reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Ideální flashdisk?

Petr S. (1220)|23.12.2011 09:42
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Ideální flashdisk?



Flashdisků je na trhu veliké množství a liší se jak velikostí, rychlostí, tak i vzhledem. Co je pro vás při výběru "flešky" nejdůležitější? Plánujete koupi nové? Nebo už snad flashdisky vůbec nepoužíváte? Co je z vaší kapsy vystrnadilo? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Jajator (38)|23.12.2011 12:05
flashku z moji kapsy vystrnadil internet..flashku pouzivam max 2x do roka na instalaci systemu,jinak se na ni prasi
JindraPce (69)|23.12.2011 12:24
Ideální fleshka je taková, která se nikdy nezaplní a nezničí, je dostatečně rychlá a hlavně, vždy se připomene, když ji zapomenu někde položenou nebo zastrčenou v cizím PC.

A málem bych zapomněl, příjemné Vánoce Všem :D
jarod72pm (46)|23.12.2011 16:14
Flashdisk je a ještě dlouho bude dobrý pomocník pro přenos malých objemů dat.
Je skladný ,v dnešní době má solidní rychlosti na formát USB2.0 a přijdou USB3.0 které pak budou svou rychlostí dostačující dnešní uspěchané době.
Kapacita je podle potřeb a jeho užití je různé dá se dnes připojit krom PC a notebooků i k TV a multimediálním centrům a stíhají čtení videa i ve vysokém rozlišení bez problémů .
U studentů často standartní výbava kapsy nejen pro domácí ukoly ale fotky videa a další věci pro okamžitou potřebu.
Fleška rozhodně patří do výbavy každého PC uživatele a má všestranné užití při zachování malé velikosti a slušné kapacity.
Georginek (2957)|23.12.2011 16:23
Mam 3 kousky, 2 pouzivam kadej den. Hodne mi usnadni praci. Uprednostnuju hlavne rychlost...
krysarr (30)|23.12.2011 18:06
V současné době by mi vyhovovala flashka s kapacitou od 256GB a rychlostmi čtení a zápisu od 300MB/s pro libovolnou velikost souborů :)) Tedy hlavní je pro mne kapacita a rychlost.
Bohužel se musím zatím spokojit s 32GB a rychlostmi 30/20MB/s :)
Noxikk (0)|23.12.2011 19:42
No idealni flashdisk je podle me microSDHC karta s redukci na SD a miniaturni cteckou. Muzu to pouzit vsude (mobil, fotak, PC, notebook), jen by to chtelo jeste neco poradne rychleho s USB3.
Neregistrovaný (0)|24.12.2011 00:46
1/ Rychlost , 2/ kapacita .Fleška je super , požívám ji jak pro přenos dat, tak i pro video a hudbu.Většina DVB-T i TV má USB vstup/výstup takže na ni nahrávám třeba program který nestíhám sledovat a večer ji "vrazím" v ložnici do DVD přehrávače se vstupem USB, nebo ji zapíchnu do multimediálního centra vedle v pokoji. Takový univerzální nepostradatelný pomocník...
Osobně začínám řešit otázku na jaké medium mám archivovat fotky, videozáznamy,data.DVD se mi jeví z dlouhodobého hlediska jako nespolehlivé a dost nepraktické.Už dnes zažívám překvapení ve formě nečitelnosti CD které jsem si vypálil někdy kolem roku 2000.Jelikož jsem tak trochu pamatoval na zadní kolečka, tak jsem zálohoval foto 2x - tedy na dvě CD stejný obsah.Mám za to že USB bude ještě velmi dlouhou dobu jeden ze základních konektorů v nejrůznějších multimediálních zařízeních.Pro tenhle typ paměti hraje i to že nepotřebuje žádné mechanické díly.
George eLzyx (85)|24.12.2011 02:37
na takové to přenášení drobných souborů tu mám dvě flashky. Obě jsou 4GB. Jedna je obyč, druhá tzv. Bulletproof - tu nosím na klíčích. Je to pro případy, kdy třeba nefunguje net, systém atp.

