reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

instalace W7

mike033 (304)|21.12.2011 12:26
Cus chci se jen zeptat jestli je nutno nainstalovat cisty Windows 7 pokud menim desku. Ted tam mam MSI G41TM-P33 a dneska by mi mela prijit nova deska spolecne s procesorem a ramkama a take znacky MSI P67A-C43 (B3) a jestli je nutna preinstalace woken tak to mam udelat pres BIOs nebo staci klasicky ve starych woknach a zvolit potom cistou instalaci?
NHKG (1136)|21.12.2011 12:42
Nová instalace W7 netřeba, jenom si nahrej ovladače k desce (a možná ani to nebude potřeba).
mike033 (304)|23.12.2011 21:11
tak jsem to poskladatl na novou desku a instalace W7 byla potreba pac me to hazelo modrou smrt..po preinstalovani jsem aktualizoval konfiguraci systemu windows a pokazdy kdyz jsem to restartoval tak se to na 15% seklo...nevite cim to je? pred tim to bylo vpohode az ted po prehozeni desky, procesoru a ramek
Georginek (2957)|23.12.2011 21:42
Ono hodne zalezi na cipsetu. Jestli je chipset podobnej, tak to schroupne, jinak je rychlejsi reinstalace, nez potom doladovani ovladacu a reseni problemu.
Co myslis tim ze si "aktualizoval konfiguraci systemu windows"?
mike033 (304)|23.12.2011 21:49
Pres windows update vzdycky instaluju aktualizace a ted mi to vypise polovinu neuspesne nainstalovanych a po restartu se mi to vzdy sekne
Georginek (2957)|23.12.2011 22:05
Ty aktualizace jsou na jednu vec.... Ono totiz nejde instalovat vsechny najednou. Nejlepsi je to delat postupne..... Jak dlouho si to nechal "zaseknuty"? nektery trvaj nelidsky dlouho a pak to vypada, ze to nejde....

CO se Ti po restartu sekne, kdyz nabihaj vokna bo co?
mike033 (304)|23.12.2011 22:11
pri restartu kdyz tam je napsany "Probiha konfigurace systemu windows. Dokonceno 15%. Nevypinejte pocitac" a kdyz uz jsem to pul hodiny nevydrzel tak sem to zresetoval a pak to po me chtelo CD na bootovani a to sami na uvitaci obrazovce.
lavjoy (1628)|23.12.2011 22:34
[quote=NHKG;486688]Nová instalace W7 netřeba, jenom si nahrej ovladače k desce (a možná ani to nebude potřeba).[/quote]

Souhlas
Nedávno sem poslal do světa desku na 775 s nForce a ted běží na tom samém disku s W7 AM2 deska.Bez reinstalace.

Problém bych viděl bud v pamětech resp jejich nastavení nebo v desce
mike033 (304)|23.12.2011 22:39
Ja uz to reinstaloval a zatim to vsechno bezi az na ty posrany aktualizace ktery me vytacej. A co tim myslis problem s pametmi a deskou? Mimochodem pameti mam tyto http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400821Y50AL11N3
Georginek (2957)|24.12.2011 00:50
Koukni, jestli jsou pameti spravne nastaveny podle SPD, respektive podle stitku na nich. Bud koukni do BIOSu, nebo pouzit CPU-z a tam to porovnej.
Zvazil bych tez otestovani pameti pomoci GoldMemory ci Memtestu+86, navod najdes zde na foru.

Nesdilim nadceni pro meneni desek a nereinstalovani systemu. Ja mam zkusenosti takove, ze mi to vetsinou neslo. Vim, ze Windows schroupal stejnou cipovou sadu na jine desce, hodne podobnou cipovou sadu jako treba P35,P43,P45, ale jakmile to bylo neco odlisnyho, hazelo to BS. Tezko rict, casto pomuze kdyz jeste pred instalaci novy desky odinstalujes veskery ovladace a drivery, vypnes PC a pak by se mely chytit novy.
Nicmene, jak uz sem psal, nejde to vzdycky a casove to vyjde urcite rychleji a bez nervu - cista instalace.

PS: A kdyz si tam dal to DVD, co to udelalo? Jaky aktualizace instalujes?
Richmond (8084)|24.12.2011 07:33
Neinstaluj ŽÁDNÉ aktualizace, Windows Update vypni natvrdo, vypni upozorňování v tý "vlaječce" a budeš v klidu. Pokud bude zapotřebí nějaká konkrétní záplata tak není problém jí stáhnout ručně (buď přes Windows Update nebo manuálně přes web).
mike033 (304)|24.12.2011 10:12
[quote=Georginek;486985]Koukni, jestli jsou pameti spravne nastaveny podle SPD, respektive podle stitku na nich. Bud koukni do BIOSu, nebo pouzit CPU-z a tam to porovnej.
Zvazil bych tez otestovani pameti pomoci GoldMemory ci Memtestu+86, navod najdes zde na foru.

Nesdilim nadceni pro meneni desek a nereinstalovani systemu. Ja mam zkusenosti takove, ze mi to vetsinou neslo. Vim, ze Windows schroupal stejnou cipovou sadu na jine desce, hodne podobnou cipovou sadu jako treba P35,P43,P45, ale jakmile to bylo neco odlisnyho, hazelo to BS. Tezko rict, casto pomuze kdyz jeste pred instalaci novy desky odinstalujes veskery ovladace a drivery, vypnes PC a pak by se mely chytit novy.
Nicmene, jak uz sem psal, nejde to vzdycky a casove to vyjde urcite rychleji a bez nervu - cista instalace.

