reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s instalací windows

bigosh22 (9)|14.12.2011 22:58
Dobrý den ,
Mám starší počítač na kterém jsem měl původně nainstalovaný win xp sp3 ,ale po roce mi začaly vyskakovat reklamy,okna a přestával pracovat explorer.exe.
Z toho důvodu jsem měl podezření na vir či mizení systémových souborů tak jsem jej chtěl přeinstalovat ,ale po nabootovaní windows xp s Cd se sice začali kopírovat soubory ,ale posléze vyskočil bluescreen s hláškou:
"Byly zjištěny potíže a systém windows byl ukončen ,aby nedošlo k poškození počítače...zkontrolujte zda v pc nejsou viry.Odeberte všechny nově nainstalované jednotky a řasdiče pevných disků. Zkontrolujte zda je pevný disk správně konfigurován a zakončen.Pomocí programu Chkdsk /f zkontrolujte poškození pevného disku a poté restartujte pc.....***stop : 0x0000007B."
Poté jsem tuto operaci asi 3x opakoval se stále stejným výsledkem,tak jsem si od kamaráda vypůjčil win7 a u toho jsem se dostal k oknu kde lze zformátovat disk což jsem také provedl.Poté jsem znovu zkusil xp ,ale se stále stejným výsledkem.Poté znovu win7 tentokrát jsem se již nedostal ani do bodu tabulky s možností formátování a vytváření disků a místo toho jsem byl obdařen tabulkou, která mi sdělila, že nemůže nalézt ovladače k jednotce cd/dvd atd... zkoušel jsem i opravit hdd pomocí příkazového řádku, ke kterému jsem se dostal přes win7 za pomocí příkazu Chkdsk /f ,ale ten nebyl povolen.
Po tom všem jsem šáhl na linux slax ,který mi ale také vyhodil chybovou hlášku ve smyslu že mám zkontrolovat nastaveni (ide/sata) nebot je nejspíš nekompatibilní. Ale ani po dlouhých hrátkách s biosem jsem ničeho nedosáhl.
Podotýkám že mám 2 hdd ATA ,a na každém jsem odzkoušel to samé coje výše uvedené s prakticky stejným výsledkem.
Děkuji za případné rady.
r34ktor (7477)|14.12.2011 23:04
Konfigurace HW?

Detekuje připojená zařízení BIOS?
bigosh22 (9)|14.12.2011 23:18
mb: P4m-800
grafika: Gforce fx5200
hdd: samsung sp0812N
st380021a
DVD-rom: dvd rw nd-3550a
-k více informacím se nedostanu
-Bios detekuje připojená zařízení
r34ktor (7477)|14.12.2011 23:37
Nech v systému zapojen jen jeden disk (na který chceš instalovat OS) a mechaniku. Zkontroluj, zda mají správně nastaveny jumpery.

Poté bych si z webu výrobce vybraného disku stáhl diagnostický nástroj (ideálně ve formě ISO a vytvořil bootovací CD-ROM). Tím zkontroluješ funkčnost a komunikaci s řadičem. Pokud na něm nejsou důležitá data, lze ho obvykle i kompletně vymazat (wipe, null-fill apod.).

Pokud vše proběhne OK, můžeš začít s instalací OS.
bigosh22 (9)|15.12.2011 19:59
Na disk jsem nainstaloval xp s jiného pc.Po načtení windows nefunguje pro změnu klávesnice ani myš.
r34ktor (7477)|15.12.2011 20:14
Když shrneme všechny příznaky, vypadá to na odcházející základní desku.
bigosh22 (9)|15.12.2011 20:20
Toho jsem se bál.Dá se někde ještě vůbec sehnat ekvivalentní deska?
r34ktor (7477)|15.12.2011 20:26
Přes bazar/aukce určitě.
bigosh22 (9)|15.12.2011 20:35
Tak děkuji za čas a za rady.Téma může být uzavřené.