reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypnutí PC po stanovené době od přihlášení

kowaltsky (46)|24.12.2011 21:53
Dobrý den,
Předem se omlouvám za možné špatné zařazení topicu - nevěděl jsem, kam jej dát..
Rodiče+malý bratr dostaly k vánocům noťas.
Sháním nějaký program, který by se načetl po přihlášení uživatele a který by automaticky spustil odpočet do vypnutí.
Jde o to, že nikomu se nechce stopovat bratříčka, jak dlouho je na PC.
Děkuji za tipy
j.albi (476)|24.12.2011 22:32
Ovládací panely / Rodičovská kontrola
kowaltsky (46)|25.12.2011 12:18
asi jsme si uplně nerozuměli.
Já potřebuji aby daný uživatel byl přihlášen maximálně hodinu.
Pak by byl nejlepší nějaký zvukový signál.
To, že si můžu nastavit že na PC bude moct být kterýkoliv den v mnou stanovenou dobu je sice pěkné, ale pro mě né moc použitelné.
Protože každý den se na PC dostane v jiný čas.
Dojde ze školy, následuje oběd+úkoly, televize, jde ven nebo nějaká spol. hra a pak si třeba zapne PC.
Ovšem den na to třeba ten PC pustí hned.
Takže třeba v pondělí by se mohl přihlásit např. v 12.45 a mohl by zde být třeba do 15.00; kdežto v úterý by se třeba přihlásil v 14.30 a mohl by zde být do 15.00.
Z tohoto důvodu potřebuji program, který by hlídal časový limit mnou nastavený po přihlášení
kevin00 (10238)|25.12.2011 13:02
Programů, které počítač vypnou v nastavenou dobu je celkem mnoho, ale nevím jestli jsou vhodnou volbou k danému použití, neboť je může uživatel velmi jednoduše deaktivovat. Osobně bych to řešil pomocí nějakého scriptu, např:

[quote]@echo off
ping -n 3540 localhost > NUL
msg "%username%" Ukončite svoju prácu, za 60 sekúnd budete odhlásený.
ping -n 60 localhost > NUL
shutdown /l /f[/quote]
j.albi (476)|25.12.2011 17:55
Jak píše kevin00 příkaz shutdown a plánovač úloh
xmarek (1676)|25.12.2011 18:46
Možná by se hodilo to pro připadného zájemce trošku rozvést.

Takže vytvořte si soubor nejlépe v poznámkovém bloku např. vypnout.bat a do něj nakopirujte (CTRL+C, CTRL+V) co tady uvedl kevin00. Soubor pak nakopírujte nejlépe do oblasti, kde nemá dotyčný přístup (v případě, že nepřistupuje k počítači jako root) např. do složky C:/Windows.
Tento soubor pak zavoláte jako plánovanou úlohu (jak tady uvedl j.albi)
Tu vytvoříte: Otevřete ovládací panel Plánovač úloh tak, že klepnete na tlačítko Start, na příkaz Ovládací panely, na položku Nástroje pro správu a nakonec na položku Plánovač úloh.* Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.
Zvolíte Akce/Vytvořit základní úlohu. Zvolíte název např. vypni počítač (v případě potřeby i popis). Zvolíte kdy má být úloha spuštěna Při přihlášení. Dále jakou akci máte provést: Spustit program. Tlačítkem procházet zvolíte danou úlohu (ve vašem případě skript např. C:/Windows/vypnout.bat a dáte tlačítko dokončit.

Pozn. Doporučuji nejprve vyzkoušet skript tak, že v části ping -n 3540 localhost > NUL nejprve zvolíte malou hodnotu např. 120 (v sekundách). Raději ne menší nebo by jste mohl mít problém tuto hodnotu posléze upravit. :D
Skript jsem nezkoušel (jen jednu jeho část), ale věřím, že ho Kevin00 napsal dobře, kterému za tento tip děkuji. :thumb

Doufám, že jsem to jsem to sepsal nějak použitelně, v případě nějakých výhrad mě prosím opravte. Děkuji.
r34ktor (7477)|25.12.2011 21:54
Příkaz msg má vadu. Není podporován ve všech verzích Windows.

Nahradil bych odpovídající dva řádky např. takto:
[code]start "Varování" cmd /C "ECHO Ukončete svoji práci, za 60 sekund budete odhlášen. && ping -n 60 localhost > NUL"[/code]
kowaltsky (46)|25.12.2011 22:36
děkuji :)
Prozatímní varianta vypadá takto - bude ještě upravována:
@echo off

shutdown -s -f -t x


Skript (.cmd) je načítán po spuštění.
kowaltsky (46)|26.12.2011 12:18
[quote=kowaltsky;487146]děkuji :)
Prozatímní varianta vypadá takto - bude ještě upravována:
@echo off

shutdown -s -f -t x


Skript (.cmd) je načítán po spuštění.[/quote]

EDIT:
děkuji, skript nefungoval jak měl, po přidání do plánovače úloh vše frčí, jak má :)