo Ti hráblo?[/quote]

Proč by mi mělo hrabat ??? jen doporučuji to co mám odzkoušený a ověřený
Muj postup na 3x90 dní zabezpečený Pc


A co se týká tebe a Pandy Na pandu mam svuj nazor větší sajrajt jak AVG to už raději avast nebo aviru

Věř že jsem vyzkoušel hodně antivirů svýho času sem se tímto zabýval a i testoval a co mohu doporučit
z placených Kašperský nebo NIS a potom Esset
z neplacených na 1 místě Avira a Avast
astec (1823)|8.4.2012 11:57
[quote=Čárls;499152]Proč by mi mělo hrabat ??? jen doporučuji to co mám odzkoušený a ověřený
Muj postup na 3x90 dní zabezpečený Pc


A co se týká tebe a Pandy Na pandu mam svuj nazor větší sajrajt jak AVG to už raději avast nebo aviru

Věř že jsem vyzkoušel hodně antivirů svýho času sem se tímto zabýval a i testoval a co mohu doporučit
z placených Kašperský nebo NIS a potom Esset
z neplacených na 1 místě Avira a Avast[/quote]

Nepopírám Tvoje dlouholeté zkušenosti a odbornost a znalosti v oblasti antivirových programů a antivirové ochrany, jejich implementaci, plánování nákupů a podobně.
Beberu Tvoji averzi na AVG. Je to Tvůj názor, ale vnucovat ostatním??? Nu dobrá.
Během 10 minut jsi zde mněl dva identické příspěvky s reklamou na Norton.
Poté jsem si přečetl další Tvůj příspěvek v tématu AVG+státní správa. To mně přimělo k myšlence že jsi dealer, nebo Ti hrabe.
Omlouvám se oprava tvrzení
buď jsi dealer, nebo jsi nekritický jednostraně zaměřený bojovník za spásu lidstva pod zástavou jediného správného antiviru, absolutně odtržený od reality a nepolíbený praxí.
A na tom nezmění nic to, že mi budeš dávat mínusové reputační body, ani to, co tvrdíš o testování. Protože pokud chceš někomu radit co je nejlepší, tak jako první se jej asi zeptám na pár věcí a pak radím.
A aby se nerozpoutalo flame, protože nehodlám reagovat, tak se to týká HW který je třeba chránít, použitému operačního systému, síťové propojení, HW zabezpečení (kolikrát stačí odpojit přední USB porty v kombinaci s upevněním PC) a pár dalších, kteréje třeba zohlednit.
P.S. Na W95, NT4 Wrk jedinečný Norton nerozjedeš, na mašinách bez sítě a možnosti vložení média nepotřebuješ.......
Čárls (179)|8.4.2012 12:25
"Na W95, NT4 Wrk jedinečný Norton nerozjedeš, na mašinách bez sítě a možnosti vložení média nepotřebuješ......."
Beru ale kdo toto používá ???:cool:
Za prvé sory za dva příspěvky s nortonem Nejsem dealer Symatec Jen prezentuji svoje zkušenosti a zkušenosti kamarádů z fora http://forum.viry.cz/
Věř tomu že sveho času jsem se zabýval nejen zkoušením antivirů ale i pomáhal s překlady
I jsem odvirovával Pc Vím co mluvím a o čem píši
Je hromada antivirů ale co každý chce je bezproblémový chod Pc a klid od falešných hlášek
Některé antiviry je produkují jak na běžícím pásu jiné zachytí kulový
Pokud bude chyba mezi židlí a klavesnicí nepomůže žádný antivir
StD (1963)|8.4.2012 12:38
Co používám já sám dlouhá léta a měnit nehodlám, už jsem sem dávno jednou napsal a opakovat to nehodlám, ale propagovat tu výrobky jistých firem (Norton, Kaspersky a další), které jsou jiným zájmovým sdružením veřejně označované za spyware, to je tedy hnus velebnosti - navíc k tomu dávat přímo linky na stažení, snad jako propagaci (???) a jako by tu nebyli lidé dostatečně fundovaní najít si to rychle sami, když už by byli podobně neznalí problematiky a ochotní spáchat tuto de facto sebevraždu...

