Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Návrh obvodu pro snížení napětí.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Zdravím. Nutně potřebuji zařízení, díky kterému bych mohl snížit napětí. Zdroj by byl kolem 5V (4x AA) a chtěl bych napětí snižovat nejlépe libovolně, např od 0,5V. Nemohl by mi někdo prosím navrhnout jednoduchý obvod, který bych si spájel ze součástek, které mám nasbírané z různých el. přístrojů? Snažil jsem se o to sám, zatím ale mám jen malé zkušenosti (chodím teprve do prváku). Sestavil bych obvod jednoduše z rezistorů, ale tam se vyskytuje několik problémů. A kdybych to udělal z "reostatů" které se otáčí a tím se natavuje velikost odporu, je problém že tam to zase exponenciálně roste. Byl bych rád za nějaký návrh obvodu, součástkami bych se už přizpůsobil, jen ať to není moc složité, bez mikroprocesorů a né se "vzácnými" součástkami. Pokud je nějaká stránka, kde se tímto zabývají a poradí mi, dejte mi prosím vědět. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Díky. Věděl jsem že mě Svět hardware a jeho věrní členové nezklamou ;-)

Jds Jds je offline
    Občasný diskutér Avatar uživatele Jds
    Registrace
    Jun 2011

Zdravím a doporučuji knihu POZNÁVÁME ELEKTRONIKU 2 od vydavatelství KOPP jsou tam uvedena zapojení a navrhy na takovéto věci.V dobách kdy jsem jako laik něco takového potřeboval vyrobit to byli knížky k nezaplacení ma je doma všechny díly.Před koupí této knihy doporučuji prohlédnout jestli odpovídá tvým představám.Mám za to že by se i něco takového dalo VYGOOGLIT na netu.Zdar a sílu.

Podobná témata

1. Problémy s PC (HW/SW): Snížení výkonu PC
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 28-05-2014, 22:44
  2. maximální snížení spotřeby NTB
    Od matata v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-11-2012, 20:13
  3. ASUS K52F-snížení napětí procesoru
    Od Nichts.cz v sekci Notebooky a netbooky