reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladače nepodporující technologii Plug and Play

Havloun (3)|18.12.2011 01:58
Správce zařízení mi hlásí, že ovladač nepodporující Plug and Play nepracuje správně jsou tři
C:\WINDOWS\System32\Parport
C:\WINDOWS\System32\Serial a
PowerControl který nevím kde je. Nejdou opravit, aktualizovat, jdou jen odstranit a po restartu počítače se zas objeví. Tak jsem je zakázal a teď nejdou povolit.
Windows media player přehrává jen písničky
Filmy z DVD když se mu zachce většinou ne
Celý systém zvuku a filmu se chová špatně
od té doby co jsem si nainstaloval Codeky, tím problémy začaly a tak jsem je zas odinstaloval a mám obavu že to nestačí a dojde na přeinstalování operačního systému Windows XP Home
Druhý dotaz je : jde vypalovat na DVD na mechanice značky HL-DT-ST RW/DVD GCC-4244N v notebooku ?
Pakliže ano tak mi také hlásí že vypalování nepodporuje ale ani nečte filmy, které jdou přehrát na jakémkoliv videu.Vypalovací program Nero 6 "Koupený originál"přečte co je na disku a to je vše. Jsem začátečník tak prosím o jednoduchou radu. Uvažuji koupit do notebooku novou vypalovačku. V obchodě ALZA ji mají za 500.-Kč. Děkuji Jarda z Mostu [email]havloun@seznam.cz[/email]
Rendl2 (501)|19.12.2011 16:19
Zkus se podívat do biosu, jestli máš ty paralelní porty a seriový zapnutý a když to změníš v biosu, tak jestli se to změní i ve správci zařízení. Pokud je chceš používat, tak musí být v biosu enabled nebo povoleno a pak by měl jít ve správci i aktualizovat ovladač.
Havloun (3)|23.12.2011 19:36
Děkuji moc za zatím jedinou radu. Zkusil jsem nejdříve přeinstalovat windousy a po nich se objevila hláška jen jednoho nefunkčního ovladače "serial" a po poradě s odborníky jsem se dozvěděl, že je to ovladač zařízení který v mém počítači chybí a abych jej zakázal. Pro mé nízké znalosti jsem se do biosu zatím neodvážil zasahovat. Díky
Rendl2 (501)|25.12.2011 16:48
No to bylo docela zbytečný s tou přeinstalací, ale aspoň se vyčistilo nějaké haraburdí a systém bude trochu rychlejší. Teď už je k dohledání tolik návodů a programů na vyladění XPček, že se dá všechno zachránit bez přeinstalace.
Do biosu klidně choď. Pokud nebudeš zvyšovat napětí komponent nad bezpečnou mez, tak se toho pokazit moc nedá a navíc tam bejvá položka load default setting nebo podobná, kterou můžeš aktivovat, pokud ti něco nebude fungovat nebo můžeš resetovat bios do továrního nastavení na základní desce jumperem nebo vyndáním 3V baterie třeba na minutku. Nevim jestli to víš jak se do biosu dostaneš, tak to bejvá nejčastěji mačkáním na klávesu delete po zapnutí počítače nebo pokud to nejde, tak v manuálu to bude napsaný, která klávesa. Tam bys už měl najít seriový port a změnit mu stav dle libosti.
Havloun (3)|4.1.2012 14:40
Něco o biosu vím, ale naposledy jsem v něm byl ještě v DOSu při Win95 a teď je to asi o něčem jiným.Díky za ochotu pomoci. Já Ti to asi nebudu moci oplatit jedině jako instalatér a to po síti nejde. V pátek budu měnit 1x256 MB RAM za 2x1GB tak jsem zvědav jak se ta moje stará chrchla rozběhne. Bude to Trabant s turbem. Ta vypalovačka pálí jen CD a novej slim na vypalování DVD Pata již na trhu není. SATA jsou ale v tom mým je ještě PATA. Tak Čao