A ještě se to diví, že je označen za dealera. :mistake
Čárls (179)|8.4.2012 14:05
Oh tak nevím ale o tomto sdružení co označuje solidní firmy a jejich produkty za spyvare tak s takovými radoby odborníky nechci nic mít Nikomu sem nic nevnucoval jen vyjádřil svuj nazor a doporučil to co sám používám
Kdo co používá a chce nadále používat je mi srdečně jedno vážení
Klidně si nainstalujte třeba AVG free verzi ale věřte tomu že brzy poznáte co a jak je pravda
Kdo jeden a Linuxech a ví jak je nastavit nepotřebuje antivir kdo jede na Windows a měl někdy zavirovaný pc ví o čem je řeč
Končím tuto bezpředmětnou diskuzi o ničem neb každý si zde bude hajit jen svuj názor a neuznává nic jiného Já si za svým stojím a budu stát Moje zkušenost coby pomocník spravce sítě v podniku a zkušenosti s antiviry a zavirovanou sítí když sem byl pověřen odvirováním při mém nastoupení je dost velká zkušenost na to abych se s někým hádal co je a není pravda a jak mít zabezpečený Pc a síť Poznal sem hromadu lidí co znají při chycení viru jen jediné Formát
Doufám jen že vy nepatříte mezi ně
Sbohem Pánové
StD (1963)|8.4.2012 14:31
[quote=Čárls;499171]Oh tak nevím ale o tomto sdružení co označuje solidní firmy a jejich produkty za spyvare tak s takovými radoby odborníky nechci nic mít...[/quote]

Hmmm, http://www.antispywarecoalition.org/ ...
Tak to máš tedy opravdu "znalosti" a Vaše P.T. firma jistě kvete. Tam bych nechtěl pracovat. Tak pa-pá.
Čárls (179)|8.4.2012 14:52
Jaksi si nečet že při mém nastoupení to jest zavirováno bylo před mým příchodem
A jeden takový odborník (radílek) co myslel že spolkl všechnu moudrost a myslel si že ví všechno tu síť totalně zaviroval šťastně si dal propagujte svoje

Jinak fotky na rajčeti máš pěkný
StD (1963)|8.4.2012 15:01
[quote=Čárls;499177]Jaksi si nečet že při mém nastoupení to jest zavirováno bylo před mým příchodem
A jeden takový odborník (radílek) co myslel že spolkl všechnu moudrost a myslel si že ví všechno tu síť totalně zaviroval šťastně si dal propagujte svoje[/quote]
:stupid To píšeš o kom, čem? O sobě?
Zřejmě jsi nepochopil nadpis tohoto threadu - nejlepší antivir je "rozumný uživatel". Mám v síti jeden zcela otevřený PC za routerem bez antiviru a sw-firewallu a za cca 4 roky, co je tam nainstalen OS (WIN) tam není jediný problem, ovšem taky se z něj neleze na internet. Odtud si ven on-line sáhne pro aktualizace jen Spybot S&D...
Čárls (179)|8.4.2012 15:12
Nadpis tohoto theadu je jaký vybrat antivir

Spybot byl dobrý ale asi tak před 5 lety pokud máš v routru spravně nastavený firevall a na net jde jen spybot krasa že jsi nic nechytil z flešek a CD
Ps:mluvíš o tomto programu Spybot - Search & Destroy ?? zkus si Pc projet nějakým jiným skenerem na viry a uvidíš zda je vše tak jak má být. Nebudu psát jakým nerad bych byl zase nařčen z propagace :-))
StD (1963)|8.4.2012 15:53
Proč bych to měl FGS projíždět (tím, co jsem kdysi doporučoval a používám), když ta mašina je jen na práci a úložiště filmů. Pro klid mi úplně stačí, když vidím LIVE nulové aktivity OS směrem ven přes TCPview a registr těch WIN 2000 hlídá TeaTimer.
Čárls (179)|8.4.2012 16:22
Ok když myslíš nech být mít pc jen jako úložiště taky bych se tím nezabýval ani bych jej neměl připojené k netu na co taky že;)
r34ktor (7477)|8.4.2012 17:06
Tyhle hádky, kdo používá zaručeně nejlepší řešení, mě vždy pobaví. :mistake :angel
StD (1963)|8.4.2012 17:21
Joo, když jsou halt lidičky zblblí z přehledů testů...
Příklad:
http://www.testberichte.de/testsieger/level3_tools_viren_scanner_531.html
Čárls (179)|8.4.2012 17:39
Bohužel podle tohoto se nedá soudit ja to beru podle sebe a odzkoušení na vostro to jest
jdu si do ruska pro viry a pak testuji antiviry ve virtualce To jsou testy co uznávám
ne co se kde píše na netu To je totiž zabava dle mého gusta a test antiviru podle toho soudím a doporučuji a tohle co někdo prezentuje jako zabezpečený Pc se směji ano směji neb dnešní viry se dokáží skrýt a odesílat vaše data že tot ani nezaznamenáte dokáží napadnout routr a vam pak nezbyde jen tvrdý reset routru a přehrát firmware a dovolím si tvrdit že spybot si ničeho ani nevšimne
ja tyhle diskuze nemám rád a už ne vubec s radoby odborníky co si myslí že znají vše ani ja neznám vše a furt se učím a to musím pokud mám obstát a mít čistý pc ve firmě a u svých kamarádů
Nepřejte si vidět co dokáží 15až25 letý na pc během týdne a jsou to "Odborníci"
každý tvrdí ja mam Pc čistý a po cca 2 hodinach prohlížení v registrech a čištění se nestačí divit co kde je zapsanýho a co maj kde uloženýho a zapsanýho za svinstvo
Nic dnes sem se pobavil nazorama některých uživatelů :D
Du s pesanem na procházku ten je občas rozumější jak někteří uživatelé pc
astec (1823)|8.4.2012 18:10
[quote=r34ktor;499196]Tyhle hádky, kdo používá zaručeně nejlepší řešení, mě vždy pobaví. :mistake :angel[/quote]