PS: A kdyz si tam dal to DVD, co to udelalo? Jaky aktualizace instalujes?[/quote]


Podle SPD neboli stitku? To moc nechapu, ale mam je tam nainstalovany kdyz se kouknes na obrazek tak kazda pamet je v cernym slotu. V biosu jsem zkousel ten memory test a vysel v pohode, ale nic dalsiho jsem tam uz nenasel.Zkusim ten CPU-z a goldmemory. Nemelo by se u techto ramek nastavit doporucene napeti v biosu? Ikdyz si myslim ze deska by to mela automaticky nastavit

btw: kdyz tam vlozim DVD s W7 tak me to nabootuje a jak uz jsem psal po kazdym startu PC to chce bootovaci DVD (vlozim ho tam...nacte a jede to uz v cajku), ale tohle se zrejme musi nekde vypnout v biosu. No a k tem aktualizacim, chce to stahnout aktualizace typu SP1, nejaky platformy atd. Nechci to tady vsechno vypisovat pac je jich celkem 96 :D


[quote=Richmond;486990]Neinstaluj ŽÁDNÉ aktualizace, Windows Update vypni natvrdo, vypni upozorňování v tý "vlaječce" a budeš v klidu. Pokud bude zapotřebí nějaká konkrétní záplata tak není problém jí stáhnout ručně (buď přes Windows Update nebo manuálně přes web).[/quote]


jo to uz jsem udelal ale jak jsem reinstaloval windowsi (klasicky jsem to nabootoval) tak po kazdym startu PC to po me chce vlozit DVD na nabootovani. Nemelo by se treba neco v biosu vypnout?

EDIT: Je normalni kdyz v biosu teplota CPU je kolem 55°C? Hned jak jsem vlezl do biosu tak se to ukazalo. A jeste se chci zeptat jak je to s Ramkama a jejich vyuziti ve hrach? System si bere necely 1GB pameti? Protoze ve spravci zarizeni to mam tak napsany.

Prikladam zde CPU-z...zarazeji me trosku hodnoty pameti. Proc tak malo MHz to nevim...mam mit 1600MHz a v defaultu 1333MHz
CPU-z.png core temp.png test2.png test3.png test linx.png test linx 2.png
Georginek (2957)|24.12.2011 15:45
No, na pametech je nalepenej takovej stitek a na tom jsou udaje. Frekvence, casovani a voltaz. Na kazda deska si to nastavi spravne a pak jsou problemy s nestabilitou. Ujisti se, ze jsou pameti v BIOSu nastavene presne podle toho stitku, co je na nich nalepen.

V BIOSu zadny Memory test neni, normalne si stahnui bootovaci ISO GoldMemory nebo Memtest+86 a pak nastav bootovani prez DVD a spusti se ti test.

Spis bych se ale priklanel, ze je nejspis pamet spatne nastavena ( coz se mi zda i z tech obrazku ), nebo je bordel v softwaru....

Jak testovat pameti.......
mech13 (5526)|24.12.2011 15:56
Nebo jeste zkus pametem pridat +0.05 - +0.1V a kazdopadne ten memtest

RAMka jede na 1333, pameti jsou 1600, ale nevim jestli to intel normalne podporuje na techto procakach, takze to mozna je OK
mike033 (304)|24.12.2011 16:01
no podle obrazku z CPU-z to vypada OK prece...napeti a frekvence je na defaultu tudiz pro kazdou pamet 667MHz (takze celkem 1333MHz) jestli se teda nepletu a napeti je na 1,50V takze taky default a kdyz jsem se koukal do biosu tak napeti bylo neco malo pod 1,50V. Test pameti zkusim az zitra nebo v pondeli ted na to nemam moc naladu a kouknu se na to SPD v biosu a podle stitku na pameti to tam nejako najdu a nastavim

EDIT: tyto ramky me jsme vybirali tady na foru a nekdo mi rikal ze tyto ramky pracuji na 1333 a pokud chci aby pracovali na 1600 tak musim povolit v biosu to XMP...ale radsi to zkouknu vsechno (frekvence, casovani a voltaz)

btw: mohli byste mi sem vypsat jaky programky jsou nejlepsi na otestovani procesoru, grafiky a ramek samzorejme ten goldmemory
mech13 (5526)|24.12.2011 16:27
ramky bude ten goldmemory nebo http://www.memtest.org/ - nejlepsi je nepouzivat dlouhy default test ale udelat jenom smycku z 5. testu (C 1 3 5 Enter 0)

grafika - furmark

procesor - pro dvoujadro celkem ujde orthos, ale ted uz jsou tusim nejaky novsi veci (intenzivnej procak vytizi - nemusi ten test bezet tak dlouho)
mike033 (304)|8.1.2012 20:46
posilam screen co se tyce vyuziti pameti...zda se mi ze je to nejako moc. Mam zaple jen WoW a frefox

EDIT: zatim jsem nic netestoval...neni moc cas...mam praci co se skoly tyce
sadasdasd.png