reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Padani (vypinani) aplikaci

endivie (99)|9.6.2007 23:27
zdarek lidi,vsiml vsiml jsem si ze mi pada NHL07... ani to nehodi zadnou chybu nic, jen to spadne na plochu... rekl jsem si "hmm,mam tam jiny sestavy tak to muze blbnout" ... pak to zacalo delat i o Carbonu tak si rikam "v obou dvou pripadech pouzivam s4hider - SafeDisk 4 Hidder tak to bude asi tim" ale po tom co mi takhle spadl i originalni Tom Clancy's Rainbow Six Vegas tak jsem vedel ze je "zle". otestoval jsem pameti memtestem pres noc a v pohode zadna chyby...tak jsem to nachvili prestal resit,ale potom mi spadly Carbony a restartoval se PC, BSODa jsem sice nevidel ale po prihlaseni do windows na profil jsem dostal hlasku ze cinnost systemu winodws byly obnovena po zavazne chybe...pak to hapalo zase ale uz si s BSODem bohuzel jsem si nevsiml co tam bylo za hlasku pac to neslo stihnout...pak druhej den zase akorat s tim rozdilem ze jsou se ani nedostal do Windows (nezacaly ani nabihat) ,misto toho jsem uvidel uplne "hustou" ciste dosovou tabulku (cerny pozadi,bily pismo) kde bylo psany ----------------EXCEPTION---------- , pr1=000000000000f , pr2=000010010qr, gd=1001000

atd...atd.... fakt zuzo,tak jsem to asi 3restartoval pres tlacitko na casu ale furt to samy a na po ctvrty mi uz neprobehl ani POST... proste se zasekl a "rozpadl" se obraz... nemyslim jako artefakty,ale proste se posunula polovina jedno radku textu... jako kdybyste napsaly text a pak ho vertikalne rizly a horni cast posunuly...

no,ale asi za 10minut se PC zapl...rikam si fajn,mozna chlazeni mame tu vedro a na desce je jenom PASIVNI chlazeni,ale primo od vyrobce a je dost velky jako na vysku (chipset nForce570 Ultra (to ultra nevim ale myslim ze jo, popisy desky se ruzni) )....tak na nej jeste doslova prilepim starej vetrak ze staryho CPU (samozrejme referencni AMD)... dlouho nic, BSOD zatim zadny (musim zatukat) ale dneska mi opet bez jakekoliv chyby spadla na plochu moje originalni hra Tom Clancy's Rainbow Six Vegas. nevite cim by to mohlo byt nebo co by to mohlo delat? sestava na ktere to blbne

Gigabyte GA-M57SLI-S4 - nForce 570 SLi - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38741
AMD X2 4200+ socket am2
Gainward 8347-Bliss 8800GTS Golden Sample 320MB (od vyrobce taktovana o 10% jak pameti tak jadro)
RAMky 2x 1gb A-data 800mhz CL5 - testovane memtestem pres noc a bez chyb
Western Digital Caviar SE WD3200AAKS - 320GB SATA II
zdroj Fortron ATX-400PNF 400W - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39592

Diky moc za kazde rady!

EDIT: Tech chyb si nevsimejte psl,jsem cech,ale je pul na pulnoc :-D a uz jsem unavenej a pisu ve spechu
boboco (1987)|9.6.2007 23:31
Co zdroj? -nepřehřívá se i on? -ještě zkontroluj při zatížení další místa na desce, zda se něco nezahřívá víc než je zdrávo. Ten ventilátor na chipsetu Ti očividně pomohl, zřejmě tu bude teplotní závislost, ale je potřeba zjistit, co konkrétně je na vině. Pokud máš nějaký OC, vše zruš a vrať na default.
endivie (99)|10.6.2007 00:24
no s tim zdrojem to nevim,jak to mam poznat? ale nedomnivam ze zdroj dokaze vyvolat

----------------EXCEPTION---------- , pr1=000000000000f , pr2=000010010qr, gd=1001000

