reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr notebooku,cirka do 15000, škola, nejake hry

kajzlik (4)|11.12.2011 09:15
Dobré ráno,
potreboval bych poradit s vyberem ntb pro ty zalezitosti, které jsem vypsal.
Nejprv me celkem zaujal http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=99921#
bohuzel ma lesklej displej na coz bych asi nemel nervy.
Byl bych rad kdyby to melo podobonu konfiguraci jako ten asus( hodne bych ocenil nvidia optimus, budu potrebovat trosku vydrz,pripadne prepinatelnou od radeonu).
Co se tyce tech her, nemusi to bejt imba masina na kterej rozjedu BF 3 na high, ale ocenil bych abych alespon neco si na tom mohl zahrat, kdyz uz se fakt ze budu nudit x)
Diky moc za tipy
Descenter (2)|11.12.2011 10:28
Já bych bral tohle:
http://www.electroworld.cz/product/pocitace/notebooky-netbooky-komplet-sortiment/AUX53TASX047V/asus-x53ta-sx047v-displej-15-6-notebook
Přes k10stat se dá nataktovat procesor na frekvenci toho i5, grafika by mohla pracovat s integrovanou v crossfire, ale i samostatně je srovnatelná s tou 540m. Trošku menší disk, ale zase ušetříš víc jak třetinu ceny.
kajzlik (4)|11.12.2011 11:09
problem je ze ten procesor je opravdu slabej,to se neda srovnat ani s nejakym lowendem i3 a to nemluvim jen o taktu
Edit://
narazil jsem tedka jeste na http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-e520-cerny-1143-a8g-d265237.htm
ten me dost zaujal
VencaX (3686)|11.12.2011 12:12
Lenovo E520 je výborná volba. Sice je grafickým výkonem o něco horší než zmíněný Asus K53, zato je celý v matném a o mnoho kvalitnější. Jako srovnatelný bych bral tento V570, kvalitativně srovnatelný s E520, ale bohužel s lesklým displejem.

X53 určitě ne - kvalitativně jako K53 tedy "nic moc", výkon procesoru "mizivý až žádný", taktování je možné ale výrazně nedoporučuji (špatné chlazení notebooku, zvýšené zahřívání, možná nestabilita, vyšší opotřebení, i přes frekvenci stejně nevýkoné AMD - nataktování o párset MHz mu k výkonu téměř nic nepřidá). Pro někoho kdo má pouze 10K proč ne, ale za 15K se dá sehnat něco, co aspoň chytlo trochu kvality a výkonu.
kajzlik (4)|11.12.2011 17:30
no musim poresit dilema jestli se prizpusobim lesklemu displeji a nebo vyberu matny na ukor toho grafickeho vykonu..
je to vazne tezky , kazdopadne dekuju za informace x)
VencaX (3686)|12.12.2011 00:18
No asi takhle - na obou si většinu her zahraješ na nízký, střední, někde možná ten vysokej detail. BF3 by měl jít na obou i když už pomalu nehratelně (podle notebookcheck.net dá průměrnějch fps Nvidie 36 a AMD 28). Ostatně se můžeš podívat, jestli je pro tebe ten výkon dostačující. Jinak E520 bude mít asi delší výdrž na baterku, takže asi tak.
kajzlik (4)|12.12.2011 17:01
promyslel jsem to a uz od vcerejska mam objednany to lenovo, kdyz uz budu hrat tak radsi pri mensich detailech nez na ukor nakejch odlesku nebo neceho podobneho ;)
kazdopadne moc dekuju za rady