reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výběr WiFi routeru (s USB, lépe snad ještě s DLNA)

eXMarty (8)|23.12.2011 02:29
Zdravím,
zřejmě mi odešel již celkem historický kousek AirLive WL-1120AP, jen při přepojování kabelu už se najednou přestal vysílat WiFi a i po resetu se na něj nemůžu dostat - ale to je asi jen povzdech - tedy k věci:
Hledám výhodný WiFi router (bez ADSL či tak podobně)
připojení od ISP je ethernetovým kabelem, potřebuji router zároveň jako 4-portový switch.
Koketuji s myšlenkou zda se vyplatí investovat více do zařízení, které bude mít i USB pro připojení disku, který by šel nasdílet - případně ideálně DLNA server (k TV Samsung řady D5000). Nebo jestli koupit prostě jednodušší WiFi router a DLNA řešit dalším zařízením.
Jen ještě dodám že nejde o pokrytí nějak velkého prostoru - spíš naopak menšího bytu.
Předem díky za návrhy/nápady/zkušenosti...
Salamander (6177)|23.12.2011 09:16
[quote=eXMarty;486870]Zdravím,
zřejmě mi odešel již celkem historický kousek AirLive WL-1120AP, jen při přepojování kabelu už se najednou přestal vysílat WiFi a i po resetu se na něj nemůžu dostat - ale to je asi jen povzdech - tedy k věci:
Hledám výhodný WiFi router (bez ADSL či tak podobně)
připojení od ISP je ethernetovým kabelem, potřebuji router zároveň jako 4-portový switch.
Koketuji s myšlenkou zda se vyplatí investovat více do zařízení, které bude mít i USB pro připojení disku, který by šel nasdílet - případně ideálně DLNA server (k TV Samsung řady D5000). Nebo jestli koupit prostě jednodušší WiFi router a DLNA řešit dalším zařízením.
Jen ještě dodám že nejde o pokrytí nějak velkého prostoru - spíš naopak menšího bytu.
Předem díky za návrhy/nápady/zkušenosti...[/quote]

No, osobne bych asi radsi koupil kvalitnejsi router + na sdileni obsahu casem klasicky NAS ...
ale je fakt, ze USB uz ted maji ty routery celkem bezne :)

Jde jeste o to, kolik do toho chces vrazit ... mezi levnejsima by se dal vzit treba nejaky TP-Link, drazi, ale supr zarizko je pak např. http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400872Z92UM1D2G :)
eXMarty (8)|23.12.2011 09:49
Tak TP link - např TL-WR1043ND ? Gigabitový porty,co jsem koukal tak alternativní firmware pro něj také jsou - takže by se s tím časem nějak dalo "vyblbnout" a když teda by se to nechalo čistě jako WiFi router a dokoupil se časem NAS tak by to tohle brzdit nemělo? Případně jiný tip, jestli tohle není zbytečně moc ...
Každopádně zatím děkuji
Salamander (6177)|23.12.2011 09:53
[quote=eXMarty;486879]Tak TP link - např TL-WR1043ND ? Gigabitový porty,co jsem koukal tak alternativní firmware pro něj také jsou - takže by se s tím časem nějak dalo "vyblbnout" a když teda by se to nechalo čistě jako WiFi router a dokoupil se časem NAS tak by to tohle brzdit nemělo? Případně jiný tip, jestli tohle není zbytečně moc ...
Každopádně zatím děkuji[/quote]

Jo, ten TP-Link je urcite dobra volba :)
Je tady k nemu celkem rozsahla diskuse, tak se muzes mrknout https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=41185
eXMarty (8)|11.1.2012 11:51
Tak jen tak informativně pro další hledající:
spojení tohoto routeru s uvedenou TV je sice možné, ovšem DLNA nefunguje jak by mělo - problém nejspíšev TV. Našel by se někdo vlastnící model D5500 aby to ozkoušel v této kombinaci?
|Mio| (1333)|11.1.2012 20:38
Nikdo tu nezminil tu dulezitou vec ze 1043 umi DLNA az ve chvili kdy použiješ alternativní firmware, postřehnuls to?
eXMarty (8)|19.1.2012 21:13
Popravdě nepostřehnul,
ale podle takového rychlého zběžného ohledání mi přišlo že už je to v tom originálním FW ... nezkoušel jsem to dlouho, a bylo toho prostě hodně. Ale na 95% mám pocit že minimálně do WMP v počítači to fungovalo tak předpokládám že to tak bylo ... o víkendu nebo po víkendu se na to znovu pořádně podívám a zkusím pochopit a případně poreferovat.
eXMarty (8)|14.2.2012 15:15
2: |Mio|
tak myslím že jako DLNA server funguje něco o označením Media Server (viz přiložený screenshot). Pokud se mýlím netlučte mě, ale pod Win jsem to ozkoušel a tvářilo se to že je to tak.
TP-DLNA.PNG
|Mio| (1333)|14.2.2012 19:16
Hmm, asi sem neco zaspal nebo minul, tak to bude chtit vyzkouset. Tedy nekoho kdo pouziva origo firmware.
eXMarty (8)|23.2.2012 18:16
Jasně ;)
to jen tak pro info pro třeba další hledající ... zatím sem zakotvil u orig. FW nenarazil sem zatím na nic co by nebylo možné. (asi toho moc nechci) Takže do neoriginálního FW mě zatím nic nežene, spíš to že hned takhle nevím jak dotoho mě v tom brzí .. ale hračka je to asi pěkná ;)