Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Wifi router - K internetu se připojuje pouze jediný NB

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Dobrý den,

včera nám na privátě z ničeho nic vypadl internet. Máme připojení od UPC a wifi router máme nějaký obyčejný zyxel (přesně typ si nepamatuji - doplním kdyžtak později, až dorazím ze školy). Jsme studenti a každý máme notebook. Několik měsíců vše fungovalo bez problénů. přes tento router se připojoval k internetu celý byt (až 5 notebooků)

Včera ovšem internet přestal na chvíli fungovat a po restartování (vytažení na několik sekund z elektřiny) router připojí k internetu pouze jediný počítač (přes wifi, kabel nepoužíváme), pokud takto router restartuji znova, tak se připojí k internetu zase jiný notebook, prostě ten, který se připojí jako první.

K routeru se dokáží připojit všechny počítače, ale internet jde pouze na tom, který se připojil první!

Myslel jsem, že je to kvůli neshopnosti routeru přiřazovat jednotlivým zařízením vlatní IP adresu, ale když jsem se podíval do DHCP nastavení routeru, tak v přehledu připojených zařízení byly všechny naše počítače (každý měl přiřazenou svoji vlastní IP adresu), ale internet šel jen prvnímu v seznamu.

Zajímá mě tedy, jestli to může být jen nějaká chyba v nastavení nebo je už router "rozbitý" a zralý do šrotu? Pokud je to nastavením, tak jestli byste mi neporadili kde hledat zakopaného psa.

Díky za reakce a pomoc!
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Tovarni reset /knoflajzem/ a pak to znovu rucne nastavit

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od zsdx Zobrazit příspěvek
    Tovarni reset /knoflajzem/ a pak to znovu rucne nastavit
    Tisíceré díky za radu. Byla totiž zásadní. Když jsem hledal na zadní straně knoflík resetu tak jsem objevil, že jedna "aktivní spolubydlící" vytáhla kabel od modemu a strčila ho do špatné zdířky

Stane se

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-12-2013, 19:11
  2. Software: wifi,nelze pripojit internet pouze mistni sit
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 26-08-2009, 12:03
  3. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-04-2009, 07:28
  4. ADSL WIFI router a WIFI karta