OC nemam............ jen na grafice od vyrobce pameti a jadro o 10% ale rikam je to uz vec vyrobce... a co se tyce zahrivani dalsiho komponentu na desce...co takovyty cerny ctvrecky vedle patice... tenhle asus na nich ma pasiv http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38679 ta moje gigabytka ne http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38741
Sieben (513)|10.6.2007 07:49
k té BSOD...při bootování se dá zakázat automatické restartování při selhání...pak ti tam zůstane BSOD.
zapneš PC...podržíš F8 aby si vybral v jakým modů ty win chceš spustit(stav nouze,s praci v siti...posledni znama konfigurace a pod) a možná tam budeš mít i zakázat automatické restartování při selhání... mořžná to tam nebude..to je potřeba vybrat normální spuštění...dát enter a hned mačkat F8...a tentokrát to tam už bude:) je to svina a občas se ukáže až napodruhé:)
to jen proto abys viděl co to zahlásí..

jinak taky
Pravým tlačítkem na tento PC -> Spravovat a tam vybrat Prohlížeč událostí -> Systém tam to ukazuje chybový hlášky a logy, ale to už nevím jestli k něčemu bude.

ale proč to dělá ti neporadím..
možný je že se ti přehřívají napájecí obvody na desce a to pak dělá neplechu. ale to polemizuju na základě té fotky:)
Weslo (234)|10.6.2007 10:36
[QUOTE=endivie;38098]no s tim zdrojem to nevim,jak to mam poznat? ale nedomnivam ze zdroj dokaze vyvolat
[/QUOTE]

no on přímo ne ale nějáká jeho špatná funkce určitě ano

osobně používám standartní postup:

Reinstall woken(z image za 5 minut)

všechno co není nutné pro běh tak odpojím a spustím něco co dá HW pořádně zabrat (když jde o grafiku tak nějáký ten 3Dmark jinak většinou prime95)

vyčkám pádu systému a kontroluju jak v BIOSu tak ručně teploty - pokud ok vyzkouším jiný zdroj.
pokud nepomůže řeším to standartně jako IT profík tzn. vyměňuju díl za dílem dokud to nepřestane:idea
fenring (14)|10.6.2007 20:33
jeste nabizim variantu:
nedavno mi to zacalo delat neco podobneho, na vine byla oddelana sitovka - jsem tam mel jeste jednu pripojenou pres pci a proste odesla.
nekdy systemu dovolila nabehnout a pak se to casem kouslo, nekdy spadlo, obcas ani nenabehlo a deska na me chvili pipala, nez jsem ji restartnul. jak jsem ji vyndal, pohoda (tuktuk na zed).

ad weslo: u tech pameti bude asi prakticke vyndat nejdriv jednu, pak druhou. v pripade, ze je to tim, snad nebudou v haji obe.
endivie (99)|10.6.2007 22:36
fenring: ty vole,hele diky za radu.ja to zkusim.ja mam integrovanou na desce ajednu v PCI :) a pres tu jedu internet.tak ji vyndam a hodim to do integrovany a uvidime....

EDIT: je to mozny ze je to nim... jelikoz to NHL uz pozoruju asi druhou sestavu:-D a jediny co z ni zustalo je prave sitovka:-D
preclik_75 (6)|4.8.2007 20:20
...Tohle by mne zajímalo jak to nakonec dopadlo... páč ten 400W zdroj se mi zdá nějak málo... já mám taky 400W ale jen 7600GT---- na tuhle kartu jsem koukal ma upgrade.............
Pavel Boček (4169)|5.8.2007 01:51
[QUOTE=preclik_75;43549]...Tohle by mne zajímalo jak to nakonec dopadlo... páč ten 400W zdroj se mi zdá nějak málo... já mám taky 400W ale jen 7600GT---- na tuhle kartu jsem koukal ma upgrade.............[/QUOTE]

má Fotrona takže bych se nebál...

jinak můj postup by byl že bych vypojil všechno krom 4 základních komponent a vyzkoušel to, pokud nic, tak bych se mrknul do stavu nouze, pokud bude i po chvíli v poho tak bych PC zatížil na pár hodin třeba StressPrimem, tím by se mělo vyloučit přehřívání všeho kromě grafiky...

pokud i tohle dopadne tak už to vypadá na chybu grafiky - ovladače se zacyklí a spadne - dělají to když je vadná nebo máš moc velký OC (já bych si osobně přetaktovanou od výrobce nekoupil, protože klidně můžou taktovat všechny a ty co nepůjdou prodat jako normál, anebo taky ne a protože každá je originál tak ti nezaručí že OC půjde i po delší době a ve vedru bez problému ;)

ještě se mrkni do FAQu, ten je právě pro tebe ;) https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4090