reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s monitorem

athens (724)|11.12.2011 18:35
Ahoj, zničeho nic při sledování filmu mi zhasl monitor. Když monitor vypnu a zase zapnu tak pouze problikne na cca 1 vteřinu (v tom probliknutí je vidět plocha obrazovky). Když připojím monitor na notebook tak stejný problém. Poté jsem zkusil připojit PC na TV a vše funguje - v grafice to tedy asi není. Takže kde je problém. Myslíte že je monitor KO nebo bude stačit koupit nový kabel. Setkal jste se s tím už někdo. Děkuji za rady. Monitor je to LG L1730S cca 6 let starý. Díky za rady.
maarkii (292)|11.12.2011 22:23
To mě dělá také, jenže TV nepřipojuješ přes ten samý konektor jako je monitor...TV LCD je připojena bud přes DVI nebo HDMI...
Odchází GK, protože jakmile monitor z PC odpojím monitor naběhne...
Richmond (8084)|11.12.2011 23:43
Rozebrat a mrknout na kondíky. Mě dělal to samý kvalitní Fujitsu (napřed jen na DVI vstupu, ale pak i DSUB, stáří 10 let?) a pak i nekvalitní Fujitsu (stáří 2-3 roky) ;) Prakticky se to projevovalo stejně s tím rozdílem, že se monitor "uspal" ale neukazoval "běhací" logo.

U toho prvního jsem vygoogloval obrázky takže šlo nejspíš o konstrukční vadu (mě vylítaly všechny kondíky, které byly fixem označené), monitor mělo cenu opravit (FS P-19, PVA), na ten druhej jsem se vyprd (TNko) :)
athens (724)|12.12.2011 07:40
[quote=maarkii;485592]To mě dělá také, jenže TV nepřipojuješ přes ten samý konektor jako je monitor...TV LCD je připojena bud přes DVI nebo HDMI...
Odchází GK, protože jakmile monitor z PC odpojím monitor naběhne...[/quote]

Tak jsem vzal monitor do práce a připojil na PC a stejný problém. Takže je vada v monitoru kua :angry

@Richi: Já se už pokukoval po nějakém novém.

Můžete mi poradit s výběrem z těchto monitorů. Díky
Richmond (8084)|12.12.2011 08:09
Tak to bude docela těžký :) Jeden má pivot, druhej vstupy, další slibuje 100% pokrytí... Ale ani jeden nem8 všechno. Asi bych napřed mrknul na ten Aušus a kdyby měl ošklivé podsvícení tak vzal ten ošklivej, hranatej LG s pivotem ;)
athens (724)|12.12.2011 08:29
No tak Richi já myslel, že mi poradíš. Ty mě dáš zase na výběr z .... Co tento LG IPS236V-PN
Richmond (8084)|12.12.2011 08:52
http://lcd-monitory.heureka.cz/lg-ips235p/ (HDMI, DVI, DSUB, repro, pivot)
=LG+IPS231P-BN/#c231"]http://www.heureka.cz/?h[fraze]=LG+IPS231P-BN (DVI, DSUB, pivot)

edit: na ten druhý jsem viděl recenzi myslím na EHW a špatně nedopadl, ty průhledné se mi nelíbí právě kvůli stojanu (resp. on pěknej je, ale nemá držák kabelů a po stažení páskama to jaksi ztrácí kouzlo) + jde akorát naklopit (nikoliv povysunout výš)