reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Wifi router - K internetu se připojuje pouze jediný NB

Nikolaj91 (25)|13.12.2011 09:24
Dobrý den,

včera nám na privátě z ničeho nic vypadl internet. Máme připojení od UPC a wifi router máme nějaký obyčejný zyxel (přesně typ si nepamatuji - doplním kdyžtak později, až dorazím ze školy). Jsme studenti a každý máme notebook. Několik měsíců vše fungovalo bez problénů. přes tento router se připojoval k internetu celý byt (až 5 notebooků)

Včera ovšem internet přestal na chvíli fungovat a po restartování (vytažení na několik sekund z elektřiny) router připojí k internetu pouze jediný počítač (přes wifi, kabel nepoužíváme), pokud takto router restartuji znova, tak se připojí k internetu zase jiný notebook, prostě ten, který se připojí jako první. :stupid

K routeru se dokáží připojit všechny počítače, ale internet jde pouze na tom, který se připojil první! :mistake

Myslel jsem, že je to kvůli neshopnosti routeru přiřazovat jednotlivým zařízením vlatní IP adresu, ale když jsem se podíval do DHCP nastavení routeru, tak v přehledu připojených zařízení byly všechny naše počítače (každý měl přiřazenou svoji vlastní IP adresu), ale internet šel jen prvnímu v seznamu.

Zajímá mě tedy, jestli to může být jen nějaká chyba v nastavení nebo je už router "rozbitý" a zralý do šrotu? :cry Pokud je to nastavením, tak jestli byste mi neporadili kde hledat zakopaného psa.

Díky za reakce a pomoc! :idea
zsdx (2098)|13.12.2011 09:46
Tovarni reset /knoflajzem/ a pak to znovu rucne nastavit :idea
Nikolaj91 (25)|13.12.2011 21:20
[quote=zsdx;485763]Tovarni reset /knoflajzem/ a pak to znovu rucne nastavit :idea[/quote]

Tisíceré díky za radu. Byla totiž zásadní. Když jsem hledal na zadní straně knoflík resetu tak jsem objevil, že jedna "aktivní spolubydlící" vytáhla kabel od modemu a strčila ho do špatné zdířky :mistake

Stane se :D