Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: www stránky ( html )

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

Zdravím,
    našel by se tu prosím někdo, kdo se vyzná v HTML?
    Přítelkyně potřebuje na vejšku udělat www stránky a ani jeden v HTML neumíme.
    Lámu si s tím hlavu už asi třetí den, bohužel teď jsme narazili na problém, který se nám nedaří vyřešit...
    Potřeboval bych tento text: http://img38.imageshack.us/img38/7365/vstiek1i.jpg zarovnat na střed stránky a nevím jak.
    Dále nám nejde vytvořit další otevření stránky, například když kliknu na obrázky, otevřou se místo textu obrázky atd...
    Dokázal by mi prosím někdo poradit, nejlépe dospat do indexu a stylu zarovnání a vytvořit nové odkazy na obrázky, naše výrobky atd.
    zde zasílám vytvořený index a styl: http://www.ulozto.cz/11817906/html-rar
    Zatím jsem se probojoval k tomuto výsledku a od tuď se prostě nehnu http://img843.imageshack.us/img843/5310/vstiek2.jpg
    Zkoušel jsem i jak na web atd., ale to mi nijak moc nepomohlo
    Děkuji předem.

Edit: Zadaná struktura stránky: http://img560.imageshack.us/img560/4396/vstiek3.jpg
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Daný text formátuješ pomocí příkazu text-align.

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Myslím si, že ten nápis "Polina je druhou největší ..." je ve špatné buňce pak to te spodek roztahuje.

Odkazy jako "Informace o firmě", "Historie firmy" a spousta dalších se nezobrazí korektně, protože v tagu <a> chybí ukončovací uvozovka, takže to HTML parser špatně přelouská.

Nevím jak to máš namyšlené, klidně mohu vypomoct...

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Půjč si někde tuhle knížku:
    http://knihy.cpress.cz/tvorba-www-st...ecniky-d3.html
    Může být úplná lama, nevědět o tom, nic, ale všechno je tam polopaticky vysvětleno, od úplného začátku HTML po jednoduchý layout.

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

pavkrej: máte soukromou s zprávu

alfah4ns: děkuji za radu, určitě si to do budoucna pořídím, ovšem tohle spěchá jako DÚ

kevin: celou dobu se snažím zarovnávat aligenem

6cmfan: nevím zda-li jste si četl mou zprávu, ale v ní je uvedeno, že jsem se na podobné stránky už díval a moudrosti jsem z toho moc nevytěžil, proto se ptám zde, kdo by mi byl ochotný poradit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Pokud Ti to nebude vadit, hoď jsem html soubor, který potřebuješ upravit, napiš přesně kde, co a jak a mohu se Ti na to kouknout

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Co jsem se tak do toho kouknul, vystředěnej text je v podstatě dobře (p align=center je jedna z možností), ovšem problém bude spíš v tom, že dotyčná řádka není přes celou tabulku, ale odpovídá pouze horní buňce (nadpisu), je za ní ještě jedna prázdná. Pokud chceš buňku přes celou tabulku, smaž druhou buňku (<td></td> - mimochodem chybí tam počáteční tag u tý druhý buňku, je tam jenom koncovej) a do první přidej atribut colspan="2" aby byla přes 2 sloupce (rozvržení tabulky uvidíš, pokud u tagu table přidáš border="1", po dokončení změň na border="0").

Jinak je tam spousta chyb, např:
    - u toho tagu <p align=center> není koncovej tag, ale znova počáteční
    - asi ve všech <a> chybí koncová uvozovka za odkazem
    - již zmíněnej chybějící počáteční <td> tag
    - řádky 3 a 4 tabulky vůbec nemají druhou buňku (to je chyba, buď by tam měla být anebo colspan 2)

- v CSS na konci body chybí koncová složená závorka
    - td.hlavicka je background-color: red proč? (může to v některých případech způsobovat že tam bude po okrajích nadpisu vylejzat červená barva)

To je tak co jsem si jenom tak rychle všimnul.

Jinak pár mých osobních názorů k ergonomii:
    - pevný nastavení šířky není příliš uživatelsky přívětivý (osobně bych na ten obrázek vpravo přidal další sloupec tabulky s nastaveným rowspan, nebo div tag, nebo třeba nadřazenou tabulku ...)
    - bílej text na černým pozadí namáhá více oči a bolí z něj hlava, zásadně je ergonomicky vhodnější tmavej text na světlým pozadí (stránky s opačným kontrastem nevypadají příliš profesionálně, takový pokusy se na stránkách dělaly tak před 10ti lety, stejně jako pestrobarevný texty a animovaný gify, což naštěstí zatím není tento případ), na černým pozadí taky moc nevyniknou tmavě modrý a tmavě fialový odkazy

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

Děkuji všem za reakce a rady !! Jsem v tom úplný začátečník, takže i tohle byl pro mě pokrok
    Nejvíce děkuji pavkrejovi za ochotu a dodělání věcí, které jsem nevěděl. Ještě jdnoou mockrát děkuji.

Podobná témata

1. HTML do PDF konverze
    Od bluenite38 v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 19-11-2009, 12:11
  2. Sloupce v HTML
    Od Apophis66 v sekci Programování
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-10-2008, 21:20
  3. Excel do HTML
    Od olasek001 v sekci Programování