Na přenos větších souborů mám 60GB USB2.0 disk, případně dvě FTP. Jedno s kapacitou 1TB, ale rychlostí jen 10Mbps. Druhé je 100Mbps, ale s kapacitou jen 30GB.
xmarek (1676)|24.12.2011 07:46
Ideální flash disk? Co největší, co nejrychlejší a co nejlevnější. :D
Upřímně poslední doubu spíš řeším problém, že tu flashku někde zapomenu, nebo ji ztratím.

Každopádně ji považuji za ideální médium na přenášení věcí (na zálohu určitě ne!).
Neregistrovaný (0)|24.12.2011 11:12
Vzhledem k tomu, že "ideální" flash neexistuje používám "optimální" kombinaci Dropbox+Pretec Bullet 16GB... 8-)
Dropbox na drobné soubory s potřebou pravidelné aktualizace (spotřeba auta, finance,...), případně na výměnu velkých souborů (sdílená složka je dobrá fičura) a Bulleta na kryptovaný kontejner, fotky, filmy, programy...
Přenosné úložiště snů by nepotřebovalo fyzické propojení-takový flash s BT a vlastním aku (když to jde u sluchátka, tak proč ne u flashdisku?), velikost radši standartní (1.5*1*5cm).
Neregistrovaný (0)|24.12.2011 13:16
Vlastnosti ideální flash? To záleží, k čemu ji používáte.

Pokud často taháte velká kvanta dat, pak samozřejmě rychlost.
(Corsair Voyager, Emtec USB 3.0, Kingston DTU USB 3.0, DT410,...)

Pokud taháte spíše dokumenty, pracovní data, menší velikost, pak je to samozřejmě bezpečnost - tím nemyslím HW kryptování, ale spíš mechanickou odolnost a šikovnou úschovu, rozumnou velikost. (Kingston DT109 Speciální Edice, Adata S805...)

Jste-li člověk, který dá na venek, módu, tak jednoznačně design.
(MyMemoria Swarovski, Ed Hardy USB...)

Těch odpovědí by asi bylo více:)
astec (1823)|24.12.2011 16:34
Ideální je ta, co se nikdy neztratí
Vladimír7 (1)|25.12.2011 12:20
Flashdisk je vynikající pomůcka umožňující přenos textů, dat, fotografií, klipů aniž by bylo třeba sebou nosit notebook. Velmi výhodné pro učitele, kteří si výuku připravují doma, případně pro přednášky na konferencích. Fleshdisk také dobře pomůže v nouzi, když selže domácí síť. Pro tyto účely bohatě postačuje 16 nebo 32GB.
HiLow (1000)|26.12.2011 09:31
Pro mě je ideální flashdisk co největší a nejrychlejší.
Neregistrovaný (0)|31.12.2011 02:21
Můj přenosný flashdisk je můj mozek. Nemám osobní ani pracovní potřebu přenášet jakkýkoliv data. A vše co potřebuji vědět, ví má hlava. A když zapomene, nevadí, zřejmě to nebylo třeba znát.

Užívejte silvestrovských oslav a hodně zdráví a štěstí v Novém Roce. Prý má být poslední :)
Neregistrovaný (0)|22.1.2012 21:05
No hodila by sa nejaká flashka s ochranou proti zabudnutiu v PC, napr. že by bola z 2 častí a jedna by bola napevno vo vrecku alebo na kľúčoch. A keď sa od druhej časti (ktorá je v PC) vzdialim povedzme na 10m, tak mi to ohlási.

Také niečo by mi vážne bodlo, ale to asi ešte nikto nevymyslel, hm?
Richmond (8084)|22.1.2012 21:17
Není nic jednoduššího než si kolem pasu uvázat 10m provázek :stupid