Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Víkendová diskuze: ARCTIC PST (PWM Sharing Technology)

Svět hardware
    Registrace
    Feb 2009

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

ARCTIC PST (PWM Sharing Technology)

ARCTIC prosazuje v oblasti chlazení tzv. PST (PWM Sharing Technology), která umožňuje, aby zvolené ventilátory běžely podle nastavení hlavního procesorového ventilátoru, a tím došlo jednoduše ke snížení hlučnosti počítače i prodloužení životnosti ventilátorů, přičemž jejich výkon bude nadále k dispozici, kdykoliv bude potřeba. Nově byl zahájen prodej produktů vybavených přímo kabelem PST, včetně samostatných kabelů. Příklad tohoto řešení je např. zde:

Už jste tento systém vyzkoušeli? Jaké s ním máte zkušenosti?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tak nevím jestli je to novinka nebo jen přejmenování staré věci, ale mám freezer už od roku 2008 a ten toto zapojení umožňoval a tak jsem to použil. Jelikož mám 45W procesor tak za normálních okolností větráky spíše neběží a tedy počítač nedělá žádný velký hluk. Ostatně s tímto jsem ho před těmi skoro 4mi lety stavěl.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Teto systém jsem nevyzkoušel a asi ani nevyzkouším. Jednou z priorit je pro mě ticho za všech okolností (za klidu i v zátěži) a tak investuji do kvalitních a tichých ventilátorů s dostatečným průtokem vzduchu. Nepotřebuji tedy podobná řešení.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Moc nerozumím, co je to za novinku. Speedfan snad používat umíme A fajnšmekři a ti, co mají smůlu na MB, si mohou pořídit nějaký pěkný fan controller panel

Neregistrovaný

Myslím si, že teplotu procesoru nemůžeš použít jako vypovídající. Ve skříni je spousta jiných komponent (žhavé, rychlé paměti; grafika), které musíš vzít v úvahu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Myslím si, že teplotu procesoru nemůžeš použít jako vypovídající.
    Přesně tak. Tuto technologii jsem použil na pár kancelářských PC s integrovanou grafikou. Na běžné se příliš nehodí, protože zejména při hraní je GK vytíženější než procesor, a je potřeba mít zajištěn odpovídající průchod vzduchu skříní, což je s líně se převalujícím výstupním/vstupním ventilátorem dost problematické.

Nováček Avatar uživatele Maňo
    Registrace
    May 2006

Používam Artic PST už vyše roka. Pre túto technológiu som sa rozhodol pri prerábaní môjho Armora, kde som mimo iných vecí riešil regulovanie až 7 ventilátorov. Mal som len obyčajný regulátor Primecooler Arkony ktorý za veľa nestojí a len tak tak zvláda 3 ventilátory. A keďže som nechcel viac investovať do prerábania skrine kde má prerábka aj tak stála cca 110€ namiesto nového regulátora som kúpil Artic PST. Mám v skrini 5 ventilátorov Artic F12 PWM, s tým že dolné dva sú zapojené do jedného systémového konektora na doske a predný, na procáku a zadný sú zapojené do CPU konektora a všetkých päť je ovládaných cez speedfan. V IDLE bežia na 500ot sú absolútne nepočuteľné v PC počuť len HDD v boxoch Scythe SCH-1000 Himuro. A na Primecooler regulátor ostal horný a v zdroji. Pokiaľ ide o samotné F12 jediné čo im môžem alebo som im mohol vytknúť polo šušťanie ložísk, všetko to ale vyriešilo mazivo ktoré som aplikoval do statora a teraz to beží nádherne. Ak má niekto toľko ventilátorov ktoré potrebuje regulovať, ale pritom nechce kupovať regulátor tak nie je nad čím rozmýšľať a podľa môjho názoru ak sa pohráte so speedfanom a nastavíte to správne je to oveľa praktickejšie keď sa o to stará automatika a vi už nemusíte vôbec nič robiť. Absolútna spokojnosť s Artic PST.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: SS852797.JPG 
Zobrazení: 215 
Velikost: 425.9 KB 
ID: 23915   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: SS852800.JPG 
Zobrazení: 277 
Velikost: 409.2 KB 
ID: 23916  

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: CeBIT
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze