reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dosah bezdrátu

SkyVessel (157)|12.12.2011 17:43
Zdravím všechny.
Potřebuji PC propojit s TV v jiném pokoji - k tomu jsem si vybral 20m HDMI (snad bude bez problému fungovat i ve full hd :)) a ještě potřebuji alespoň myš. 20m USB kabel jsem nikde nenašel - mohla by fungovat tahleta myška
A4Tech G3-230? Uvádí něco přes 15m... Já potřebuji asi cca 11m, nebo 8m přes zeď...?

Myslíte si, že to rozjedu?

Díky
zsdx (2098)|12.12.2011 19:00
[quote=SkyVessel]20m USB kabel jsem nikde nenašel[/quote]

Ani nenajdes ;) Potrebujes totiz aktivni prodluzku. Obyc.USB kabel muze mit dle normy max. 5m.
S udavanym dosahem bezdr. zarizeni mam spise negativni zkusenost (tj. ta myska IMHO 15m neda).
speedsnail (4876)|12.12.2011 20:16
Mám tuhle myš s klávesnicí (stejný výrobce a udávaný dosah 15m). No a realita je taková, že z gauče, který je od PC asi 3 metry už myš občas vypadává. Klávesnice chodí ok.

Takže si dovoluju odhadnout, že ta myš 15m nedá ani omylem.

edit: Chtělo by to nějakou Wifi myš (doteď jsem ani netušil že fakt existuje :))
robky (3195)|12.12.2011 20:27
Ja som včera dostal darom Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 s udávaným dosahom cca 30feet/9metrov .... funguje na 10metrov cez dve steny (väčšiu vzdialenosť sa mi nechcelo teraz skúšať, lebo vonku prší ;))
SkyVessel (157)|12.12.2011 20:31
[quote=speedsnail;485694]edit: Chtělo by to nějakou Wifi myš (doteď jsem ani netušil že fakt existuje :))[/quote]

No já se díval právě taky na tuhle, ale stejně by dosáhla tam max k mojemu routeru, ale na PC wifi nemám...

Jinak díky za postřehy... Mě napadlo, že zkusím znovu rozchodit vzdálené ovládání přes jiný PC, protože od doby, co jsem nahodil router mi to přestalo běhat :)

Jinak budu muset investovat do toho kabelu :(

Díky
alfah4ns (1040)|12.12.2011 20:35
A co 5m kabel a na jeho konec dát ten dongle od myši? Tím by se rapidně zkrátila vzdálenost pro ten brzdrát.
scratchy27 (315)|12.12.2011 22:17
Nechci ti brát iluze a kazit náladu, ale dle mého názoru budeš mít velký problém i s tím 20m HDMI, tím spíš s tímhle kabelem. IMHO jsou to vyhozené peníze a na 90% to fungovat nebude.
Jediné schůdné řešení, které mi opravdu fungovalo, bylo použití aktivního zesilovače, ale i tam pozor. Extendery které se na netu prodávají také až tak moc nepomohou (chyby v obraze). Jediný, který se mi osvědčil funguje na principu převedení HDMI na ethernet kabel (resp. 2 kabely) a u cíle (TV...) zase zpátky z ethernetu na HDMI.
SkyVessel (157)|13.12.2011 00:46
[quote=scratchy27;485730] Jediný, který se mi osvědčil funguje na principu převedení HDMI na ethernet kabel (resp. 2 kabely) a u cíle (TV...) zase zpátky z ethernetu na HDMI.[/quote]

Myslíš něco jako tohle?

A 10m kabel by to už zvládl bez problému? ale nevím, jestli bych ho natáhl...
scratchy27 (315)|13.12.2011 05:18
[quote=SkyVessel;485749]Myslíš něco jako tohle?

A 10m kabel by to už zvládl bez problému? ale nevím, jestli bych ho natáhl...[/quote]

Cca tohle jsem myslel. I když mám takový pocit, že ty co jsme použili byly ještě navíc aktivní (měly svůj zdroj energie pro zesílení a dle specifikací by měly fungovat do 60ti metrů).

K tomu 10ti m kabelu, asi takhle. Původně jsme to chtěli řešit taky 10m kabelem zakončeným na jedné straně do stolního konektoru kam se pak zapojoval 0.75m kabel. Výsledná délka tedy byla cca 11m, kabely které jsme použili byly 10m Hama Gold (přesný označení si už nepamatuju) za cca 2500,- a výsledem byl jednoduše řečeno na dvě věci...
U mě všechno jednoznačně mluví pro ten extender. Když si spočítáš cenu extenderu + ethernetového kabelu a porovnáš to s kvalitním HDMI, tak ušetříš cca polovinu. Nehledě na to, že s ethernetovým kabelem se na této vzdálenosti bude mnohem lépe pracovat než s HDMI.
SkyVessel (157)|13.12.2011 13:32
[quote=scratchy27;485751]Cca tohle jsem myslel. I když mám takový pocit, že ty co jsme použili byly ještě navíc aktivní (měly svůj zdroj energie pro zesílení a dle specifikací by měly fungovat do 60ti metrů).

K tomu 10ti m kabelu, asi takhle. Původně jsme to chtěli řešit taky 10m kabelem zakončeným na jedné straně do stolního konektoru kam se pak zapojoval 0.75m kabel. Výsledná délka tedy byla cca 11m, kabely které jsme použili byly 10m Hama Gold (přesný označení si už nepamatuju) za cca 2500,- a výsledem byl jednoduše řečeno na dvě věci...
U mě všechno jednoznačně mluví pro ten extender. Když si spočítáš cenu extenderu + ethernetového kabelu a porovnáš to s kvalitním HDMI, tak ušetříš cca polovinu. Nehledě na to, že s ethernetovým kabelem se na této vzdálenosti bude mnohem lépe pracovat než s HDMI.[/quote]

Jop... Díky. Myslím si, že vše mluví pro tvou variantu... Já věděl, kde se obrátit a dozvědět se něco chytrého a funkčního :thumb

Díky všem
SkyVessel (157)|13.12.2011 14:13
Ještě dotaz - našel jsem ten aktivní extender a uvádí u něho kompatibilitu s HDMI 1.3... Ten pasivní je jen 1.2... Zkoušel jsem to najít na wiki, ale o moc chytřejší z toho nejsem - v čem mě to jako omezuje? :D
astec (1823)|13.12.2011 18:32
[quote=scratchy27;485730]Nechci ti brát iluze a kazit náladu, ale dle mého názoru budeš mít velký problém i s tím 20m HDMI, tím spíš s tímhle kabelem. IMHO jsou to vyhozené peníze a na 90% to fungovat nebude.
Jediné schůdné řešení, které mi opravdu fungovalo, bylo použití aktivního zesilovače, ale i tam pozor. Extendery které se na netu prodávají také až tak moc nepomohou (chyby v obraze). Jediný, který se mi osvědčil funguje na principu převedení HDMI na ethernet kabel (resp. 2 kabely) a u cíle (TV...) zase zpátky z ethernetu na HDMI.[/quote]

Souhlas, mohu doporučit. Honím tím i USB
scratchy27 (315)|13.12.2011 18:41
Rádo se stalo :) Mám v živé paměti to jak jsem se s tím zlobil já, tak proč neporadit :)

Co se týká verzí, tak z mého pohledu (pokud chceš připojit jen PC k TV) na té verzi zase až tak nezáleží. Ale na tohle odborník nejsem, tak snad někdo osvětlí :)