Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: výběr WiFi routeru (s USB, lépe snad ještě s DLNA)

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Zdravím,
    zřejmě mi odešel již celkem historický kousek AirLive WL-1120AP, jen při přepojování kabelu už se najednou přestal vysílat WiFi a i po resetu se na něj nemůžu dostat - ale to je asi jen povzdech - tedy k věci:
    Hledám výhodný WiFi router (bez ADSL či tak podobně)
    připojení od ISP je ethernetovým kabelem, potřebuji router zároveň jako 4-portový switch.
    Koketuji s myšlenkou zda se vyplatí investovat více do zařízení, které bude mít i USB pro připojení disku, který by šel nasdílet - případně ideálně DLNA server (k TV Samsung řady D5000). Nebo jestli koupit prostě jednodušší WiFi router a DLNA řešit dalším zařízením.
    Jen ještě dodám že nejde o pokrytí nějak velkého prostoru - spíš naopak menšího bytu.
    Předem díky za návrhy/nápady/zkušenosti...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od eXMarty Zobrazit příspěvek
    Zdravím,
    zřejmě mi odešel již celkem historický kousek AirLive WL-1120AP, jen při přepojování kabelu už se najednou přestal vysílat WiFi a i po resetu se na něj nemůžu dostat - ale to je asi jen povzdech - tedy k věci:
    Hledám výhodný WiFi router (bez ADSL či tak podobně)
    připojení od ISP je ethernetovým kabelem, potřebuji router zároveň jako 4-portový switch.
    Koketuji s myšlenkou zda se vyplatí investovat více do zařízení, které bude mít i USB pro připojení disku, který by šel nasdílet - případně ideálně DLNA server (k TV Samsung řady D5000). Nebo jestli koupit prostě jednodušší WiFi router a DLNA řešit dalším zařízením.
    Jen ještě dodám že nejde o pokrytí nějak velkého prostoru - spíš naopak menšího bytu.
    Předem díky za návrhy/nápady/zkušenosti...
    No, osobne bych asi radsi koupil kvalitnejsi router + na sdileni obsahu casem klasicky NAS ...
    ale je fakt, ze USB uz ted maji ty routery celkem bezne

Jde jeste o to, kolik do toho chces vrazit ... mezi levnejsima by se dal vzit treba nejaky TP-Link, drazi, ale supr zarizko je pak např. http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00872Z92UM1D2G

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Tak TP link - např TL-WR1043ND ? Gigabitový porty,co jsem koukal tak alternativní firmware pro něj také jsou - takže by se s tím časem nějak dalo "vyblbnout" a když teda by se to nechalo čistě jako WiFi router a dokoupil se časem NAS tak by to tohle brzdit nemělo? Případně jiný tip, jestli tohle není zbytečně moc ...
    Každopádně zatím děkuji

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od eXMarty Zobrazit příspěvek
    Tak TP link - např TL-WR1043ND ? Gigabitový porty,co jsem koukal tak alternativní firmware pro něj také jsou - takže by se s tím časem nějak dalo "vyblbnout" a když teda by se to nechalo čistě jako WiFi router a dokoupil se časem NAS tak by to tohle brzdit nemělo? Případně jiný tip, jestli tohle není zbytečně moc ...
    Každopádně zatím děkuji
    Jo, ten TP-Link je urcite dobra volba
    Je tady k nemu celkem rozsahla diskuse, tak se muzes mrknout http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=41185

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Tak jen tak informativně pro další hledající:
    spojení tohoto routeru s uvedenou TV je sice možné, ovšem DLNA nefunguje jak by mělo - problém nejspíšev TV. Našel by se někdo vlastnící model D5500 aby to ozkoušel v této kombinaci?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Nikdo tu nezminil tu dulezitou vec ze 1043 umi DLNA az ve chvili kdy použiješ alternativní firmware, postřehnuls to?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Popravdě nepostřehnul,
    ale podle takového rychlého zběžného ohledání mi přišlo že už je to v tom originálním FW ... nezkoušel jsem to dlouho, a bylo toho prostě hodně. Ale na 95% mám pocit že minimálně do WMP v počítači to fungovalo tak předpokládám že to tak bylo ... o víkendu nebo po víkendu se na to znovu pořádně podívám a zkusím pochopit a případně poreferovat.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

2: |Mio|
    tak myslím že jako DLNA server funguje něco o označením Media Server (viz přiložený screenshot). Pokud se mýlím netlučte mě, ale pod Win jsem to ozkoušel a tvářilo se to že je to tak.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: TP-DLNA.PNG 
Zobrazení: 338 
Velikost: 104.4 KB 
ID: 24252  
    Naposledy upraveno uživatelem eXMarty: 14-02-2012 v 16:23

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Hmm, asi sem neco zaspal nebo minul, tak to bude chtit vyzkouset. Tedy nekoho kdo pouziva origo firmware.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Jasně
    to jen tak pro info pro třeba další hledající ... zatím sem zakotvil u orig. FW nenarazil sem zatím na nic co by nebylo možné. (asi toho moc nechci) Takže do neoriginálního FW mě zatím nic nežene, spíš to že hned takhle nevím jak dotoho mě v tom brzí .. ale hračka je to asi pěkná

Podobná témata

1. Výběr Gbit routeru bez Wifi
    Od jameson45 v sekci Sítě
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-04-2014, 00:42
  2. Výběr WIFI routeru
    Od limonade v sekci Sítě
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-03-2014, 00:46
  3. Výběr Gb wifi routeru
    Od LoLeG v sekci Sítě