:rolleyes: To máš jak Windows x Linux, Nokie x zbytek světa......
Jednou jsem odviroval PC a jsem odborník x mám osvědčené a prověřené řešení, ale jen toto řešení je správné
a pak to končí zesměšňováním oponenta, nazýváním rádoby odborníky
vždyť přec jen já mám to správné řešení a za svoji pravdu se nechám upálit.
:p
Jezevec (607)|9.4.2012 20:51
Dobrý antivirus/firewall/antispyware pro domácího uživatele je ten, který si udělá svoje a způsobí co nejmíň komplikací:) ... znám lidi, kteří milují Avast, nenávidí AVG a naopak, co používají jen NOD, případně Symantec... myslím, že pokud jsou spokojení a nezpůsobuje jim to obtíže a chovají se alespoň trochu rozumně za klávesnicí, měli by být OK:) Kdysi dávno byla ultimátní kombinace Kerio nebo ZoneAlarm a dobrý antivirák typu Kaspersky, dodnes si pamatuji, jak zastánci ZA a Kerio sváděli flamewars :)...

Je to tak se vším. Moje řešení je správné a žádné jiné není :), člověk se na to musí povznést.
cefallu (72)|27.5.2012 18:43
dobrý den,

ma nekdo zkusenosti s antivir balikem od lavasoftu ad-aware free antivirus? kolik zere pameti, je znat pri nacitani systemu? prip. odkaz na ucinnost takoveho softu?

pouzival jsem doposud aviru free antivirus - zda se mi, ze po tech 7 letech co ho pouzivam v ntb, zere kazdou novou verzi vic a vic prostredku - a muj notas je stale dychavicnejsi a dychavicnejsi ,)

nerad bych zbytecne instaloval jakehosi rezidenta

firewall mam windowsacky, zadny jiny antispyware atd. nepouzivam, windows defender mam vypnuty

dekuji za pripadnou odpoved
r34ktor (7477)|27.5.2012 20:47
Spíše než výměnu antiviru bych po sedmi letech udělal čistou reinstalaci systému.
cefallu (72)|27.5.2012 22:18
[quote=r34ktor;504721]Spíše než výměnu antiviru bych po sedmi letech udělal čistou reinstalaci systému.[/quote]
:)
nechtel jsem aby z meho prispevku vyplynulo, ze system nebyl nikdy preinstalovan - vetsinou jednou za rok/za dva ho preinstaluji

k antiviru od lavasoftu, pouzivate ho?
r34ktor (7477)|27.5.2012 22:29
[quote=cefallu;504739]k antiviru od lavasoftu, pouzivate ho?[/quote]
Ne. Doporučil bych se spíše držet ověřených řešení.
Patrik 1 (23)|17.6.2012 12:13
Který antivirus mi doporučujete teď? Dobře vypadá antivirus od IObit spojený s Advanced System Care. Jaký je Norton 360? Na ceně nezáleží. Ten Advanced System Care + Antivirus je nějaká beta verze nebo je to už normální verze?
Patrik 1 (23)|19.6.2012 18:17
[quote=Patrik 1;506898]Který antivirus mi doporučujete teď? Dobře vypadá antivirus od IObit spojený s Advanced System Care. Jaký je Norton 360? Na ceně nezáleží. Ten Advanced System Care + Antivirus je nějaká beta verze nebo je to už normální verze?[/quote]

To nikdo nemá svůj oblíbený antivirus?
zsdx (2098)|19.6.2012 18:39
[quote=Patrik 1]Jaký je Norton 360?[/quote]
Zakaznici si nestezuji - cena primerena, HW naroky tez, nenarocny na obsluhu ;)
[quote=Patrik 1]To nikdo nemá svůj oblíbený antivirus?[/quote]
Omezeny uziv. ucet a seda kura mozkova :)
levoslav (7)|5.11.2012 11:38
Na starším ntb mám Avast Free,jsem spokojen,už znemožnil několik nežádocích vstupů.Na novým jsem koupil Norton,ale nějak jsem zatím nepostřehl,nějaký zvlášť,mimořádný výhody oproti tomu Avastu.Zatím.