reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: ARCTIC PST (PWM Sharing Technology)

Redakce (5)|16.12.2011 13:13
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]ARCTIC PST (PWM Sharing Technology)[/SIZE]



ARCTIC prosazuje v oblasti chlazení tzv. PST (PWM Sharing Technology), která umožňuje, aby zvolené ventilátory běžely podle nastavení hlavního procesorového ventilátoru, a tím došlo jednoduše ke snížení hlučnosti počítače i prodloužení životnosti ventilátorů, přičemž jejich výkon bude nadále k dispozici, kdykoliv bude potřeba. Nově byl zahájen prodej produktů vybavených přímo kabelem PST, včetně samostatných kabelů. Příklad tohoto řešení je např. zde:



Už jste tento systém vyzkoušeli? Jaké s ním máte zkušenosti?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
McMlok (1)|16.12.2011 14:22
Tak nevím jestli je to novinka nebo jen přejmenování staré věci, ale mám freezer už od roku 2008 a ten toto zapojení umožňoval a tak jsem to použil. Jelikož mám 45W procesor tak za normálních okolností větráky spíše neběží a tedy počítač nedělá žádný velký hluk. Ostatně s tímto jsem ho před těmi skoro 4mi lety stavěl.
Sommer (384)|16.12.2011 18:55
Teto systém jsem nevyzkoušel a asi ani nevyzkouším. Jednou z priorit je pro mě ticho za všech okolností (za klidu i v zátěži) a tak investuji do kvalitních a tichých ventilátorů s dostatečným průtokem vzduchu. Nepotřebuji tedy podobná řešení.
krysarr (30)|16.12.2011 19:12
Moc nerozumím, co je to za novinku. Speedfan snad používat umíme;) A fajnšmekři a ti, co mají smůlu na MB, si mohou pořídit nějaký pěkný fan controller panel :)
Neregistrovaný (0)|16.12.2011 20:21
Myslím si, že teplotu procesoru nemůžeš použít jako vypovídající. Ve skříni je spousta jiných komponent (žhavé, rychlé paměti; grafika), které musíš vzít v úvahu.
r34ktor (7477)|16.12.2011 20:59
[quote=Neregistrovaný;486151]Myslím si, že teplotu procesoru nemůžeš použít jako vypovídající.[/quote]
Přesně tak. Tuto technologii jsem použil na pár kancelářských PC s integrovanou grafikou. Na běžné se příliš nehodí, protože zejména při hraní je GK vytíženější než procesor, a je potřeba mít zajištěn odpovídající průchod vzduchu skříní, což je s líně se převalujícím výstupním/vstupním ventilátorem dost problematické.
Maňo (17)|17.12.2011 18:08
Používam Artic PST už vyše roka. Pre túto technológiu som sa rozhodol pri prerábaní môjho Armora, kde som mimo iných vecí riešil regulovanie až 7 ventilátorov. Mal som len obyčajný regulátor Primecooler Arkony ktorý za veľa nestojí a len tak tak zvláda 3 ventilátory. A keďže som nechcel viac investovať do prerábania skrine kde má prerábka aj tak stála cca 110€ namiesto nového regulátora som kúpil Artic PST. Mám v skrini 5 ventilátorov Artic F12 PWM, s tým že dolné dva sú zapojené do jedného systémového konektora na doske a predný, na procáku a zadný sú zapojené do CPU konektora a všetkých päť je ovládaných cez speedfan. V IDLE bežia na 500ot sú absolútne nepočuteľné v PC počuť len HDD v boxoch Scythe SCH-1000 Himuro. A na Primecooler regulátor ostal horný a v zdroji. Pokiaľ ide o samotné F12 jediné čo im môžem alebo som im mohol vytknúť polo šušťanie ložísk, všetko to ale vyriešilo mazivo ktoré som aplikoval do statora a teraz to beží nádherne. Ak má niekto toľko ventilátorov ktoré potrebuje regulovať, ale pritom nechce kupovať regulátor tak nie je nad čím rozmýšľať a podľa môjho názoru ak sa pohráte so speedfanom a nastavíte to správne je to oveľa praktickejšie keď sa o to stará automatika a vi už nemusíte vôbec nič robiť. Absolútna spokojnosť s Artic PST.
SS852797.JPG SS852800.JPG